Zatamnjivanje stakala

prethodna tema - sledeća tema

brankovs

Ja sam skoro stavio folije,mnogo lepši auto,prijatnije za vožnju po suncu,kada stupi novi zakon na snagu videćemo,dotle ću uživati,za 2800 dindži koliko me je koštalo,pošto sam sam stavljao folije,neće mi biti mnogo žao ako budem morao skidati.

Urosh85

Citat: brankovs poslato 12.10.2009. - 08:36
za 2800 dindži koliko me je koštalo,pošto sam sam stavljao folije,neće mi biti mnogo žao ako budem morao skidati.

Mislim da bi bilo logicnije da si u tom slucaju dao 300 kinti na buvljaku, ako vec nisi siguran da li ces skidati ili ne ...
Mislim da 2800 za celih dva meseca voznje i to po sve cescoj kisi i mraku i nije neka preterano pametna ideja :) ( bez uvrede )
Sto se tice lepote posle zatamnjivanja, i ja sam rekao, Logan izgleda prelepo, a ako jos zatamnis i stopaljke pozadi izgledace ... mmmmm
ali za stopaljke zatamnis samo onaj mali uzani deo, gde je migavac i stop svetlo, ja sam to uradio, auto od pozadi izgleda kao neki sportista ...kada se zatani cela stopaljka, ne izgleda nista drugacije, vec isto samo tamno ...

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DarioGTI

@ keka - jesi to sam radio?  :to: ako jesi, jel bi mogao napraviti neki DIY tutorial ? vjerujem da bi mnogi htjeli tako nesta napravit na svojim autima...

fala  :friends:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Keka

Nisam, to je radio profesionalac, ovakve stvari, ako zelite da traju, treba prepustiti strucnim ljudima.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Urosh85

Citat: Keka poslato 12.10.2009. - 23:22
ako zelite da traju, treba prepustiti strucnim ljudima.

Da ... Keka je u pravu. Mada treba i kvalitetna folija .. presudnog znacaja je ...
Svidja mi se kod Logana sto su mu jaki migavci, svetle kao farovi i stopaljke, tako da ne smetaju kada se zatamni, vide se i dalje vrlo jasno i jako daleko ..
Gledao sam kod drugih tipova automobila, pa se klinci zezaju, zatamne a ono ne vidis da li koci ili sta  :ljut:
posle kada ga cuknes ti kriv, jbga od pozadi je ... :rtfm:

@DarioGTI 
Posto se folia lepi spolja, treba ti visoko rastegljiva folija iz razloga sto stopaljka ima puno krivina koje treba ispratiti, a takodje takve folije imaju bolji lepak, pa nece da se odlepe na vremenskim uslovima. Jedino sto moze da se desi jeste da ih sunce sprzi, tj sama toplota koju stopaljke daju, pa na nekim mestima hoce da izgledaju kao da su poderane ...
tu je naravno opet presudan kvalitet folije...

Tako da, bolje sacekati jos koji mesec, i videti da li ce sve biti oko oko zatamnjivanja, pa onda platiti malo vise i uraditi sve lepo  :lazy:


david

Jucer sam upoznao taxistu koji ima 1.5dci i uradio je zatamljivanje 30% kod nekog u Batajnici i to odradjuje sa nekom tekucinom kako sam ga razumeo i izgleda savrseno za cena 80e, neznam koja je dozvoljenost zatamljivanja po zakonu a to je kao max...

hobbista

#22
Citat: Keka poslato 12.09.2009. - 12:11
Naravno da moze, skidaju se stakla i peku u komori
Ovo je u beogradu radio neki majstor na Petlovom Brdu. Koliko se sećam (bilo je to pre 15-tak god.) radnja se zvala "Mrak auto" i za juga je koštalo 50 DM za sva stakla osim šoferke.

Čini mi se da će po novom Zakonu ovo biti jedina legalna varijanta:
Citat: Keka poslato 27.09.2009. - 23:01
Najbolje resenje su fabricki zatamnjena stakla koja imaju na staklu fabricku oznaku "V".

Edit:
CitatFolije na bočnim staklima

Bočna stakla u ravni vozača mogu biti naknadno zatamnjena tako da ukupna vrednost prigušenja svetla ne prelazi 25%. Ostala stakla na vozilu osim vetrobranskog stakla mogu biti naknadno zatamljena.
Stepen refleksije stakala na vozilu ne sme prelaziti 15% kako ne bi došlo da zaslepljivanja drugih učesnika u saobraćaju.
Izvvor: http://www.informisanje.info/2009/10/pravilnik-tehickim-uslovima-vozila/

Edit 2: Koliko vidim, izdvojile su se 2 firme za folije: Llumar i 3M. Ima li neko konkretne podatke za kvalitet i cenu ugradnje?
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

scepo

Je li neko zatamnjivao stakla kod njih - http://www.tamnastakla.com/index.html  :hm: , svidja mi se što rade sa LLumar folijama .

torent

Pitanja za Keku

Koje folije si stavio, koji proizvodjac i procenat zatamnjenja?
Da li si imao problema sa policijom?
I moze li neka slicica?

Keka

Lummar, procenat ne znam, mislim da je oko 70%, policija me nije dirala, ali sam imao problema na tehnickom poslednje 2 godine.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Vihor

zvao ja i kazu "110 evrija za logana i 25% zatamljenja"
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

wvojin

Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

scepo

Ja kad sam ih pitao za Sandero da se zatamne zadnja stakla rekli su mi 70 eura folije sa manjom zastitom od UV i 90 eura sa vecom  :cool:

hobbista

Danas sam bio u jednom od servisa za "folije".
Za mene je cena 100/120€ za sva stakla osim šoferke.
Folija je Llumar.

Priča je sledeća: poslali su uzorke + dokumentaciju na ispitivanje, tako da će uskoro imati sertifikat za to. Taj sertifikat će biti neophodan  da se priloži kada se bude terao auto na A-test (kada se usvoji novi pravilnik).
Podseća me na priču o TNG - potreban je sertifikat za bocu, da bi se dobio A-test.

Idem u utorak (najverovatnije) da se malo zamračim, pa ću ispitati detalje  :)
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D