Promena mesta sirene

prethodna tema - sledeća tema

miki-bgd

Nisam nasao nigde na forumu o ovome, pa otvaram novu temu, nadam se na dobrom mestu  :dobro:

Naime, trenutno mesto za sirenu mi je izuzetno neodgovarajuce, vise puta mi se desilo da zbog pozicije ruke (na 12) ne mogu da odreagujem u pravom trenutku, a desi se i da u brzini ugasim svetla, ili dam migavac.

Da li postoji mogucnost da se promeni/doda jos jedno mesto za sirenu? Je li to mozda neko radio?

:ziveli:

zac

Moguce je izvesti novi taster za sirenu...ali gde bi ga stavio????  Kad na volan ne moze zbog Air-Bag-a... ni meni se ne svidja to resenje...glupavi Francuzi.  :doh:

ivan-bgd

Reno talija ima na volanu sirenu

miki-bgd

#3
Moglo bi mozda da se stavi na ova 2 kraka pored airbag-a  :ces:

A resenje je stvarno glupavo. Treba u trenutku naglo i silovito da je stisnes, a ne da nisanis rukom da li ces da nabodes sta ti treba. Da ne kazem kada treba da sviras kada skreces pa ti je volan namotan, a druga ruka na menjacu, pa da bi svirnuo moras da pustis volan  :ha:

LeNgenda

Ne bih da popujem nikome, ali ako ovako pozicionirana sirena te prosto tera da ruke drzis u pravilnom, "15 do 3" polozaju, da se ne smekerises sa levom rukom na podnevu, da ne namotavas jednom rukom kada skreces i da ne koristis sirenu kao ventil za bes i frustracije, vec da vezbas toleranciju, koncentraciju i predvidjanje time sto ces lepo, lagano i na vreme pritisnuti taj taster srednjim prstom leve ruke.

Sto se mene tice, sirena je na savrsenoj poziciji.

Ako vozim samo levom rukom, ona je na "9 sati", ruku na podnevu ne volim iz istog razloga iz koga prezirem VW, a ako je situacija za trubljenje, bolje bi ti bilo da su ti obe ruke na volanu.

Na Renault 4 se cela rucica migavca "utiskuje" u stub volana, pa ti vidi koliko delikatan treba biti kad se trubi, a da se ne da migavac.

Ako su tasteri sirene na bocnim paocima volana kao npr. na Opelima prosle generacije, oni su tako mali da se mogu pritisnuti samo palcem, opet u "15 do 3" polozaju, tako da opet ne moze da se lupa po njima.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

VaskezNS

#5
Ili uzmeš volan sa Mahindre Verito, malo prekopčaš instalaciju i...:



http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=4592.msg99348#msg99348

Citat: miki-bgd poslato 02.11.2012. - 22:31
Treba u trenutku naglo i silovito da je stisnes, a ne da nisanis rukom da li ces da nabodes sta ti treba.
Ja sam zbog ovoga odustao da "nišanim" - navikavam se da sirenu koristim udarcem po ručici levim dlanom..

Citat: miki-bgd poslato 02.11.2012. - 22:31Da ne kazem kada treba da sviras kada skreces pa ti je volan namotan, a druga ruka na menjacu, pa da bi svirnuo moras da pustis volan
Ovo potpisujem - tu nikakve "egzibicije" rukom ne pomažu - a ne jednom mi je trebalo da prilikom skretanja iznenada budem u situaciji da upotrebim sirenu.
Ovo je mesto za sLogan ;-)

dejanz

U pocetku me je strasno nervirala pozicija sirene na loganu. Sada sam se toliko navikao da kada vozim drugi auto gde je sirena na volanu mi predstavlja problem. Primer, vozim astru II i prilikom skretanja sam hteo da svirnem, nisam uspeo da pogodim sirenu, vrlo neprijatna situacija.

zac

Uglavnom se slazemo, da gluplje mesto za sirenu nisu mogli da smisle. Kod 99% automobila, sirena je na normalnom i logicnom mestu.  Kada sam preuzimao Logana iz salona, ulazim u auto i krecem ka kuci.... na dve ulice od kuce mi zatreba sirena, istrci mi biciklista iz nekog dvorista,  ja da sviram...i normalno udarim-pritisnem po volanu, kad sirena ne radi.... popizdim, misleci da na novom autu vec imam feler. Kada sam dosao ispred zgrade 10. minuta sa gledao osigurace i gluposti, dok nisam slucajno pritisao ramenom rucicu zmigavaca, posto sam se saginjao ispod table da vidim da li mogu da nadjem kuda ide kabal od sirene.... Iskren da budem, tih prvih pola sata sam psovao i Logna i Francuze, jel nikada do tada nisam video da se sirena nalazi na ovako nelogicnom i glupavom mestu...kasnje sam se pomirio sa tim i navikao....  :ne:

kiconix

Stvar navike, kao i sve u životu.

miki-bgd

Mislim da je glavni problem sto je sirena nedostupna desnoj ruci.

Necu puno da davim, videcu sta moze i da li moze da se uradi, pa ako nesto uradim javljam.

PS. Mozda glupo pitanje, da li ziva u pancevu radi sa elektronikom? Zbog garancije ako budem nesto zeleo da radim to ce morati da bude ovlasceni servis.




Saša

Citat: kiconix poslato 03.11.2012. - 09:54
Stvar navike, kao i sve u životu.
Definitivno.
Međutim, nije mi baš jasno zbog čega i ovo nije unifikovano kao i ostale bitne stvari za bezbednost.
Ablender je na svakom autu na istom mestu, migavci takođe, raspored pedala da ne pominjem.
Ja sam imao identičan primer kao i Žac, kod preuzimanja kola.
Iz AC Marković krenuo na obližnji OMV da sipam gorivo, na pumpi čovek ispred mene kreće u rikverc, da ne pričam dalje sve znate.
Završilo se dobro, ali je moglo biti i obrnuto.
Konkretno, čudi me da sirena nije na svim kolima na volanu.

staracstol

Sirena na ablenderu je nekad bila u svim renoima, prvi susret sa takvom sirenom sam imao 1976 na r4. Nikad mi nije zasmetalo ni sto je na ablenderu ni na volanu, valda nisam imao prilike da se time zamaram.

saša61beograd

Ovo je stari francuski sistem (Pežo,Reno...).Francuzi su autoritet,bar u Evropi,može im se.Oduvek su im automobili bili puni specifičnih rešenja (kod Pežo-a je nekad migavac bio desno!).I WV Pasat iz 1975 nije imao sirenu na volanu već se povlačila ručica.
Glavni razlog za ovakvo rešenje je što nema kliznog kontakta na volanu.Znači jeftinije i pouzdanije,samo traži vreme za navikavanje.

miki-bgd

Imao sam ideju da iskoristim postojece radio komande na volanu pa da imam sirenu sa obe strane volana(ko ne zna obijen mi je auto i ostao sam bez radija pa sam uzeo novi ali nisam povezao na volan), medjutim kod Zive mi danas rekli da ne moze da se uradi to a da ostane garancija.

Mislim, treba 2 zice sa auto komandi da se prikace na postojece zice za sirenu, sta tu moze da se sjebe :cekicem:

zac

Ma to sam povezi, nisi morao ni da ih pitas...oni to svejedno nece znati.    :dobro: