Gubitak papira sa atesta-sta dalje?

prethodna tema - sledeća tema

madridista

evo jedne situacije.
brat je kupio polovan auto koji ima ugradjen plin od 2010 ili 11.god sve regulare atestiran i upisan u saobracajnu ali je prethodni vlasnik vrlo aljkav i izgleda da je zagubio papire od tog plinskog uredjaja.
hoce li buraz sad morati da ponovo atestira plin ili sta?

Boka

#1
Nece morati ponovo da atestira, treba da ode u SUP i plati 2 takse od oko 700din ukupne vrednosti , a slucajno znam zato sto je komsija izgubio svoj atest pa je to radio prosle nedelje. Popuni se zahtev, plate se 2 takse i izdaju ti duplikat.

madridista

super, a koji dokaz ja imam kad je ugradjen plin ako je ovaj izgubio knjizicu sa atestom i godinom ugradnje? jel tu potvrdu kad je ugradjen plin moze da mi izda servis gde je ugradjivan?

Keka

Kod nas u slucaju gubitka papirologije, odes u ustanovu koja je radila atest, platis neke novce i dobijes duplikat. SUP nema veze sa ovim.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Boka

  Ne bih znao , on je izgubio atest zeleni kartoncic, ovi u SUPu mu nasli dokumentaciju , rekli da uplati sta vec treba i izdali mu uverenje koje , kako on kaze validno i vazece do sledeceg atesta kad bude trebao da ga radi, znaci sve regularno obavio. Verovatno imaju te kopije i datume u SUPu, na samoj boci takodje postoji datum. To je sve sto znam od komsije, za ostalo ces se vec snaci. Uostalom gubi se i pasos, licna karta, pa uvek postoje resenja da se izda nov ili validan dokument.
Keka- 100% sam siguran da je komsa sve zavrsio u SUPu.

Keka

Ne sumnjam druze, ali kod nas SUP nece da vadi iz arhive dokumenta, i da izdaje potvrde i uverenja, to radi kuca koja je uradila atestiranje. Tako sam i ja uradio duplikat kad su mi maznuli torbicu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


manijac

Ja sam vadio kopiju uverenja o ugradjemom plinskom uredjaju pre deset dana i kosta 480 din. Ode se u pisarnicu mupa i napisete zahtev za gore navedeno uverenje. I dobijete to bez ikakvih problema sa kojim dokazujete uredjaj na registraciji.

mrsp

I kod nas u Kragujevcu pre ćeš da dobiješ u mupu kopiju uverenja nego na mašinskom fakultetu,gde se rade atesti.Jer im je mnogo lakše da ga pronađu.Barem je meni  bila takva situacija, prošli mesec, na poslu.Jer mi je bilo potrebno uverenje na poslu za dva vozila.

madridista

jel to moze u bilo kom supu ili iskljucivo u onom gde je registrovano vozilo?

slavko_bgd

Za svako registarsko područje zahtev se podnosi OUP-u u kom se nalaze dosijei vozila, odnosno nadležnom za dato registarko područje. Za BG je GSUP u Ljermontovoj.

Vremenom bi trebalo da sva dokumentacija vozila registrovanih u Srbiji bude u Beogradu, u ABS, u takozvanom "jedinstvenom registru vozila", al o tom-po tom.