Dacia Logan 2013

prethodna tema - sledeća tema

nik

Neka je sa srećom i dobro da te služi.  :aplause: :to:

ex-user

Srećno! Deluje jako praktičan. Baš me interesuju utisci o vožnji, upravljanje, parkiranje, preglednost. Ako stigneš, baš bi bilo lepo da čujemo iz "prve ruke"  :bliss:
bla bla bla

vujanovgoran

#17
Evo posle guzve koju sam imao, uspio sam napraviti prvih 500 km sa novim Logisom. Evo jos nekoliko slika i par utisaka.

Auto je fenomenalan  :jea:, nebo i zemlja u poredjenju sa starim Logisom. Motor je nesto jaci ima 55kw (70KS), a stari je imao 48kw (65KS). Menjac je takodje drugaciji, ima kraci i precizniji hod, i u kombinaciji sa novim motorom, je savrsen. Ta kombinacija je smanjila broj obrtaja, motor se necuje u kabini uopste, preko 100km/h cuju se samo gume. Gume su mu Continentalke (Contiecocontakt 5). Pregrade u vratima su prakticnije, i sada imaju i u zadnjim vratima. Radio je fenomenalan i bez problema sam ga upario sa telefonom, hands free radi bez greske. Tempomat i limiter brzine takodje obavljaju svoj posao. Plastika u unutrasnjosti deluje mnogo kvalitetnije. Policica kod pepeljare je super popunila prazninu koja je ranije bila. Sedista su daleko udobnija. Potrosnju jos nisam proveravao, ali utisak mi je da je ispod 4l. Auto je mnogo stabilniji od prethodnog.  U gepeku pored rezervnog tocka ima jos dosta korisnog prostora. Nebo u kabini je mnogo neznije i lepse. Zadnja sedista se obaraju i nema prgrade koja nam je ranije zadavala muke. Sve u svemu, ja sam prezadovoljan  :woo-hoo:. Napredak je vidljiv i golim okom, razlika izmedju starog i novog Logise je kao izmedju Juga i starog Logise. Za sada toliko, bice jos komentara (nadam se pozitivnih) za jos nekoliko stotina km.  :wave:
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

mladja73

Citat: vujanovgoran poslato 07.05.2013. - 20:27
Tempomat i limiter brzine takodje obavljaju svoj posao.

Na srcu mi lezi rana.... :place:
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Zee

Da ga ne ureknem, pu pu pu, lep.
:ziveli:
P.S.
55KW Je 75 ks
:wink:

sibelius

pa nek je sa srecom
:ziveli:

Ayrton

Svaka čast! :aplause:
Motorni prostor je totalno drugačiji. :ha:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

bind

Neka je sa srećom i da uzivas u svakom trenutku provedenom u njemu...

DarioGTI

Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

ex-user

Baš lepo što osećaš razliku i što si zadovoljan!   :dobro:
bla bla bla

vujanovgoran

#25
Citat: Zee poslato 08.05.2013. - 09:30
Da ga ne ureknem, pu pu pu, lep.
:ziveli:
P.S.
55KW Je 75 ks
:wink:
U pravu si Zee 75KS, hvala na ispravci  :ziveli:

Citat: Ayrton poslato 08.05.2013. - 14:12
Svaka čast! :aplause:
Motorni prostor je totalno drugačiji. :ha:
Motor je K9KC612 i skroz je drugaciji. Na prvi pogled sve je pretrpano, ali kada se bolje pregleda, sve je pristupacno.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Zee

Rekoh ako si ih zaboravio, da te potsetim na tih 5 konjica, da te obradujem.   :to:  :ziveli:

vujanovgoran

Za nepunih mesec dana napravio sam 2200km, auto je stvarno pun pogodak. Evo jos malo utisaka. Prosecna potrosnja mu je 3,8l  :jea:, voznja 30% grad, 70% otvoreno. Prskalice za vodu za brisace sada rasprsuju tecnost po celoj soferki, sto je super. Auto je preudoban, za razliku od prethodnog logise. U zadnjim vratima je samo mrezica za zvucnike, zvucnika nema  :ranting:. Kaseta za odlaganje stvari je nesto manja, ali mnog lepse uradjena. Pregrada na sredini instrument table je veoma prakticna. To je ono sto mi trenutno pada na pamet, kada napravim jos koju hiljadarku, pisacu jos utisaka.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Loganovac

Još jednom čestitam, i moram da kažem da sam bio pomalo skeptičan kad si ga toliko nahvalio, ali od kad sam probao novog Sandera (na okupljanju u Boru), potpuno sam se uverio da su ove nove limuzine za dva klase iznad prvih serija. U zdravlju se vozio i treću generaciju kupio (taj će da zaj*be Audi, garant!  :lau: )
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

vujanovgoran

#29

Iz tvojih usta u bozije usi, pa onda da odemo na  :ziveli:
Dizla je dizla
i opet dizla!!!