Zatamnjivanje stakala

prethodna tema - sledeća tema

DrJekyll

Ma ja se neću ni cimati za atest. Kupio sam najprovidnije crne folije i ako me neki smarač bude cimao skinuću ih pred njim. Mada gledam sada dosta ljudi sa crnim staklima i niko ih ne cima.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Sale

CitatJa sam već kupio folije oko 25% i nikako da ih stavim. Mislim da sam čekao saleta, a i nikako da ga zovem da pitam hoće li da pomogne

sredjeno dogovoricemo vreme i mesto radnje  :to:

Nikolagavijal

Keko,da li treba da se atestira ako ne zatamnjuješ vetrobran i stakla u ravni vozača obzirom da su ostala bez ograničenja?Ako sam dobro shvatio...

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DrJekyll

Ja mislim da će idiJoti opet menjati taj zakon....do tada će malo da se nakupe para.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

DejanNS

Evo ovako, da osvezimo temu.

Propis je i dalje isti... iza B stuba do 25% a napred nista! (sem ako nije fabricki)
Propis ce se navodno uskoro menjati al ko zna...

Meni je auto skoro crn pa bi bar malo da smanjim temeperaturu u autu zatamljivanjem stakala...

AMSS kaze da je Dacia vec fabricki blago zatamljena i izmerili su mi 8% na FTN-u (tu imam drugara pa je za dzabe)... Navodno sta god da zalepim prece tih 25%...
Sertifikat kosta 2500din u AMSS i policija bi obrisala dupe sa njim...

Video sam da je dosta auta u NS na ulici zatamljeno i resio sam da iza B stuba stavim C35 folije (srednje tamne - recimo 40% po mojoj odokativnoj metodi)
Odradicu to u servisu, i za ta tri stakla iza B stuba mi trazi 50e... lepe se iznutra, garancija 5 godina a drug mi je tamo radio i stoje mu vec dugo dugo bez ikakve promene....


Cesto putujem u inostranstvo al uglavnom sam u Madjarskoj (tranzitno) i Rumuniji gde nema auta a da nije 100% zatamljen!  :whistling:
Tako da cu zalepiti pa makar ih skidao noktima na granici! :D

Dachaa

Pre 5-6 dana me je zaustavio policajac i poceo da upitkuje za stakla meni su iz B stuba zatamljena 80%,a napred 30% soferka nije nimalo,kako je on meni rako pozadi moze ako hocu i 100% a napred ne sme da predje 25%.Trazio je neki zig ali ja to nemam kao sto nemam ni atest i pustio me je kaze nece da pravi ni meni ni sebi posao.Dobar neki policemen..Onda sam pozvao lika u Bg-u kod koga sam pre 3 godine radio stakla i pitao ga u vezi atesta on mi je reko da mu se javim kad sam u Bg-u da mi da neki papir,sad sta je to videcu kad uzmem.Nadam se da necu morati da skidam folije..
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

ivan-bgd

Gubi li se garancija ako zatamnim stakla ? :ces:

hobbista

@ ivan-bgd:   :Smiley: :woo-hoo: :respect:   mada, nije nemoguce.
Mozda imaju racunicu da se folijom dodatno opterecuju vrata, zbog cega moze doci do uvijanja karoserije, a samim tim i do veceg otpora kretanju vozila, sto opterecuje i skracuje mehanicke sklopove (motor, menjac, trapovi)  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

ivan-bgd

Pa na sve načine gledaju da uzmu lovu pa ni to ne bi čudilo :bonk:

zac

Citat: hobbista poslato 02.04.2012. - 21:26
Mozda imaju racunicu da se folijom dodatno opterecuju vrata, zbog cega moze doci do uvijanja karoserije, a samim tim i do veceg otpora kretanju vozila, sto opterecuje i skracuje mehanicke sklopove (motor, menjac, trapovi)  :ne:

:ha: a tek sarke na vratima!  :laugh1:

ivan-bgd

Ko zna,možda ta folija topi stakla :lau: :hihi1: :D

zac

E.. a da ti lepo kupis crni sprej i prespricas stakla u 100%  :lau: Lakse i jeftinije, a i ne izaziva deformacije na nosecim delovima karoserije.  :D

ivan-bgd

Nije ni to loše.Nego da ne bude mnogo hladno u kolima onda :Smiley: :297:...Ispade da za sve moraš da pitaš ko da su mi dali auto da se služim i da im ga vratim u ,,ispravnom stanju,, :gun:

zac

Eee.. kolega, ondaK se lepo odreknes garancije, kao ja, i radis sta hoces sa svojim autom.  :too: