Dacia proizvela milion Logana i Sandera

prethodna tema - sledeća tema

VeDuS

 :to:  :respect:  :woo-hoo:  :ziveli:  :jea:  :dance:  :dobro:  :hall:  :lux:  :too:  :friends:  :aplause: :party:  :baloon:  :beer:  :harmonika:  :wav:

Pa jel' mu mi to dodjemo kao pioniri novog svetskog brenda?  :zloca:

Veterinar

Milionche!!! Dacia ce vladati Evropom uskoro. Kad sam kupovao auto MNOOOGO ljudi je to posmatralo sa podsmehom. Mnogi od njih sada voze ili planiraju da kupe Dacije. :to:

VeDuS

Ja sam i pre kupovine, mislim prilikom planiranja i biranja nailazio na mnooooogo nipodostavanja,skepse a rekao bih po pogledima ljudi najvise sazaljena zbog moje odluke u vezi DACIE.
Medjutim sada kada su uzivo videli i "opipali" auto a i sve vise se srece na nasim drumovima mnoooooooogi su drasticno promenili misljenje u korist Dacie.
Ipak ima nesto sto mi bode oci, ili se varam. Kod mene u firmi a i u okruzenju sam primetio da su najveci kriticari,protivnici,pronalazaci mana i dlaka u jajima u 80% slucajeva vlasnici VW Golfa i to u onog u Srbiji statusnog simbola: Golf II !
Jel se oni to boje za sudbinu svojih ljubimaca ili je vreme za neke stalo sa padom Vogosce? :zloca:

krle

Naravno da se boje. Pa šta misle da i dalje prodaju te automobile po 3000e, mada neki po četvrti ili peti put slave punoletstvo. Novi zakon će ih malo ohladiti i spustiti na zemlju.
Taj automobil (Golf II) nije statusni simbol već skoro dvadeset godina, sada je to najobičnija drešina.

VeDuS

Nisam mislio da je statusni simbol vec mi je bilo malo neobicno sto se bas taj VW lobi bas "naostrio" na DACIU.
Ovi drugi kao da sa vise respekta gledaju na to.
Mozda gresim ali tako je u mom okruzenju (posao-komsiluk).Jer stvarno mi je vec muka od izjava kako ce "MOJ Golf II ili III" sa'raniti sve korejce,DACIE i .... ma sve zivo!
Izgleda da ce stvarno novi zakon (ako zazivi) sa'raniti sve te krseve i u ocaj baciti vlasnike istih koji jos zive u proslom veku, verujuci da ce za litru vinjaka ili dobre sljive proci tehnicki pregled kod "mog choveka"!

krle

Ma oni misle da je to statusni simbol.

Isti problem sam imao i ja kada sam uzeo Logana. Kao, "ispucaće plastika posle godinu dana","presvlake loše", "motor skup za održavanje", "ipak se to radi u Rumuniji", itd. Danas je priča sasvim drugačija. Logan je većinu pozitivno iznenadio.

Loganovac

Što se Golfova dvojki tiče, osećanja su uzajamna. Više puta sam napisao da mi ruka sama polazi da zatvori cirkulaciju vazduha kad sustignem takvog prdonju (bio on dizel ili benzinac, ne znaš šta gore dimi i smrdi, da li sama nafta dizelaša ili sagorelo ulje u benzinca...). U tu grupu uključujem i mečke 123 i slične savremenike... Imam dva stojadina trenutno, ukupno stara 55 godina, oba na plin i nema nikakvog niti dima niti mirisa za njima dan danas, nijedan ne troši "gram" ulja - zašto - jer su održavani. Golfaši i mečkaši veruju da su kupili čudo tehnike koje ne traži servis sve dok ide, i da je samo po sebi neuporedivo bolje od svega ostalog na 4 točka... Jedva čekam da im šiknu sondu u auspuh...  :lux:
Jeste off, ali nisam mogao da izdržim...

Dakle, treba misliti o tome da je Logandera proizvedeno samo u Rumuniji milionče, a proizvodi se na još 6 lokacija širom globusa... Ako ne budu džezirali sa novim modelima već zadrže brend kao što se to i radi u svetu (1001 varijanta mazde 323 i 626, pa golfovi, pa kadeti, pa Yugo  :D ), nadmašiće bubu...
Slažem se sa činjenicom da je nas milion samo u ovom delu sveta do sada prepoznalo maksimalni odnos cena/kvalitet, a Rumuncuzima (Rumunima-Francuzima) želim da usavršavaju projekat X90 i prilagođavaju ga trenutnoj situaciji na auto tržištu i zahtevima i očekivanja kupaca kako bi još dugo ostao u vrhu best-buy liste. Živeli  :ziveli:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

VeDuS

Loganovac , nije off.Samo ti daj oduska,svaka ti k'o Njegoseva!
A ono za sondu.... doooobro ! :too:
Kanda ce takvih "limuzina" biti posle 10 decembra vise po bostanima nego drumovima  :Smiley:
U svakom slucaju vidjam sve vise dacijanaca na putu i ... jel glupo ako im blicnem    :wink:?

Veterinar

  :to: Blickaj, prvi cu ti odgovoriti (i mozda usporiti zbog moguce policije). Ne pisem ovo zato sto sam u takvoj prilici ili na forumu, da sad kupujem auto, bio bi to MCV dci 85. Ne bih menjao Daciu.

david

#10
Mislimk da se Dacia dobro pokazala i da ce razbiti predrasude o sebi a vozila su napravljena prema stndardu i ceni odlicno a verovatno ce biti jos izmena i dopuna i jedina mana koju ja vidim je nemogucnost obaranja zadnjeg sedista sve ostalo je ok i kako je pocelo mislim da ce za koju godinu Logan biti nacionalno vozilo u zajedno sa Puntom...

Loganovac

Šta reče bre, u rangu sa Puntom?  :fiju:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Munze

Verovatno je mislio na zastupljenost DACIA automobila.

Dragan.vi

Mislim  da ljudi ovde jako dobro poznaju  sta je kvalitet naspram para koje treba da daju za njega :woo-hoo:

DarioGTI

DACIA JE ZAKON  :jea: :friends: :ziveli:

nebi ju dao ni za sta!!

a uskoro ce se i te seljacine, sto misle da ce golf 2 vozit vjecno, probudit....  :aplause:

Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)