Sandero Silver Line

prethodna tema - sledeća tema

abc123

Neko je skoro ovde postavio pitanje: Da li bi ste ponovo kupili Daciu. E pa imate prilike da cujete iskustvo jednog takvog "pacijenta" iz prve ruke  :write:. Drugar je trazio komforan, pouzdan i dobro ocuvan auto a ja sam pozeleo malo luksuza i tako je doslo do dogovora. Tako da mu prodajem moj stari Logan a za sebe sam kupio Sandero Black(tj silver) Line. Nakon dugog vaganja o mogucim alternativama izbor je pao opet na Daciu. Onaj ko je nije vozio ne moze ni da razume racionalne razloge za kupovinu iste.

Elem da prokomentarisem utiske po sistemu za i protiv. Dakle osnovne prednosti novog auta su svakako dopadljiv dizajn, klima, ABS (koji mi doduse na starom vozilu nikada nije ni zatrebao s'obzirom na moj stil umerene voznje) i sediste podesivo po visini. Tu su i ostale zezalice, ne tako bitne ali vam polako ulaze pod kozu tipa dzojstik za retrovizore, radio komande kod volana, elektricno otvaranje zadnjih prozora, deljiva zadnja klupa i brava gepeka ukljucena u daljinsko zakljucavanje itd... Steta je jedino da se izbor boja zadrzao prakticno samo na metalik sivoj i crnoj posto sam licno ljubitelj koloritnih vozila.

Utisak u voznji je jako slican. Kvacilo je neznatno mekse, kocnica je za nijansu pomerena napred a menjac takodje za nijansu lakse ubacuje u petu i rikverc. Sve su to neke sitne nijanse ali se primete posle dugog staza na istim kolima. Zvucna izolacija je takodje za nijansu bolja do nekih 2500 obrtaja dok se preko toga ne primecuje razlika. Vesanje verovatno zato sto je jos nerazradjeno cini mi se da pravi malo jaci zvuk pri udaru tocka u rupu, od Logana iako su na papiru kvalitetnije gume (Kontinental prema Kormoranu).

E sad ono sto mi se cini da je ispod nivoa Logana. Kao prvo mislim da je bela podloga za pokazivace u luksuznoj verziji pogresno odabrana. Ipak je na crnoj podlozi sa svetlim oznakama preglednost bolja. Pokazivac oborenog svetla pri dnevnoj svetlosti je katastrofalno los izbor u odnosu na jeftiniju verziju (sa natucenim naocarima za sunce jedva se primecuje). Radio prijemnik iako ima ugradjenu podrsku za CD ima nesto losiji softver za obradu signala u odnosu na stari Blaupunkt (kod njega mi se nikada nije dogodilo da mi u signal modulatora za MP3 "uskacu" radio stanice sto kod ovog novog zna da se dogodi). Otvoreni zadnji prozori pri malo vecim brzinama znaju da naprave neku cudnu rezonancu sa vazduhom koji obstrujava kada vam se cini da radio signal  ima sitne prekide). Iritiraju pomalo i one estetske sitnice kao sto su nedostatak kedera na gornjem delu vetrobrana, onaj sloj spuzve ispod istog kao i "isukane" poluge sarki poklopca haube (zbog cuvenog konstruktorskog propusta vezanog za brisace).



Neko ce reci da sam zakeralo ali kao stari vlasnik Dacie od novijih verzija ocekujem samo korak napred, nikako nazad. U svim detaljima. Prednost Logana je i njegov podignut nos u odnosu na Sandera sa kojim nikada vise necu moci onako drsko da preskacem trotoare  :place:. Ali zato mi je milo da je Reno odlucio da podigne (za isti motor) servisni interval sa 10000 na 15000 km sto je jos jedan dokaz ispravnosti moje odluke pri izboru vozila cije ce odrzavanje najmanje da kosta u odnosu na bilo koji drugi novi auto. Eto to bi bili prvi utisci prezadovljnog novog "Sanderasa" a bivseg (opet prezadovoljnog) "Logandzije".  :to:

Zoran

 :to: imaš ti  :fiju:, sretna vožnja  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

neskafa

1. u zdravlju da se navozas sa Sanderom   :ziveli:

2. Da li samo blackline ima sediste podesivo po visini?

3. promeni auto u profilu  :hihi1:
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

hobbista

Pu, opet moramo da štelujemo rezultate (onog) glasanja  :laugh:

Sa srećom sa novom Daciom (pa makar bila i Sandero)  :too:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

abc123

Hvala na cestitkama narode  :wave:. Koliko znam Laureat paket je izbacen iz prodaje kod nas tako da sada jedino Black Line ima sediste podesivo po visini. A... jos zaboravih da kazem nesto na sva ona ogovaranja fabrickih brisaca za Sandero. Danas sam ih isprobao i mogu reci samo da ciste fenomenalno. Tiho i temeljno.

david

Svaka cast na ovakom iscrpnom izvestaju, cestitam i neka je sa srecom

Loganovac

 :woo-hoo:
U zdravlju da se voziš! Čestitam!  :jea:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleks

Cestitam! Neka te lepo sluzi i zelim ti puno srecnih kilometara!  :too: :jea:

DrJekyll

#8
Dobar izbor nema šta, dobrodošao u društvo "Sanderaša" :aplause: Taman malo sada da promenimo brojnost.....nadjačaćemo mi ove  :logan: ovce (Mislim na Loganovce :Smiley: nije mi bila namera da se igram rečima :cul: )
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Loganovac

Samo te gledam, i mislim se dokle li će ...  :gun:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

LeNgenda

...ne bi on prestao jos dvesta godiiiina...
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

DrJekyll

Citat: Loganovac poslato 01.05.2011. - 22:48
Samo te gledam, i mislim se dokle li će ...  :gun:
Odgovor na tvoje pitanje bi bio:

Kada budeš prešao u Sandera :Smiley:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

sphex

Veoma lep opis i poređenje!

Čestitam za sandera, srećno!
we brake for nobody!

Veterinar


dzule

cestitke, odlican izbor...a zaboravio si kozni volan da pomenes...cccccc........meni se jako svideo taj black line, ali me uzasno nerviralo sto ne moze da se vadi radio, pa bi se svake dve nedelje natezao sa lokalnim dzankijima, kad ga popale....mislim da bi najbolji posao bio da naprave muziku u sklopu kokpita da se ne mora svaki put skidati plocica, ili da strahujes od lokalnog lopovcica.....
jos jednom ,sve najbolje.....