Potrosnja dizela

prethodna tema - sledeća tema

Vihor

#105
Zimi i ne pratim potrosnju, imam dosta rad u mestu, cekam klince sa treninga sa toplim kolima a i kad stanem i ugasim kola a nesto pada odmah se mrznu stakla, tako da nek radi.



Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

staracstol

@Vihor: Tu si u pravu, ide tu dosta goriva "za toplotu" i za "rad na hladno" al kad preracunas predjeni put sa kupljenom kolicinom goriva shvatis da to sve ide iz tvog dzepa pa ga nazoves "potrosnja" cisto da ti ne padne mrak na pumpi pa se ne masis za njihov pistolj neg za svoj.

Vihor

#107
Danas eto pogleda, 5l, tako da je podnošljivo.


Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

wvojin

Evo i ja da prijavim obavljena merenja jer sam bio za vikend na putu.
Po gradu je napravljeno 25 km pre polaska na put, otvoreni put i ne preko 90 km/h nekih 440 km, u povratku autoput i oko 130 km/h nekih 110 km, još po gradu nekih 20-ak km.
Sipano 30l a predjeno ukupno 585 km. Potrošnja 5.13 l/100 km. Cena za 100 km je 800 din.  :too:
Da je sve bio magistralni put bila bi potrošnja verovatno ispod 5 l/100 km. Ja sam zadovoljan  :to:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

roolet


nik

Što se tiče starih dizela, provereno ide na čisto ulje (jedan kolega već skoro 2 godine "sipa" u Metrou za manje od 100 din/l, Mercedes 190, malo manja snaga i jedino je neprijatno onima koji voze iza, džibri na zagorelo ulje).

50-50 u CR dizel motor-ne sumnjam da radi, ali zbog trajnosti brizgaljki, ja se ne bih igrao.

Keka

Jeste  :offtopic:, ali kad vec spominjete....za vreme sankcija, sit sam se navozao Kadetom na ulje od repice i razne druge buckurise. Dimio je plavo i smrdeo, ponekad je mirisalo na pomfrit, ali je islo. Pumpa je ziva i zdrava, ulosci dizni menjani, da li zbog goriva ili godina....ko zna.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Keka

Nemo' ljutis, ali ovo mogu i ja da napravim. Mogu cak da napravim i prosecnu potrosnju u rasponu od 0,0 do 28 litara, po zelji.

Ali to nije realno stanje.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleks

Koliko je pokazivao uz Čestobrodicu? :-P

Veterinar

Procena na 600 obrtaja?  :to:

Vihor

Pa naravno da nije realno    :friends:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

petarkarma

Pozz momci

Ja evo neki 1300 km novi auto sa 1.5 dci i 75 konja testiram potrosnju i sasvim sam zadovoljan. Juce sam bio iz Bitolj do Nish i nazad presao 694km a potrosio sam 31litar goriva po proseku 4.5 u Makedoniju je momentalno nafta 0.8 eur po litar i bogami usplati se. Ovu potrosnju sam postigao na autoput voznja oko 110 km/h a dobar deo puta i je los nije ni autoput. Pre nedelju dana bio sam za Skoplje i tada sa laganica voznja oko 90km/h uspeo sam da drzim neki 3.9 ali kad sam se vracao vozio sam brze pa na kraju bilo 4.3.... Zasada odlicni rezultati za pohvala :)))

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.