VIRTUAL TOUR OF THE 2012 PARIS MOTOR SHOW

prethodna tema - sledeća tema

LeNgenda

Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

VaskezNS

E da, "uđite" u Logana i pogledajte plafon - kakva je ono džidža-bidža na plafonu između kabinskog svetla i retrovizora ?

Takođe, drugi taster sa leva na centralnoj konzoli, ispred menjača - jel to tempomat ? Mislim da sličnu "oznaku" videh i u vezanom promo spotu, lik nešto pokazuje kao "prva liga" na taj znak na svojoj majici  :ces:

Drugi taster sa desna na istom mestu mi je takođe enigma  :ces:

He, i još ješto - pogledajte obloge vrata - nema pimpilinčića za zaključavanje  :)
Ovo je mesto za sLogan ;-)

miki-bgd

Ta dzidza bidza postoji i na stepway-u novom, a ni tih pimpilincica na vartima nema  :D

Izgleda mi da je to kao neki zvucnik. Pomislio sam prvo da nije od parking senzora, ali oni nisu standardni deo opreme. Ono sto jeste standardni deo opreme je navigacija za koju postoji glasovno navodjenje, pa kapiram da je to od toga, jer ti tu ne treba nikakav kvalitetan zvucnik, dovoljno je samo da se razume govor. To je neko moje misljenje  :ne:

LeNgenda

Obrnuto, nije zvucnik, nego mikrofon, za handsfree, a zvucnika ima vise nego dovoljno, u svakim vratima po jedan...

Nijedna Dacia nema tempomat, to je ogranicavac brzine, podesis brzinu i auto nece preko toga, gasi se privremeno gasom do daske, pa se sam ponovo aktivira kad usporis ispod zadate brzine. To na centralnoj konzoli je on/off dugme, a na volanu su + i - tasteri za podesavanje brzine.

Svidja mi se njihovo objasnjenje zasto toga ima, a nema tempomata, kazu da je tempomat luksuz, a ogranicavac brzine je deo bezbednosne opreme.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Saša

Citat: LeNgenda poslato 05.10.2012. - 20:39
..., gasi se privremeno gasom do daske, pa se sam ponovo aktivira kad usporis ispod zadate brzine...
Ne gasi se nego nema šta da održava kada stisneš gas (situacija kada nećeš ni kako ti hoćeš   :lol1:).
Gasi se kada pritisneš kvačilo, kočnicu ili ručicu tempomata (položaj za isključenje).
Usput, dobar je link.

VaskezNS

Znači "ograničavač brzine"...hmmm...veoma laskavo za jednog Logana, ali ipak mislim potpuno nepotrebno  :fiju:

Tempomat ne da ne bi bio "luksuz", već naprotiv vrlo korisna stvar za duža putovanja na auto-putevima. Tu mi njihova logika - bezbednost protiv luksuza uopšte nije jasna  :ces:
Ovo je mesto za sLogan ;-)