Felne

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Pa možda ima kupiti kod vas jer sve ide u izvoz. Nekada su se montirale na Juga
Sam svoj gazda - vazda.

Lazar@

Da li mogu da koristim sarafe od alu felni za celicne?

Imam od rezervnog tocka sarafe za celicne, i izgledaju potpuno isto kao za alu...Sem sto su za alu ravna glava sa konus podloskom, a za celicne su izjedna sa istim tim konusom... :ne: :ne:

samsung

Ja koristim srafove od alu felni za čelicne...
pozdrav iz St.Pazove

Aleks

Šrafovi sa podloškom mogu na obe vrste felni.  Bez podloške samo na čelične.

Keka

Ja sam fabricki imao bez podloske na alu felnama...i na kartingu su bez podloski na alu felnama.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleks

E pa da si kupio pravi VW dobio bi i podloške.   :lau:

kiconix


Loganovac

Ne zezajte čoveka!  :cekicem:  :c1:

Ja kupio nemačke Dezent alu felne pa u kompletu dobio vijke bez tih konusnih podloški. Ima skoro 10 godina, rade.
Na sigurnosnim vijcima takođe nema podloški. Ili možda ima posebnih za alu felne? Ajde neko nek me prosvetli.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleks

Onda i tebi uvalili fuš Dezent.   :hihi:
Šalu na stranu,  završavaju poso i jedni i drugi šrafovi s tim što je poželjno alu felne montirati šrafovima sa podloškom iz razloga da se šraf ne bi prilikom stezanja usekao u aluminiMum.  Podloška sprečava tu pojavu jer se prilikom stezanja ne okreće,  ili možda se ipak okreće ali svakako zanemarljivo u odnosu na šraf.
Kako god,  postoji tema o vijcima za felne:
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=4948.msg155491#msg155491

Loganovac

Onda bih preporučio da se konus vijka i podloška pre montaže podmažu nekim sprejem. U svakom slučaju, "meso" felne tamo gde se steže vijkom, pa ima ga bar 15-20mm. Dal' neće da se "potroši"?


Napravismo nauku od šrafljenja felni...  :bonk:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Ja mislim da trenje aluminijum -  čelik   ima puno veću vrijednost nego čelik - čelik.
Vjerovatno se bez podloški ne dobija dovoljno dobro stezanje felge. 
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix


Aleks

Meso felne neće da se potroši ali može da pravi problem oko odvijanja. 
Nema tu nikakve nauke,  preporuka za alu felne su vijci sa podloškom a za čelične bez. Preporuka a ne pod obavezno.
  Prosto...

Keka

A gde to pise, da idem da hebem nanu onima u Daciji za ranije i ovima u Porseu sada sto pojma nemaju.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleks

Piše na netu kolko oćeš. Ljudi postavljali fabrička uputstva sa takvim preporukama.  Nisam to ja izmislio.  :ljut: