Felne

prethodna tema - sledeća tema

neskafa

Šta predlažete Jakši i meni? Da li da kupimo polovne, ali originalne umesto ovih kineskih?
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

ivan-bgd

Ako nađeš uradi tako.Ja nisam mogao da jurcam i tražim pa mi bilo lakše da poručim kod Željka i tada ih je imao.U poslednje vreme ih nema. :ne:

VaskezNS

Da sam imao kontakt čika Radeta iz Veternika pre godinu dana, prvo bih kod njega otišao i tražio polovne. Verovatno bih prošao i upola jeftinije.

Mada, ni polovne nisu "sigurica", pre par godina u dva kompleta polovnih (8 felni) koje sam na otpadima uzeo za dva Yuga, jedna je bila potpuno neupotrebljiva, iako je "na oko" izgledala odlično  :ces:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

zac

Citat: ivan-bgd poslato 27.11.2012. - 18:58
Pa nemoj da prolaziš pored Kine :lau:

Pa kako kada nam je Bgd postao "mali Peking"   :doh:


Po meni, bolje polovne originalne nego nove Kineske...nisu Logani toliko stari da se ne moze naci dobra polovna felna...  :wave:

Dadokg

Pozdrav. Slazem se da je bolja polovna renoova felna nego nova kineska. Bas zbog iskustva jednog clana sa ovog foruma pri kupovini felni od Zeljka, kada se felna iskrivila u transportu, resio sam se za polovne a ne nove (a i razlika u ceni nije zanemariva). Evo par fotki auta sa celicnim felnama. Treba im sredjivanje jer ih je malo korozija zahvatila ali nije nista strasno i to cu odraditi na prolece. Slazem se da se ne moze auto porediti u estetskom smilslu sa alu 16icama, ali kada stavim neke ratkapne bice podnsljiv izgled. Ono sto me je iznerviralo je sto je prsten na glavi na koju ide tocak, na prednjoj osovini, korodirao (prva fotka). Ne znam da li neke kolege imaju isti problem?


ivan-bgd

I kod mene je ista situacija.Možda si čitao da sam jedva skinuo aluminijumke sa glavčina. :ne:

Dadokg

Jesam, ali nisam provalio da je zbog toga. Kod mene je demontaza lako isla, a otac je malo ocistio glavu i namazao uljem.

miki-bgd

Taj prsten je izgleda svima korodirao :D

Ja sam skinuo alu felne bez problema, ali sam imao problema pri stavljanju felni napred, nije htelo milom preko prstena  :-)1 Pa sam nekako uspeo da usrafim jedan sraf, pa drugi dijagonalno, i onda zatezanjem srafa je bez problema isla i felna.

Ono sto me je zabrinulo je sto izmedju felne i kocnice ima manje od 5mm prostora, po slobodnoj proceni  :ces:

Ne znam, meni stepa nije ruzan sa skroz crnim tockovima. Ceo vuce na tamniju crvenu, plasticni lukovi iznad tockova su crni tako da se u neku ruku i crni tockovi uklapaju u celu pricu  :ne: Jedino cu da stavim ratkapne da bih koliko toliko zastitio felne od spoljnih uticaja.

Loganovac

@Dadokg: koliki je ET one čelične felne na drugoj slici?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ivan-bgd

Citat: miki-bgd poslato 27.11.2012. - 20:10
Jedino cu da stavim ratkapne da bih koliko toliko zastitio felne od spoljnih uticaja.

Ratkapne sam kupio na bubanj potoku i to originalne15 '' za 15e.Išao sam da kupim one koje se prodaju za 10-ak evra i slučajno i svom srećom naleteh na prave.

Dadokg

Mislim da je 43. Nisam siguran. Jedino sutra da proverim. Ali skoro sam siguran.
Edit: Sta mislite o crnim ratkapnama?

zac

Citat: Dadokg poslato 27.11.2012. - 19:45
Ono sto me je iznerviralo je sto je prsten na glavi na koju ide tocak, na prednjoj osovini, korodirao (prva fotka). Ne znam da li neke kolege imaju isti problem?


Glavcina tocka nije farbana, pa zato i rdja... ocisti rdju celicnom cetkom, odmasti premazi cetkicom sa antirostom (pazi da ne namazes centralnu navrtku, ona je cinkovana pa ce antirost pojesti cink) kada se osusi pobelece, onda namazi tankim slojem tovatnom mascu i vise ti nece korodirati, a nece ni felnu zaglavljivati-"blokirati"  :wave:

Dadokg

Citat: žac poslato 27.11.2012. - 20:26
Glavcina tocka nije farbana, pa zato i rdja... ocisti rdju celicnom cetkom, odmasti premazi cetkicom sa antirostom (pazi da ne namazes centralnu navrtku, ona je cinkovana pa ce antirost pojesti cink) kada se osusi pobelece, onda namazi tankim slojem tovatnom mascu i vise ti nece korodirati, a nece ni felnu zaglavljivati-"blokirati"  :wave:
Hvala zac, tako nesto sam i odradio.

bmiillan

iskustvo kolege sa kineskim felnama za punto. posle godinu dana počele da tresu sada posle godinu i po
uopšte ne može da se izbalansira točak. montirana i nova guma na felnu i ni ona ne može da se balansira.
sama felna baca. nigde nema vidljivog oštećenja niti traga od ivičnjaka ili nečeg sličnog. sada juri polovne
original fiatove. ove što su mu na zadnjim točkovima su još bože pomozi a prednje totalno neupotrebljive.
nemoj na silu uzmi veci cekic

miki-bgd

 :ces: Nisam pogledao, cije felne prodaju u ttd?