Fortanja u Garantnom Roku

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Uvek na usluzi.  :hall:


100 kinti i to bez minića!  :woo-hoo:


Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dzaga

Citat: perke21 poslato 19.09.2010. - 13:23
dzaga da ne radis u hit autu kad ih toliko hvalis?  :offtopic:
Ne samo da ne radim u servisu HIT auto nego ni u jednom servisu!!! Ako ovaj forum služi da se razmene iskustva između članova tj. vlasnika Dacije ne razumem zašto tolika panika. Zar nije pozitivno ako vlasnici Dacije mogu da računaju i na servis koji do sada ili do pre godinu nije ispunjavao svoje obaveze na odgovarajući i kvalitetan način!!!
Citat: Loganovac poslato 20.09.2010. - 05:18

Ne možeš, gubiš garanciju...    :Smiley:

Vidiš da se čovek odlučio za jedan servis, nema tu ničeg lošeg, čak plaća i čuvanje guma, nisam ni znao da postoji ta opcija. Verovatno nema ni podrum ni garažu, logično...

Evo, ko hoće da čuva gume, može kod mene za 300din/mes!

Imam i garažu i podrum ali i 8 guma na felnama tako da u garaži i podrumu čuvam stvari koje češće koristim dok gume, koje mi zatrebaju dva puta godišnje ostavljam u servisu koji ima posebnu prostoriju za čuvanje/skladištenje guma. Drugi razlog, ali ne manje bitan, zbog kojeg ostavljam gume u servisu je to što ne mogu da obezbedim potrebne uslove za čuvanje guma (na više sajtova su navedeni uslovi koje treba obezbediti u prostoriji kako bi se gume mogle dugotrajno i pravilno čuvati/skladištiti. 



Loganovac

Pa valjda su od tih 8 guma 4 na kolima... A baš bih voleo da vidim tu njihovu prostoriju, kontrola vlage i temperature, podno grejanje a felne na ražnjevima ko prasići pa se čvare... :Smiley:

Šalim se naravno, čuvaj ti gume gde god hoćeš, valjda nećemo da se ljutimo na svaku opasku...  :ziveli:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dzaga

Citat: Loganovac poslato 20.09.2010. - 11:40
Pa valjda su od tih 8 guma 4 na kolima... A baš bih voleo da vidim tu njihovu prostoriju, kontrola vlage i temperature, podno grejanje a felne na ražnjevima ko prasići pa se čvare... :Smiley:

Šalim se naravno, čuvaj ti gume gde god hoćeš, valjda nećemo da se ljutimo na svaku opasku...  :ziveli:

Izvini ali sam bio uveren da ćeš zaključiti da je drugi komplet guma od drugih kola ali pošto se ne radi o Daciji, o njima nisam pisao. Još jenom se izvinajvam zbog nepreciznosti u pisanju.

Inače prostorija je baš po "propisima" koje navode proizvođači guma a koje sam i ja pročitao pre nego što sam ostavio gume na čuvanju. Inače bio sam i u Zastavinim-Fiatovim servisima i izabrao sam baš "naš" Dačijin, za čuvanje.

abc123

Citat: perke21 poslato 19.09.2010. - 13:23
dzaga da ne radis u hit autu kad ih toliko hvalis?  :offtopic:

Apropo, sto rece Stole Arandjelovic, umirao sam od smeha citajuci ove komentare na temu novog Chery Ego-a nakon sto je neke moderator provalio da se javljaju preko Chery-jevog servera. Shou zivi ha ha!  :Smiley:

http://www.b92.net/automobili/komentari.php?nav_id=457372

Veterinar

Nije samo kod Dacije problem...




zac

 :ha: Pa 2.7 litara ulja nije trosio ni moj dvotaktni Trabant na 9000 km.

Katastrofa.   :nocomment:

miki-bgd

Prosto neverovatno. Kupujes nov automobil, i smatras da tu ne bi trebalo da bude prevara kao sa polovnim, ali izgleda da nije bas uvek tako.

A najjace mi je za ovog opela, da lik dobije usluge u protivvrednosti esp-a. Znaci da ga vezu za njihov servis ko zna koliko, i da uslugu placa znatno skuplje. Nece da moze  :-)1

Boqy

#23
Znači nisam jedini, da se podsetimo da sam ja još 2009. godine dobio Sandero u Laureat opremi bez ABSa. Kupljen u AK Kompresor.
Bio dva puta na razgovorima kod njih i odustao, bitniji su živci od ABSa...
Komentar prodavca Nenada Radojičića, malo za smeh, "Pa ima on mehanički ABS"... Inače pre toga je tvrdio da ima samo stariju verziju ABSa Bosch 5.7.
Kasična uvala, preko koje sam možda olako prešao, ali sada više nije ni bitno.

Inače ni kod nas Renault Nissan nisu odgovorni za ovakve stvari, isto su mi samo potvrdili da je auto iz fabrike izašao bez ABSa.

miki-bgd

Ne preostaje onda nista drugo nego pre davanja para proveriti da li auto ima sve sto je specificirano. Bar od te mehanike. Kad das pare, onda je vec sve gotovo. Voditi nekoga iskusnijeg je praksa kod kupovine polovnih automobila, a izgleda da je ta praksa obavezna i kod novih  :doh: