Felne

prethodna tema - sledeća tema

Sir Oliver

Citat: Zoran poslato 24.12.2010. - 12:50
SirOliver, nemo se ljutiš, razmišljaj pozitivno.

                                                    Zoran

Ma razume se...  :kava:
I drink to make other people more interesting.

Keka

Koristi search. To niti moze niti hoce drugi da rade umesto tebe.

Zeljko je imao 2-3 alu felne, ako se dobro secam, cena je bila oko 50e komad.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

Boka kupio jednu...

zeljkor

Ostale su mi jos 2 alu felne (za prodaju), pa ako nekome trebaju, neka me kontaktira... nisu nigde ostecene.
Novi delovi za sve modele Dacia vozila - www.dacia-delovi.com ; 065/55-55-358

hemicar

Jedno pitanjce:
Na stepway-u imam fabricke alu felne 16". Njih sam mislio ostaviti za preko zime, a za ljeto uzeti nesto ljepse, posto mi se te i ne svidjaju pretjerano. Zanima me, do koje mjere se moze povecavati precnik, da li je previse da ih zamijenim sa 18"? - ili radije preporucujete 17" nesto recimo 205(215)/55(65)/17.

milko

#110
Biraj:

http://www.borbet002.mx-live.com/default.aspx

U Mostaru imaju i web stranicu "autoleko"veliki izbor mogu se naručiti itd.

bocca

moras paziti na dimenziju te alternativne gume!!! ne bi trebala biti vise od 3% razlike od originalne 195/55 16. najblize ti je 205/50 17. ma imas te kalkulatore guma na internetu pa probavaj, sigurno ima i jos nekih opcija.

Zoran

#112
 Imaj na umu i ovo sa velikim felnama imat ćeš osjećaj da su točkovi drveni.
Sam svoj gazda - vazda.

LeNgenda

I da ce cena guma da bude astronomska, sve vece od 15-ica je zaista preskupo.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

hemicar

Cijena  :hm: uvijek neki djavo koji nas zeza da ne kazem j..
Polako, ima jos do ljeta, mozda cu nesti pronaci  :kava:
Nego, da li su 18" prevelike za Stepway, ipak je sa tim felnama potreban veci obrtni moment, ubrzanje manje i ostalo sta vec ide uz to (stvar fizike). Fabricke su 16" sto ce reci valjda ljudi znaju sta rade  :write: a koliko se moze povecati to iskreno ne znam, pa pitam vas kakvih iskustava imate?

bmiillan

osamnestice ni slucajno, eventualno mozes sedamnestice sa jos nizom gumom (visina 50)
ali gubis na udobnosti, jako niska guma rizikujes ostecenje felne kada se penjes na ivicnjak,
itd. uzimi sesnestice kao fabricke to je najbolje
nemoj na silu uzmi veci cekic

Loganovac

@hemicar: izgleda da si izgubio glavnu nit - kolike god da su felne, spoljni prečnik točka (gume) ne bi trebalo da menjaš. Znači veće felne = tanje gume. E sad ide ono što ti je napomenuo bmillan u vezi sa njima.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hemicar

U tom grmu zec znaci cuci. Hvala drugar na informaciji  :to:
Ono sto sam mislio jeste povecam felnu, povecati samim tim i precnik tocka, a ovako na fabrickim 55, taj procenat bih sigurno morao smanjiti na 50 ili koliko vec. A, iskreno, one bas tanke gume i ne volim nesto pretjerano, tako da po svoj prilici ostajem na 16"-kama, ma ko ga sisa, sto jedna stara bakica kaze: "Bitno da se kotrlja"  :ziveli:

dsit

Ako ides na povecanje felne gledaj da za toliko smanjis "debljinu" gume tj da ostanes u nekim okvirima standardnog ukupnog precnika.

Loganovac

#119
Došlo vreme za kupovinu novih alu-felni  :dance: pošto zimske gume ostaju na ovim čeličanama. Imam odličnu ponudu za Alessio Assen



(300 EUR za sve četiri sa novim vijcima, montažom i balansiranjem), ali sam ipak ostao sam svom ranijem izboru i tražim isključivo Dezent RB Dark 4x100mm 15x6,5J ET38, kao na slici dole, osim što su obe prikazane sa 5 rupa za vijke...



Da li neko može da mi preporuči prodavca ili kvalitetnog vulkanizera, koji ima u ponudi ove felne? Lepo je trebalo da ih kupim zimus po 93EUR, sad mi Lešanović traži 11.500 za komad, a na http://www.shiva-automotive.net/shop/product_info.php?manufacturers_id=54&products_id=2596 koštaju 117 EUR  :banghead:

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.