Felne

prethodna tema - sledeća tema

Zee

To ce da bude lepo kad se montira i mislim da ne moras da uzimas sire gume,
moderno je to sada, malo uza guma na felnu.  :to:  :)

Zare82

Drugari jel ovo pase na logisu,ja imam celicne felne,a dobre gume...planiram da prebacim letnje gume na ove felne (posto su mi odlicne),a zimske da prebacim na celicne...

http://www.bomrad.net/aluminijumske-felne.html cena je za 4kom,plus sraffovi 2.5e komad :(
Zaljudjenik!!!

Loganovac

Ima tu mnogo felni. One univerzalne (Prečnik 15"; Širina 6,5j; ET 38 Raspon rupa 4x100; Centralna rupa 60.1) od 300EUR/kompletu pasuju garant, potpuno su istih dimenzija kao moje.  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

roolet

ne znam za felne, ali ako su im ko gume (dosaravane), ja bih otisao na drugu stranu

drzarkod

Nasao neke alufelnice...odgovara...ET je 40  ali je centralna ruoa 71 umesto 66 koliko je za Dustera. Sta kazete ?

speedo

Nabaviš prstenova odgovarajućih dimenzija i samo gas :to:

DarioGTI

Ako paše raspon rupa, slobodno montiraj i bez centralnog prstena. Malo će teže biti montirati, ostalo (ako ima išta drugo) će biti isto kao i da imaš centralni prsten.


I obavezno fotografija nakon montaže  :whistling:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

drzarkod

Hvala na savetima.... :friends:

pjovan

centar felne daje centralna rupa gde ide glavina, strafovi su samo za fiksiranje one ne daju centar moze da dodze do disbalansa jedino resenje je centralni prsten za adaptaciju centra felne ili ako je manji otvor obrada centralnog otvora, nikako se ne oslanjaj samo na strafove

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

drzarkod

Iscitao o tematico ovaj forum a i sire, slazem se sa Loganovcem i Zacom....uzeo nove Enzo Made in Germany....prelepe 26000 din. na karticu. Kad montiram slikam ali mislim da ce sacekati prolece u garazi. Slikacu ovako ako nekog zanima....

zac

Citat: pjovan poslato 19.10.2013. - 17:52
centar felne daje centralna rupa gde ide glavina, strafovi su samo za fiksiranje one ne daju centar moze da dodze do disbalansa jedino resenje je centralni prsten za adaptaciju centra felne ili ako je manji otvor obrada centralnog otvora, nikako se ne oslanjaj samo na strafove


Prijatelju, na svakom masinskom sklopu gde delove sklopa povezuju zavrtnjevi, uvek i uvek ta dva dela povezuju zavrtnjevi i medjusobno trenje...u ovom slucaju, kod felni, nikad i nikada opterecenje ne nosi centralni otvor...da je tako, otvor bi postao vrlo brzo jajast a ti bi se vozio kao na taljigama...   :ziveli:

Zoran

Slobodno montiraj i vozi...Reno 4 nije imao uopšte centralne rupe a samo 3 šarafa pa je bio legenda...
Sam svoj gazda - vazda.

pjovan

i kod formule 1 ima 4,5,6 strafova za fiksiranje? ili u reliju? ili drugde gde je jedino pricvrstivanje felne  samo na taj jedan centralni straf i cujem da tamo svaka glavina brzo postaje jajasta i sa takvom jajastom glavinom idu 300km/h ili vise :Smiley: onde su j....i jeza u ledza
Salem ovaj link gde je to sve lepo pojasnato http://www.canadiantire.ca/AST/ResearchCentre/RimsBuying.jspn gde sta ide i kako se montira obratite paznju na Wheel Installation Centrebore gde je sve pojasnato za centralnu rupu i za adaptere koje se koritu ako je centralni otvor veci.

zac