Felne

prethodna tema - sledeća tema

nik

Pod centrirajućim prstenom sam mislio na centrirajuci rukavac na glavčini.
Na ovakav način obrade sam mislio


Crveno je obeleženo mesto obrade (po 2,55mm u stranu i oko 3 mm u dubinu). Navedeno slabljenje neće izazvati bilo kakve posledice po izdržljivost felne, na kraju krajeva one se projektuju sa daleko vecim stepenom tolerancije nego što je ovde slabljenje.
Ali opet svi smo odrasli i cenimo rizik i odlučujemo da li ćemo da ga preuzmemo.

hobbista

Kao što Nik reče, može se obraditi felna za toliko. Uostalom, iako se felne liju u kalupima za precizno livenje, ipak idu na završnu obradu na strugu. Verujem da je za isti raspored rupa za šrafove, i za centralne rupe od recimo 65 (ili možda 70) pa na niže, isti kalup.
Bitnije je naći dobrog strugara, a još bitnije videti felne pre kupovine. Lepo je to što on kaže, ali dok ih ne vidiš...  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

jagi

Da li neko zna gde mogu da nađem čelične  felne 16" za Stepway, ili alu  ali da cena ne bude visoka.

Keka

Koja je fabricka dimenzija felne i koliki je ET?

Pokusaj na otpadima, mislim da Laguna ima 16" ali se ne secam koliko rupa i koliki je centralni otvor.

Naravno uvek mozes da stavis 15" i gume 185/65R15, razlika u ceni u odnosu na 16" je veeeeeeelika  :nami:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


perke21

Mislim da je na Laguni 5x108. Za Dačiju odgovaraju felne od Megana II, Senic-a, Modusa i tih malo starijih renoovih modela. Jedino je problem ET koji je kod renoa uglavnom manji nego kod stepway-a.

jagi: Mislim da ti je isplativije da kupiš felne od 15" jer je razlika u ceni guma skoro 100% (guma od 15" košta od 5000 do 6000 din, a od 16" 10000 pa na dalje).

jagi

Nažalost, gume sam kupio prošle zime kad i :crazy: kola, tako da solucija 15" otpada . Moram proveriti podatke sa rezervne felne.I rezervni točak mi je 16" iako u sistemu piše da je 15", u servisu se čudili  i nije im bilo jasno  ni kada su se sami uverili.

Bolence91

pozzz da li neko zna gde mogu da kupim polovne/nove celicne felne u Nisu. Imam Stepway i hteo bi da stavim 185/65 r15. J6x15 4x100 ET44 nadam se da su to te mere.

jagi

Reci mi  koja ti je dimenzija rezervnog točka?

Bolence91

e nemam pojma...... nema ni veze jer sam uzeo garazu pa ce da prezimi tamo a preko zime Yugo :D :D :D

bmiillan

u temi zimske gume i o mom autu postavio sam sliku felni koje sam nabavio i postavio na
stepu. felne sam nasao polovne aluminijumske od safrana, placene 90 e, nigde udarene,
ne daj boze varene, malo se ogulio lak sa njih. peskiranje i plastificiranje u grafit boju
kostalo me je 50 e i tako sam na povoljan nacin resio pitanje felni za zimske gume.
felne su 15", ET 50 (original je 47), raspon rupa 4x100, 6,5 jota.

u celu pricu sam usao zato sto mi je bilo besmisleno da celicnu felnu novu platim
oko 4500 din a polovnu celicnu 30 e. mozda bi i platio ali svi ovi sto prodaju polovne
delove za daciju (lik iz kragujevca i ovaj iz rume) su me vozali 20 dana te imaju te su
prodali, te imaju dve aluminijumske (cena 50 e po komadu). Ako bi i kupovao alu felne
sigurno ne bi kupovao ove dacijine original nego bi kupio neke lepse. ovako nije lose
ispalo sto se finansijskog dela tice, a i felne nisu mnogo ruzne. svi koji traze felne 15
mogu da pogledaju od renoa 21, 25 i safrana. cena je mnogo prihvatljivija nego kad
trazite od megana, lagune i klia.
nemoj na silu uzmi veci cekic

milko

#100
Mene zanima ima li igdje čeličnih felni 16" koje odgovaraju za Stepwaya?

Sir Oliver

#101
Mogu li negde da se nađu i koliko koštaju polovne alu felne sa prvih laureata?

Je li ljudi, vi me to udariste na IGNORE!?
Ovo je već drugo pitanje na koje ne dobijam odgovor...
Izgleda da tek kada stigne Logiša postajem punopravan član...
Doooobro!
I drink to make other people more interesting.


Loganovac

@Sir Oliver: zašto ignore, pa nismo ni mi enciklopedija da baš sve znamo! 'Ajde da si pitao nešto u vezi auta, ali pošto su felne - to zna onaj ko ih prodaje, odnosno Google...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

SirOliver, nemo se ljutiš, razmišljaj pozitivno.

                                                    Zoran
Sam svoj gazda - vazda.