Felne

prethodna tema - sledeća tema

Dadokg

E sad ozbiljno. Bez zezanja. Moja dilema je sledeca. Kada sam kupio auto dobio sam i dve zimske gume, kleberove 195/55-16. Sada ne znam da li da uzmem jos dve takve i da stalno menjam letnje continental i zimske kleber, ili da prodam ove kleber i te pare ulozim u felne petneastice i gume 185/65-15 i onda imam dva seta, zimski i letnji. Ova druga varijanta mi je primamljivija, ali otac je za prvu varijantu, vodi racuna o estetici.
Vec dva meseca sam jurio neke alu felne 15ice na limundu, kupujem prodajem i slicnim sajtovima ali slaba vajda. Doduse, nasao sam vrlo povoljno celicne felne nove (80 evra za 4 komada).
Pitanje je za koliko mogu da uvaljam ove kleberove 195-55-16? Moram neku racunicu da napravim, Novembar je sve blizi.

miki-bgd

Citam temu, dosta stvari sam naucio  :dobro: ali nisam jos nasao objasnjenje(ni posle 10 stranica, i postaje teze za pracenje) pa bih zamolio odgovor: kakva je veza izmedju J i sirine gazeceg sloja gume? T, npr ako je J = 7.5 (* 2.54 = 19.05) da li to znaci da mogu da stavljam samo gume 190/x, ili i tu postoji neka relacija? Stavio sam x jer pretpostavljam da sirina gume i sirina felne nemaju veze sa visinom gume, osim ako ne gledamo ukupni precnik, ali u ovom slucaju to nije bitno jer me zanima samo relacija - sirina felne - sirina gume (mislim, nigde nisam video da se za gumu spominje na koje J pasuje, pa pretpostavljam da se to odredjuje preko gazeceg sloja)?  :ne:  Unapred hvala  :aplause:

Loganovac

Ima toga po netu kol'ko 'oćeš. Recimo ovde ukucaš dimenziju gume i dobiješ odgovarajuću širinu felne.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

miki-bgd

#408

:hall:

miki-bgd

#409
Pri pretrazi sigurnosnih srafova jedino mi izbacio ovu temu, da je neko pitao ranije. Pa evo, ako nekome zatreba -> http://www.kupindo.com/pretraga.php?bSearchBox=1&Pretraga=sigurnosni+srafovi&Grupa= jedino da proverim da li su odgovarajuci srafovi, u smislu precnika i duzine.

Bio danas do Hit auta, celicne felne za Sandera 15" 6800din?! Preterase ga.
Mozda je nekom korisna informacija, kazu bice mozda neka akcija, 4 felne sa tigar gumama oko 38000, ili cak i manje.

miki-bgd

Na preporuku Veterinara  :hall: otisao do ttd-a , celicne felne 15" 3600din, a uz 4 felne dobio set sigurnosnih srafova gratis (inace kostaju 1000).

Naspram >6000din po felni sto sam jedino do sada nasao u Bg, prezadovoljan  :lux:

zac

 :too:  Ja ih i video uzivo... malopre smo se Miki i ja malo druzili oko ljubimaca.  :friends:

Dadokg

Pozdrav, nasao sam polovne celicne felne 15", 4x100, centralna rupa 60,1 , 6,5 jota, ET 43.
Koliko sam shvatio citavsi ovu temu felne bi trebale da pasuju na Stepwaya.
Na felnama se nalaze zimske gume 195/60-15. Uneo sam dimenzije u onaj kalkulator i neznatna su odstupanja. Interesuje me da li je ovo problem? Jer nisu dimenzija 185/65-15 koje idu na Sandera?

bocca

koliko se ja razumem u problematiku ti ne bi smeo da imas nikakvih problema sa tom dimenzijom. samo proveri kvalitet i starost guma i vozi. pozdrav

peras

#414
Pasuje 100%.

Dachaa

Sta mislite kako bi ovo leglo meni na Logana ?  :)

http://polovniautomobili.com/oglas2217476/aluminjumske_felne_mim/

Broj i raspon rupa: 4x100
- ET : 35do42
- Centralna rupa : 60,1

Odnosno jel moze sa ovim ET-om i centralnom rupom ja ne znam koji je ET i centralna rupa na Loganu,da ne kopam po temi moze neko da mi kaze dal ce da pasuju,hvala unapred  :to:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Aleks

Meni se bas svidjaju, centr. rupa jeste 60.1, a za ET nisam siguran. Mozda bese 38... :ces:

staracstol

Uuuuu, legle bi i meni  :zloca:

VaskezNS

17-tice ??  :ces:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

staracstol

165/80/14 = 205/45/17 a 205/50/17 je 2,78% u plusu