Felne

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Može 60 umesto 55,ali to je neznatno kad su takve rupe u pitanju.Najviša guma koju možeš da staviš je 175/80 14,a da si u okviru 3% odstupanja od fabričkih.Na srpskom tržištu ima i zimskih i letnjih u ovoj dimenziji,a felme,naravno original Dačija "14",5,5 cola,idealna za ovu širinu.Onda rokaj po rupama bez brige!

ppejic

185/70 R14 ili 165/80 R14

Keka

Citat: staracstol poslato 13.03.2012. - 13:57
@Keka: Što bi neko vozio 17" zimi? Zato i imaš zimske točkove. Da se rizikuju oštećenje, rizikuju se ne sporim ali brate iskreno, svaki dan rizikuješ da te odvali izraubovani, iskorišteni, neispavani i neplaćeni vozač kvazi gradskog busa koji ide jednom godišnje na tehnički i to potplaćen ili pijani kamiondžija ili sl. A kaš živet?

Pretpostavka je da se ovo radi zbog stylinga, a delom zbog ostecenih postojecih felni, koje ce verovatno na otpad. Izes styling ako ce pola godine da vozi celicne felne, a kupovina 2 kompleta alu felni i pripadajucih guma je paprena (bar za moj doktorski budzet). Dolazi u obzir i kupovina all season guma i jednog kompleta felni.

I za 16" zimske gume su bezobrazno skupe u odnosu na 15". Zato sam posredno rekao da sam za 16" letnju i 15" zimsku varijantu ili jedan set 16" felni i 2 kompleta guma. Bio bih veoma srecan da mogu bez razmisljanja da priustim i ostavim na kolima hromirane felne od 20" sa perverznim gumama, da mi auto ide kao formula i da se ne ozucim svaki put kad stanem na pumpu, sto zbog cenovnika, sto zbog racuna.

Odvaljivanje pokriva osiguranje, felne i gume (iako zakon dozvoljava) je jako tesko naplatiti od putara. O sakupljacima sekundarnih sirovina koji ostavljaju kola na klocnama da ne govorim. A alu 17" su itekako dobar mamac. Ako kradu prvu pomoc od 1500 din, koliko ce im trebati za ovo?

U svakom slucaju covek ce proceniti i uraditi sta hoce i moze.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Boka

#333
@Lazar: Zasto ne uzmes i prefarbas sve 4 alu felne kod nekog limara i bice ti ko nove , ustedeces para, a celicne si kupi za zimu. Vidjao sam tako farbane alu felne i kad se to dobro uradi budu ko nove. Ne verujem da to farbanje moze da kosta vise od 50e, i to sve 4 obavezno da eventualno ne bude razlike u nijansi boje. Ja bih tako.

Zare82

#334
...i to ofarbane u boju auta..ili bela rejsing farba..super izgleda ja video uzivo
Zaljudjenik!!!

speedo

Šta uraditi po pitanju vijaka za alu točkove? 114KM, u prevodu 60 eura 16 vijaka. Kažu da su to ti sa Sandera stepway. Zbog cijene to mi je zadnja opcija. Ima li smisla kupiti samo jedan pa po uzorku napraviti ostalih 15, kod nekog ko će to uraditi odgovarajuće kvalitetno, ali jeftinije naravno?

Ispadoše vijci najskuplja stvar u "igranci", točkovi 50€, podešavanje centralne rupe bi trebalo biti oko 20€, novi ventili i montaža guma 15€, farbanje (kompletan materijal samo, ruke će biti moje) oko 35-40€.

Prokleti reno i cijene orginalnih dijelova. Filteri po 25 KM (13€)...a isti u slobodnoj prodaji do 5€...  :ranting:

Loganovac

Vijci obično idu uz felne, ja sam dobio kad sam kupovao alu felne. Druga stvar su sigurnosni vijci koji koštaju 15-20EUR 4 komada. Ali ti samo 4 i trebaju - po jedan na svaki točak.
Ne preporučujem ti da praviš vijke, nije baš uobičajeno niti lako raditi u tom kvalitetu (10.9).
Drugo, zašto moraju da budu Renoovi?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DarioGTI

60 eura za 16 šarafa je puno previše. Šaraf normalne duzine za alu felge u aftermarket prodaji, kvalitete 10.9, košta max 3eura/kom (ja sam platio oko 2e/kom 2009.).

Ako ti auto stoji na javnom parkingu, prepuručujem ti da staviš sigurnosne vijke, ali dobrog kvaliteta (dakle nikako chingi-lingi marke).
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

speedo

Citat: Loganovac poslato 20.03.2012. - 15:37
Vijci obično idu uz felne, ja sam dobio kad sam kupovao alu felne. Druga stvar su sigurnosni vijci koji koštaju 15-20EUR 4 komada. Ali ti samo 4 i trebaju - po jedan na svaki točak.
Ne preporučujem ti da praviš vijke, nije baš uobičajeno niti lako raditi u tom kvalitetu (10.9).
Drugo, zašto moraju da budu Renoovi?

Nisam ni mislio na sigurnosne, već na one za alu točkove. Koliko sam upratio u više izvora razlikuju se oni za čelične i oni za alu točkove, razlika je u donjoj strani  glave.

Vijci ne idu uz polovne točkove. Ne idu ni uz nove (ovo vrijedi kad uzimaš od renoa ili dacije) već moraš keširati 60€ za 16 komada.

A mislio sam i mislim da odgovaraju od renoa (dužina, krak navoja) jer je to ista mehanika kao i na dacijama...clio, modus i ostala kompanija. Ali i to je nemoguća misija naći, pitao sam po otpadima, rovim po oglasima, ali baš ništa.

Pravo da kažem, o sigurnosnim vijcima nisam ni razmišljao. Dobar drug mi je imao na svom golfu, plaćene oko 30€, neki navodno talijanski. Desilo mu se da je izgubio specifičan nastavak za njih, pa smo skidajući ih uspjeli sa broj ili dva broja manjom gedorom. Jesmo je nabili čekićem i jest ona (kao i ti sigurnosni vijci) bila oštećena i neupotrebljiva poslije, ali smo bez problema odvrnuli te vijke.

mrsp

Konačno danas ponovo vraćene letnje gume sa alu felnama.
I mogu da kažem da mnogo lepše izgleda  :c:

speedo

Citat: speedo poslato 20.03.2012. - 15:01
114KM, u prevodu 60 eura 16 vijaka.

Iznenađenjima nikad kraja. Prvo je bio jedan vijak 7,1 KM, danas me zovu da kažu da je 11,5 KM jedan vijak, što će reći da je komplet od 16 vijaka 184 KM, tj. nešto manje od 95 €. Svaka im negativna čast!

Srećom da sam našao firmu da mi to uradi po drugarskoj cijeni od 20€ 15 ili 16 komada...ovaj jedan mi treba za uzorak.

Dachaa

Komsija video sam te danas kod parka oprao si ga sija se i Sandero i felne,mnoogo je lepsi sa felnama  :to:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Lazar@

farbanje?A imam udubljenja po pola milimetra-milimetar,kako su se lanci urezali  :aplause:


Keka

Al' ih usra.... :cekicem:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@