Nemiran rad i trokiranje na plinu

prethodna tema - sledeća tema

rimtu

Vozim daciu super nova 2002.godiste 1.4 motor sa ugradjenim plinom.Od skoro kada ide na tng auto ima cudan zvuk i nece da vuce,slabo prima gas i kao da radi sa tri svecice.Majstor je nasao da je spao step motor,vratio ga je medjutim auto i dalje trokelja kada mu dam gas na plinu.... svecice zamenjene,kablovi takodje,filter ociscen,dizne takodje,zamenjen senzor polozaja radilice i bobina....sta dalje? :help:

Loganovac

Dobro je što je eliminisan eventualni problem sa strujom. A da li je majstor proverio plinske dizne pošto je problem prisutan samo kad radi na plin? Ili nije?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

rimtu

majstor rece da je sve pregledao...da je u filteru plina bilo svega i svacega...da je ocistio dizne,a dal je nemam pojma...ocajan sam  :bonk:

step.SU

Drustvo, ponovo ja. Nije mi jasno, posto nikad nisam vozio na plin, a isao sam sa drugarom jednom (on vozi Reno Taliju na plin) i primetio sam da mu u leru auto onako malko vibrira, ne znam kako drugacije da se izrazim. Sad kad sam isprobavao Stepa, primetio sam slicno, da u leru malo vibrira, kao da se blago trese, da li to mora tako svaki koji ide na plin, ili je to zato sto je bio pri kraju sa plinom? Ili mora da se servisira, posto sam svakako planirao kad ga doteram, otici kod Imgrunda...
CITIUS - ALTIUS - FORTIUS

Ivan

Kada ga prebaciš na benzin da li se isto dešava? Ne bi trebalo kada je plin pri kraju (na rezervi) da auto trese. Kako mu se ponašaju obrtaji kada se to dešava, da li padaju ili su na normali?

step.SU

Ne znam tacno, ne znam ni kako se prebacuje sa plina na benzin?  :ne:
Kazem, mozda sam glup, ali nikad ranije nisam imao auto na plin. Kod druga sam primetio u leru da malo trese, malo samo, ali mi je bilo cudno zasto je to tako. Krajem iduce nedelje idem po Stepa pa cu ga taman od Ns do Su isprobati i podeliti utiske...
CITIUS - ALTIUS - FORTIUS

Zoran

Nisi glup, slobodno pitaj i iskazuj se kako ti znaš. Ko ne razumije  ti mu pojasni i to je to  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

astmario

Negde u kabini, obicno levo od volana je smesten pokazivac nivoa plina(par lampica) i na njemu postoji jedan taster koji prebacuje sa plina na benzin.
Obrati paznju da li je broj obrtaja kada je auto na benzinu i kada je na plinu, da li ima razlike?
Sto se tice servisa, on se obicno radi na 10.000km, ima naravno i ljudi koji ga teraju dok ne krene da stuca i pravi probleme, ali to to ne bi savetovao.

Loganovac

Kod BRC-a servis je na 20.000km. Nestabilan rad u leru može da bude znak dotrajalih dizni, Slavko je par puta objašnjavao.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.