Felne

prethodna tema - sledeća tema

Bata83

Hm, vrlo zanimljiva dimenzija za ove nase puteve. Ako se svakodnevno koristi vozilo i pravi neka znacajnija kilometraza nebih isao na tu dimenziju jer ako hoces da sacuvas felnu moras je naduvati na 2,5-7 a posle ce bubrezi reci ostalo. 

Mihajlo Petrovic

Ako se pripazi malo,lako se felna sacuva :)

Keka

#902
Tigar nije najsrecniji izbor, osim po pitanju cene.

Vozio sam 215/45 R 17. Spustanje auta na takvu gumu ce vrlo verovatno dovesti do kontakta.

Na ravnom u krivini fenomenalne. Pri kocenju fenomenalne.

Na kolotrazima katastrofalne. Udobnost 0, samo zbog mekanog vesanja na Loganu, inace bi bilo jos gore. U niske gume mora veci pritisak nego u balonke, racunaj, kao sto kaze kolega, najmanje 2,5 bar, odnosno kako je proizvodjac predvideo za vozilo sa kojeg si uzeo felne. Po dzombama ce sigurno da skace kao jarac.

Postprodaja blagi uzas. Niko nije hteo ni da cuje ni da vidi 17, jedva sam ih prodao za neke smesne pare.

PS juce videh Superb 4x4 sa Tigar Winter gumama, danas Audi A6...blasfemija i protivprirodna blud.  :doh:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

 :offtopic:

Sve se slažem, i sam sam nešto u tom smislu pisao. Nego, zanima me šta bi bila prirodna blud?  :kava:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Prirodno bi bilo da na auto od 30+ hiljada evra i 1500+ kg stave premium gume.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleksabgd

Citat: Zare82 poslato 29.11.2017. - 16:04
Stavljam 205 40 16 tigar letnje...samo cekam da uzmem sveze 😁 slike cim osposobim komp!

https://www.kemoimpex.com/Proizvodi/2527/20545-R16-87W-XL-PHENOMA.shtml#

Sigurno su kvalitetnije od Tigra.

Lazar@

Ne valja ta dimenzija... :ne:
ne bih ja stavljao profil manji od 50 (205-50-r16)
(sa profilom 40 se vozi felna od 18 cola)

Iz razloga sto je zid gume toliko mali da ces morati da napumpas gumu zestoko i svaku mogucu neravninu ces da osjecas...Bilo koja veca rupa i felna i pola trapa zavrsava karijeru

Mihajlo Petrovic

Lazar@
Druze sto bi zene rekle,za lepotu mora da se trpi 😂

Keka

Nema tu lepote, prosao sam tu fazu sa budzenjima i jos me boli glava od udaranja po celu.

@Zare: dimenzija 205/40R16 ne postoji.

Najoptimalnija dimenzija u odnosu na fabricku bi bila 195/55R16, mnogo veci izbor, a gume jeftinije nego 205/50R16.


Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Bata83

https://www.gumelider.rs/guma-automobil-205-40-16-83-H/
Naravno da postoje ali kao sto rece ne bih ispod /55

Keka

Nije mi nesto merodavan sajt koji uglavnom valja PRC gume, a Winteru u dimenziji 155/80R13 prodaje za 7500 din  :D

https://www.gumelider.rs/guma-automobil/tigar/winter-1/155-80-r13-79q-71378

Beoguma, kemoimpex, internet-prodaja-guma, planetaguma i coning-doo takvu dimenziju nemaju.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Bata83

Po meni je to suluda dimenzija i imao priliku  samo jedno ih  videti, bese Kumho marka. A stvarno sve kinezi na sajtu.

Loganovac

Em ne razumem što bi bila suluda, em nije ovde mesto da o tome razglabamo, tema su felne a ne gume.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleksabgd

Citat: Bata83 poslato 10.12.2017. - 21:06
Po meni je to suluda dimenzija i imao priliku  samo jedno ih  videti, bese Kumho marka. A stvarno sve kinezi na sajtu.
U prethodnim postovima si ti sam rekao da ces staviti Tigar u toj dimenziji. Zatim je usledilo ubedjivanje ostatka foruma da postoje gume u toj dimenziji i na kraju komentar da je to suluda dimenzija.
Šta je pisac hteo da kaže?

Loganovac

Pomešao si izgleda članove Zare82 i Bata83. Svejedno, prekidamo ovde da razglabamo o gumama, ima za to tema. :usisava:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.