Felne

prethodna tema - sledeća tema

miki-bgd

Koji je DOT? Koliko su presle?

acalisse

Moraću da pogledam koji je DOT, a prešle su 250km.
Dobio sam ih sa autom 10.12.2016.

bocca

Kada osmisliš cenu javi. Ja svakako za proleće moram uzeti 4 letnje u toj dimenziji pa sam zainteresovan ako bude na obostrano zadovoljstvo.  :ziveli:

acalisse

Gume su DOT 4116
October 10, 2016   - October 16, 2016

Početkom januara cena,

Mihajlo Petrovic

Kopka me vec duze vreme,nikako da upitam kolege,zna li neko nesto o tome zasto na Loganu prve generacije neki imaju celicne 14ce a neki 15ce? Znam da se to ne obuhvata nivoom opreme,posto imam Logana u slabijoj i u jacoj opremi.Za MCV je 15ca celicna standrad,ali mi nije jasno po kom principu su na limuzinu kacili malo 14ce malo 15ce,jer cini mi se da je 14ca ipak mali tocak za Logana.Ja konkretno na oba Logana imam 14ce celicne,a vidjam po gradu dosta njih i sa 15cama.

Ayrton

Citat: Mihajlo Petrovic poslato 25.01.2017. - 12:04
...neki imaju celicne 14ce a neki 15ce? Znam da se to ne obuhvata nivoom opreme,posto imam Logana u slabijoj i u jacoj opremi.
Zavisilo je od nivoa opreme. Očigledno da su ti oba Logana sa nižim nivoom opreme (Base ili Ambience). Neke verzije su išle sa 15" i ratkapnama, a bolje opremljene verzije sa alu 15".
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Mihajlo Petrovic

Jedan je Ambiance,a drugi je Preference,nivo ispod Laureate,zato me cudi da i on ima 14ce,al kako god po meni je 14ca bas mali tocak.Planiram 17ce za leto uzeti,a Renoove alufelne sto imam ostaviti za zimski set.

kiconix


Mihajlo Petrovic

Bio sam zagrizen za jedne ovakve od Megana,ali sam se ipak odlucio za neku trkacku varijantu felni,nasao ih,nikako da odem po njih,bice slika kad ih montiram na prolece

Goran25

Drugari,

Značila bi mi povratna informacija po pitanju farbanja čeličnih felni. Jedan majstor mi kaže da farbanje nije problem i da se završava za jedan dan, drugi da je u pitanju procedura od 5 dana jer pre farbanja postoje odredjeni koraci koji se moraju uraditi, u smislu peskiranja, kako bi se boja održala. Ukoliko ste radili kod nekog i zadovoljni ste- možete mi proslediti kontakt na pp.

Prefarbao bih fabričke sive čelične felne u crnu boju...

astmario

Najbolja varijanta je upravo to, peskiranje a zatim "plastifikacija" koja je zapravo powder coating sistem nanosenja boje, klasicno farbanje i lakiranje mislim da se izbegava za felne.
Radio je drugar na biciklu, ceo ram peskiranje je bilo 1000din, plastifikacija 2500din. Peskiranje traje relano 10min, brz posao. Sto se tice plastifikacije, jedno sat-dva posla jer se boja naneta na taj nacin izuzetno brzo susi za razliku od klasicne farbe/laka.
Sto se tice felni neko je pominjao cifru od 8-10 samo za lice, 15e za celu felnu ali me ne drzi za rec, i to je vazilo za alu felne, celik ljudi rade uglavnom u kucnoj radinosti.

Aleks

#851
Malo antirosta, vodene šmirgle i najviše dva spreja. Posao jedan dan, laganica. Nema potrebe za plastifikacijom, za felne je to loše rešenje naročito za čelične jer se voze zimi i nakon nekog vremena boja se promeni. Izbledi nekako.
Imaš na YT gomilu tutorijala na kojima možeš videti da farbanje felni nije nije nikakva filozofija.

Goran25

Hvala na savetima.

Felne bi bile korišćene u letnjem periodu, za zimske gume bih kupio drugi set čeličnih. Domaća radinost otpada kao opcija, i pored isplativosti i jednostavnosti samog postupka.

Aleks

Kako god, samo kažem da to nije neka SF tehnika koja se tvrdo plaća. Naročito kada su u pitanju relativno nove felne koje imaju već dobru podlogu i ceo posao je malo ih prešmirglati i prešpricati u drugu ili istu boju.

Mihajlo Petrovic

ATP 17 7.5j et 35 sa gumama 215 45 17,ali ce zbog spustanja napred morati guma 205 40 17