Felne

prethodna tema - sledeća tema

hobbista

Šta fali ovima Alessio ???  Možda to što crna boja nije mat, nego sjajna ?
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

DarioGTI

Obje felge su mi lijepe, ali gornje mi se viđe sviđaju zbog uvucenog srca i krivih krakova felge... Ali svakako ce bilo koja od ovih felgi promjeniti izgled auta...
:ziveli:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Loganovac

Ne fali ništa Alessio felnama, ali cilj ovog ulaganja je styling, a meni se (na Loganu, koristeći konfigurator i trikove montaže  :D) daleko više sviđa Dezent. A ni ona nije ravna i ima uvučeno "srce" i takođe je polirana:

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

Hmmmmm, one su 15x7 ? Tu je najmanja dimenzija 195/65 (ako se ne varam)? Rado bi ih posedovao :)
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

nik

 Loganovac :aplause: za prethodnu konstataciju, Dezent je i meni lepša felna, ali o ukusima se ne vredi raspravljati.
Ono sto zelim da napomenem kod felni sa mnogo uvucenim "srcem" kao sto je to na prikazanoj Alessio felni je problem sto, da bi se dobio isti efekat uvučenosti sredine felne, a zadržao iole normalan ET, kod manjih dimenzija felne (15-16'', širina 7-7,5'' koje najčešće idu na Dačiju) proizvodjači pribegavaju taktici napolje pa unutra, odnosno, paoci prvo od sredine izlaze u polje, pa se vraćaju ka unutra kod spoljnog prstena felne tako da se stiče vizuelni utisak da je "srce" uvučenije i da je ET manji nego što jeste, ali paoci praktično vire napolje, a nisu u ravni sa spoljnim prstenom što , barem meni izgleda, posebno gledano sa strane, malo  :banghead: (što na slici nije slučaj tako da pretpostavljam da se radi o nekoj većoj dimenziji felne).

gio

@Loganovac
Ima na http://www.auto-gume.rs tih dezent felni po 9900 za keš.

Loganovac

#126
Zahvaljujem na trudu, naleteo sam na njih, ali nema ličnog preuzimanja, dugo se čeka (do 3 nedelje)...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

 :D

   

Dođem kilo/kilo :)
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

kiconix


DarioGTI

Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Loganovac

#130
Čestitam i baš mi je drago da sam ti bio od koristi, stvarno je super cena za ovakve felne, zar ne?

Dođeš ti piće, a ja dođem još bar 150EUR preko toga za pusti Dezent, j*bo me Dezent...   :doh:
Ali šta da radim, ljubav na prvi pogled!
Planiram da na sajmu pazarim i felne i gume, kud ide june...

P.S. Nego, ove nisu ispale Dark kao što su mi rekli, jel da? I šta fali što ima 5 krakova a 4 rupe?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

Samo si prelomio priču  :)
Tražio sam neke polovne felne, ali sam nailazio na cene oko 200€ ako su pristojne - malo grebane i udarane. One koje su jeftinije, uglavnom su ili prefarbane (pa ti pogodi zašto) ili pristojno udarene.

Ove i jesu na popustu zato što nisu dark. Ne bih da te razočaram, ali mi Dezent uživo ne deluje toliko moćno kao na slici. Daleko od toga da je loša felna, ali nije za padanje na nos (bar po meni)  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Zoran

Kod Jajca (BiH) je bila fabrika alu felni radili su za zastavu i mercedesa prije 1990 a poslije 1995 rade skoro sve za izvoz. Pokušat ću naći neke podatke pa ću napisati. Radi se o robi visokog kvaliteta.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Na RB Dark sam se upravo naložio videvši je negde gore na Bulevaru, ispred vulkanizerske radnje, na nekom (ako se dobro sećam) Fokusu, šta li - ostao sam momentalno bez teksta... Videćemo na sajmu.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mladja73

@ Hobby
Koliko te kostala ova ljubav?
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.