Zatamnjivanje stakala

prethodna tema - sledeća tema

MajorSoul

Keko ali na kraju ipak ti odrade tehnicki?
:wind:
..need more buttons..

Keka

Svi su me vratili, odradio sam kod druga.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


david

Ja sam pitao danas na TP za zatamljivanje i kaze da imaju dopis da ne pustaju na TP vozila sa zatamljenim staklima. To je odgovor sa dva mesta na trecem pustaju do 30% ali kao cekaju novi zakon od 1.februara. U AMSS kazu 25% max sva stakla. U Lasti traze potvrdu tako da nitko nije siguran kako da protumaci pravilnik..

MajorSoul

Ovde jos uvek lud zbunjenog.. meni su srecom stakla fabricki 25% tako da ne bih trebalo da bude problema, mada videcemo.
:wind:
..need more buttons..

david

Pa i nama su zatamljenja mislim toliko ali sam mislio zadnja stakla iza stuba kao i zadnju soferku da malo zatamnim zbog dece nazad ali sacekacemo da vidimo izmene zakona..

MajorSoul

Pa ako u AMSS kazu 25% onda mozes toliko da zatamnis i zadnju soferku.
:wind:
..need more buttons..

david

Kod nas svih su tonirana stakla pa i zadnja. Kad sam bio na tehnickom u oktobru 2010 pitali su me da li su zatamljena a posto su fabricki tako kupljena nista mi nije rekao...

http://www.mi.gov.rs/dokumenta/bezbednost/Pravilnik%20o%20podeli%20motornih%20i%20prikljucnih%20vozila%20i%20tehnickim%20uslovima%20za%20vozila%20u%20saobracaju.pdf

Zoran

Imam Sandero 2009 jesu tonirana ali jako malo.
Sam svoj gazda - vazda.

MajorSoul

I meni su fabricki zatamnjena stakla tako da mislim da nece biti problema, posto ne ide vise od 25%.
:wind:
..need more buttons..

DrJekyll

Mislim da su nasa stakla oko 8% zatamnjena...ako ne gresim.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Svarog

Koliko je meni poznato tačno 8% po specifikaciji. Ali bitan faktor je i UV zaštita.

DrJekyll

Jel zna neko jel ima folija koja bi odgovarala nasim uslovima, tj. 16-17% zatamljena sa UV zastitom? Ja sam i planirao da tako nesto uradim, cisto zbog letnjih dana iako imam klimu. Potpuno je drugacije kada leti udjem u "hladniji" auto nego ovako da prvo moram da ga upalim, ukljucim klimu i onda izadjem iz kola da bih sacekao da se kabina malo rashladi.
Ako neko zna gde ima i koliko kosta neka javi.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

david


MajorSoul

:wind:
..need more buttons..

msegovic