Zatamnjivanje stakala

prethodna tema - sledeća tema

MajorSoul

Meni odgovara 25% tako da nije frka, mada im je glup dodatak :)
:wind:
..need more buttons..

msegovic

Citat: panta poslato 06.10.2010. - 19:36
Žao mi jšto ću da vas razočaram, ALI!

U međuvremenu je izašao pravilnik o izmenama i dopunama pravilnika o tehničkim uslovima i pod pritiskom Policije je član o staklima izmenjen u: Vetrobran ne sme da se naknadno zatamnjuje ostala staka (sva ostala stakla) mogu se naknadno zatamniti tako d ukupno zatamnjenje ne pređe 25%.


Jutros sam imao prilike da prelistam novi broj SAT Plus-a i oni su ovome posvetili paznju. Ali kako pisu jos nije sve to definitivno. Ovih dana predstavnici MUP-a i Ministartsva trebalo bi da se sastanu i odluce da li ce se nastaviti sa primenom ovako izmenjenog pravilnika (i kada: odmah ili za 2 godine) ili ce se vratiti na prethodnu varijantnu pravilnika.

MajorSoul

Realno oni blage veze nemaju sta je ispravno, a sta ne. Krajnje je vreme da dodju ljudi koji znaju kako da napisu dobar Zakon, a ne non stop neke ispravke, dodaci, pa onda mozda vazi, a mozda i ne..
Ja cu ici sa ovih 25% zatamljenja i tako sam porucio direktno iz fabrike, pa se nadam da nece biti nikakvih problema.
:wind:
..need more buttons..

Svarog

Gledao sam ranije SAT (gledao sam naknadno skinutu sa RTS sajta i ne sećam se kad je tačno emitovana) u kojoj je čovek ladno rekao da po najnovijem Pravilniku nema zatamnjivanja ni zadnjeg vetrobrana. Ali u Pravilniku to nigde ne piše, jedino se javlja uslov da se ima desni retrovizor ako je zadnje staklo zatamnjeno preko 50%. Što će reći da zadnja šajba može da se zatamni. A taj gost na SAT-u je navodno učestvovao u pisanju Pravilnika i čovek radi u ministarstvu, tj. valjda je direktno zadužen za sve to u vezi s Pravilnikom. Mislim, šta reći...   :ha:

MajorSoul

To sve kaze o ljudima koji nam prave Zakone i koji nam kroje sudbinu!  :ranting:
:wind:
..need more buttons..

sanderoman

Citat: MajorSoul poslato 14.10.2010. - 12:29
Realno oni blage veze nemaju sta je ispravno, a sta ne. Krajnje je vreme da dodju ljudi koji znaju kako da napisu dobar Zakon, a ne non stop neke ispravke, dodaci, pa onda mozda vazi, a mozda i ne..
Ja cu ici sa ovih 25% zatamljenja i tako sam porucio direktno iz fabrike, pa se nadam da nece biti nikakvih problema.
E pa tako nam funkcionise cela zemlja, pamet nas je mnogo napustila. :hall: :hall: :hall:

david

Da li smeju da se zatamne npr zadnja stakla na vratima pozadi i zadnja soferka? Naravno prednja stakla vozceva i  suvozaceva kao i soferka da ostanu kako jesu tj fabricki. Ona su blago zatamljena sva stakla, sta kaze zakon?

John Reynolds

Navodno, nije zabranjeno da se zatamne, mada se ponegde može naći podatak da se to, kao, "razmatra". Recimo:

http://www.zatamnjivanjestakala.com/zakon.pdf

U pitanju je sajt firme za zatamnjivanje.

Uzgred, razmišljam ovako. Zašto bi bilo zabranjeno zatamnjivanje? Šta je s dostavnim vozilima koja ta stakla i nemaju? Nelogično.

david

Procitao sam to. Koliko mogu da se zatamne i koja je cena?

Zoran

Policije nakih država navodno traže da to zatamnjenje stakala bude upisano u saobraćajnoj ako nema onda budu vraćeni sa granice.
John Reynolds, valjda se boje atentata, kao neko naoružan bi mogao biti unutra i osmatrati, kasnije razbiti staklo i otvoriti vatru... Valjda tako nešto navode kao razlog.
Sam svoj gazda - vazda.

MajorSoul

@ David - pa pise ti:

Vetrobran ili ti sofersajbna se ne sme uopste zatamniti.
Prednja vozaceva i suvozaceva stakla mogu biti zatamnjena 25%.
Stakla iza sredisnjeg stuba tj zadnji prozori + zadnje staklo mogu se zatamniti bez ogranicenja.

Takodje pise da nikakvi atesti ne trebaju ali za to nisam 100% siguran.



:wind:
..need more buttons..

msegovic

U clanu 72 pravilnika, polse izmena, stoji (kao sto je i panta u svom postu od 06.10.2010 naznacio):

"Vetrobran se ne sme naknadno zatamnjivati, a ostala stakla mogu biti naknadno zatamnjena tako da ukupna vrednost prigušenja svetla ne prelazi 25%"

To je i na sajtu ministarstva infrastrukture...

MajorSoul

Sto kazu pise i na tarabi p* pa nije.  :lol1:
Jel neko od vas (ko ima zatamnjena stakla) imao problema sa policijom?
:wind:
..need more buttons..

dejanz

Da se nadovežem na prethodno pitanje i da li ste imali problema na tehničkom ?

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!