Potrosnja dizela

prethodna tema - sledeća tema

vlastem

Update:

Par dana na Zlatiboru, uglavnom planinska vožnja, otvoren put, sa sigurno 80% upaljene klime.
Nas troje u auto, i puno bebi opreme. Prešao 495 km, i sipao nakon toga 28L goriva,
što će reći oko 5,6 litara / 100 km.

To mi je ok, pogotovu što je bila klima upaljena uvek skoro..
Ali grad me ubi....

bind

#76


Pa prija mu planinski vazduh...     :lau:

navolim

Za vikend sam isao do Podgorice i nazad do Beograda ... u petak, predvece, natocio sam 50,00 litara, na Petrol-ovoj pumpi, u ulici Lazarevacki drum ... presao skoro 1000 km i na pokazivacu jos stoje upaljene 3 crtice -> iz mog iskustva to je dovoljno za jos 200 km ... kako ja to volim da kazem za 1.5dCi motor: 'perpetuum mobile' :) ... inace, vozio sam, tipicno, brzinom od 60-90 km/h (u preticanjima i preko 100 km/h), sa prosjecnih 2000/2200 obrtaja ... taman sam i presao (tokom ovog puta) 130000 km ...
Inace, do Podgorice su se 'ugasile' samo dvije crtice (od pokazivaca kolicine goriva) ... prva crtica se 'ugasila' tek poslije predjenih 300 i vise kilometara (a to sam i ranije ustanovio -> da je skala nelinearna).

Sta da vam kazem: Logan 1.5dCi -> jedna od mojih najboljih investicija :)

Ayrton

Vratio sam se iz Hrvatske,sinoć.Prešao malo preko 800 km.,skoro sve auto put i pola puta sa klimom.BC pokazuje prosečnu potrošnju od, 4,8 l/100 km,prosečna brzina 101 km/h.
Rezervoar je bio pun kad sam krenuo,a sad svetle tri crtice.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Loganovac

#79
Kol'ki su vam bre ti rezervoari, potrošiš skoro 40 litara goriva a još imaš tri crtice?

P.S. Usporedbe radi, kad ono bejasmo u Sisku, 900km, prosek oko 115 km/h, potrošnja 8.6, klima veći deo puta. Opet malo jeftinije nego te vaše naftarice, a malo i brže...  :c1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Ja sam po onoj Europi imao duplo vecu potrosnju  TNG, uz slicnu brzinu, sto mu na kraju dodje isto. Samo mnoooogo tise  :c1:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Na 130 km/h nije nužno tiše. Vratimo se potrošnji dizela.  :wave:

vlastem

Pre par dana sipah na Petrol (slovenci) pumpi, čisto za proveru, kažu svi kao tu je bolje gorivo (bar u Valjevu).
Rezerva se tek upalila, i uspeo sam da sipam 55L goriva..?

Jel to realno, ili i oni lepo baždare aparate?

Ayrton

Od punog rezervoara sam prešao 1196 km i vratio se na istu pumpu i sipao 50,66 l,do drugog "klika" pištolja za sipanje.Rezerva mi je bila upaljena 36 km i smatram da sam prilično ispraznio rezervoar.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Loganovac

Sa tom potrošnjom mogu da pretpostavim prosečnu brzinu... Da ti menjamo nick, pod hitno!  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Deki

Pri normalnoj :driver: bez klime sa jednim rezervoarom (do čepa - 51 l.) može da se pređe oko 900-930 km.

Pri normalnoj :driver: sa klimom sa jednim rezervoarom (do čepa - 51 l.) može da se pređe oko 780-800 km.

Potrošnja može da bude i 4.3-5 l/100 km. ukoliko se :wind: prema (glupim) znacima ili u rikverc.
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

vlastem

Kod mene to ne može ni nizbrdo na leru izgleda  :banghead:

Ayrton

Citat: Loganovac poslato 17.07.2012. - 08:58
Sa tom potrošnjom mogu da pretpostavim prosečnu brzinu... Da ti menjamo nick, pod hitno!  :Smiley:
Drinskom magistralom,pa uz Taru,na Zlatibor,pa Ibarskom za Bgd.I u drugom smeru isto:Ibarska do Zlatibora,pa niz Taru uz obilato korišćenje cut-off-a,do tazbine .Tu i ne možeš da izvučeš neki prosek!
A na auto putu 105 km/h (2500 o/min),jer mi se tada aktivira turbina.
U nick mi ne diraj!!! :gun:
Citat: Deki poslato 17.07.2012. - 14:21
Potrošnja može da bude i 4.3-5 l/100 km. ukoliko se :wind: prema (glupim) znacima
To ti kažem,samo po propisima!
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

peras

Potrosnja od 4.5-6.5 zavisi od brzine. Ali uz razumnu voznju i postovanje propisa prosek je oko 4.8l

lovac

Peras - evo ja vozim stepwaya 1.5 dci, prešao sa sa njim 20.000 km. Prosečna potrošnja je oko 5.5 lit. Ispod 5 lit može biti samo na otvorenom putu, neopterećen, bez klime i ne brza vožnja. Preko 6 lit može biti samo prilikom gradske vožnje.
Meni u HN u gradu troši manje od 6 lit - doduše, to i nije prava gradska vožnja....