Potrosnja dizela

prethodna tema - sledeća tema

peras

Ja sam naveo svoj primer. Presao sam malo vise od 18.000km i upisujem svaku kupovinu goriva. Inace ja auto koristim 95% na otvorenom putu brzina 80-90 km/h. Ne verujem da sam pogresio u racunanju, a iako jesam onda je to nesto zanemarljivo. U gradskoj voznji je redovno oko 6.5 L, kad sledeci put budem na letovanju :lazy: svraticu do HN pa mozemo da testiramo- ko potrosi manje (ja cu se potruditi da potrosim vise :hihi1:) goriva placa pivo :ziveli:

Vihor

Citat: lovac poslato 30.08.2012. - 20:19
Prosečna potrošnja je oko 5.5 lit. Ispod 5 lit može biti samo na otvorenom putu, neopterećen, bez klime i ne brza vožnja. Preko 6 lit može biti samo prilikom gradske vožnje.
...


nikad nisam uspeo da idem sa potrošnjom preko 6, ni po gradu ni na otvorenom, cak i sa prikolicom sa ciradom.    :ces:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

kiconix

Ali ti vozis Logana  :whistling:

lovac

Prihvatam tvoju ponudu Peras.

Zapravo, pošto sam ja domaćin u HN ja ću platit pivo, bez obzira na rezultat. Ali tvrdim da ovde kod mene - to je ''polugradska'' vožnja, umereno i bez previše forsiranja, potrošnja nikada ne prelazi 6 lit / 100 km.

deki73

Da se uključim. Prešao sam 21.882 km i svaki put kada točim do vrha upisujem kilometražu. Prosečna potrošnja na ovoj kilometraži iznosi 5,73 l/100 km. Gradska vožnja u Beogradu, otvorena vožnja, vožnja sa uključenom klimom, zimska vožnja-sve je uračunato. Mislim da nije velika potrošnja

deki59

Dasterom 1.5 dci od 110 KS sam presao nesto vise od 10.000 km. Zadnje tocenje goriva je pokazalo da je ovaj auto trosio prosecno 5,34 l/100km. Voznja je bila vecinom po magistralnim i regionalnim putevima (80-120 km/h) voznja V i VI brzinom na 1800-2200 o/min, mozda 50-ak km gradske voznje, ali i mnogo paljenja (na kratko) da bih isterao i uterao auto u garazu radi vadjenja i vracanja motora u i iz garaze.
Prilikom zadnjeg sipanja u rezervoar je sipano 43 l, mada sam na rezervi vozio 30-ak km, sto znaci da sam mogao da predjem jos 100-150 km, ako je rezervoar 50 l.
Nisam siguran koliki je rezervoar, jer sam nasao dva podatka-po prvom je 50, a po drugom 55l. :fiju:

Sir Oliver

Šta znam, sve su mi ovo jače brojke. Sa cliom, isti motor, sa pređenih 120-130-140 iljada, po gradu nije prelazio 5l, zimi 5,5l. Ka moru, solidna vožnja noću, u koloni, od 70 do 110, tankiran u Mojkovcu, principom čep-čep, 4,2l.
I drink to make other people more interesting.

ropee

Moj Lodgy 1,5 dci troši od 5.5 l do 6.2 l kombinirane vožnje , uz uključeni klima uređaj i malo življu vožnju , tako da su svi tu negdje , prosjek

sibelius

evo da prenesem svoja iskustva posle nepunih 10000 km kod mene
kad sve saberem i oduzmem(po beogradu,van beograda,magistrala, auto put i do 140km/h, lokalni putevi oko kosmaja i sire) prosek mi izlazi oko 4.2l/100
priznajem da se nisam bas trudio da  zaokruzujem na trecu decimalu ali kod svakog sipanja izracunam potrosnju
jedino  kad je potrosnja skocila bila je sa ovim letenjem po auto putu sa petoricom rmpalija u nutra stvarima i upaljenom klimom ali cak i tada prosek  je bio oko 4.5

Turbo

Evo i moj doprinos potrosnji.
Posle zadnjeg reseta BC-a bila je iskljucivo gradska taxi voznja.
BC pokazuje prosek 4,8L(predjeno preko 10 000km).
Po meni realno 5.0-5.5 zavisno od klime.

deki59

Citat: deki59 poslato 15.08.2013. - 14:06
Dasterom 1.5 dci od 110 KS sam presao nesto vise od 10.000 km. Zadnje tocenje goriva je pokazalo da je ovaj auto trosio prosecno 5,34 l/100km. Voznja je bila vecinom po magistralnim i regionalnim putevima (80-120 km/h) voznja V i VI brzinom na 1800-2200 o/min, mozda 50-ak km gradske voznje, ali i mnogo paljenja (na kratko) da bih isterao i uterao auto u garazu radi vadjenja i vracanja motora u i iz garaze.
Prilikom zadnjeg sipanja u rezervoar je sipano 43 l, mada sam na rezervi vozio 30-ak km, sto znaci da sam mogao da predjem jos 100-150 km, ako je rezervoar 50 l.
Nisam siguran koliki je rezervoar, jer sam nasao dva podatka-po prvom je 50, a po drugom 55l. :fiju:

E da, vecim delom voznje sa prethodnim rezervoarom je bila ukljucena klima, a vozilo je bilo osrednje optereceno (najcesce 2 osobe + 2-3 putne torbe).
Licno sam zadovoljan ovom potrosnjom.
Interesuje me koliko li ce da trosi sa ukljucenim 4 x 4 pogonom. :conf:

vujanovgoran

Neko je u temi ptrosnja tng, pitao kakva je potrosnja na dizelima sada zimi, pa evo komentar.
Do pre mesec dana potrosnja mi je bila 4,2 l/100km, sada od kada su temperature nize, auto dosta radi u mestu, sve gradska voznja, potrosnja mi je 5,1l/100km. Inace brzine su do 130km/h, motor 1,5dci 75ks. Ja prezadovoljan  :to:
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

sibelius

hmmmm,dolaskom zime se potrosnja nije drasticno promenila.
pre zime je bio 4.1-4.3 u zavisnosti od rezima i da li sam vise ili manje vozio po gradu
sada se isto tako ponasa. par puta sam uletao u neverovatne guzve pa sam potrosnju dizao i na 4.7 (pre toga je bila 3.7)
generalno govoreci nema neke velike razlike. poslednja dva sipanja  pokazao je prosek od 4.2

staracstol

Bogami, ja zimi (kad ga koristim samo Telep-Spens) odem na 7,5l nekad i 7,8 a leti kad ga vostim po Divcibarima, Zlatiboru i Tari, ne predje 5,5l. Ima tu i stila voznje i cipovanja i velikih tockova itd al na Saab-u 1.9 Tiids + cip 210ks + automatik 10,97l po gradu sad zimi. Koliko god da Logica popapa, dobro je, ljubi ga Starac.

Dragan.vi