Zamena originalnog km sata na Loganu

prethodna tema - sledeća tema

Dachaa

Ovo je od Dustera svidja mi se mnogo je lep,sto se tice porekla ne znam a i dal valja ni to ne znam,ne bih da rizikujem.
Sad ako ipak kupim naprimer ovo sa kupinda sta se desava sa kilometrazom ?

@Keka razmisljao sam da mi odstampaju onu belu sa one slike sto si ti okacio da je odstampaju na neku samolepljivu foliju i samo da prelepim preko one moje.Mislim da bi mi to bilo najjeftinije resenje..
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Loganovac

Nisam siguran da će brzinomer sa Dustera dobro da radi u Loganu (prečnik točkova?)...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Lazar@

kod nas su ovo radili za 30e.... povedes auto kod majstora pogleda vidi kako izgleda koji je oblik i sta,izaberes kako ce da izgleda ili sta da ti ugravira i posle samo namjestis...Mada ja nisam htio da radim na novom autu,mozda u buducnosti,kad budem radio i karbon folije  :to:
Al mi se svidja ono,promjena svijetla na instrument tabli,rado bih to uradio ono narandzesto mi se ne svidja,bije u oci
volio bih da mogu da imam nesto slicno ovome(hyundai i30)

nik

#18
Citat: Dachaa poslato 12.07.2012. - 20:38
Ovo je od Dustera svidja mi se mnogo je lep,sto se tice porekla ne znam a i dal valja ni to ne znam,ne bih da rizikujem.
Sad ako ipak kupim naprimer ovo sa kupinda sta se desava sa kilometrazom ?

Tebi treba samo folija, a ne ceo sklop. Koliko sam mogao da sa ponudjenih slika uocim, folija sa ovog se okvirno uklapa u vrednosti sa Logana/Sandera (kod Logana na brzinomeru naspram 20 km/h je 160 km/h, a na obrtomeru 1000 sa 5750 o/min). Mozda malo da postoji razlike kod obrtomera, ali mozda je i zbog deformacija slike. Ako zamenis samo foliju, nema problema sa kilometrazom i brzinom (a i zasto bi menjao ceo sklop).

Nemam sada vremena (posao zove). Imas u temi http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=596.0. objasnio sam sta treba da se radi da bi se izradila kvalitetna nova folija koja nece da se providi i da rasipa svetlo (jedna od mogucnosti). Radio sam za Keca belu tablu postupkom stampanja na foliju i nisam bas bio zadovoljan rezultatom.

Dachaa

#19
Ovako meni u sustini ne treba ceo sklop,ono od Dustera necu da kupujem.
Moj krajnji rezultat treba da bude kao u ovom klipu,znaci belo ovo kao iz Prestige-a (cajgeri kako se vec zove) i ova crna maska sto ide preko sa ovim sjasjnim prstenovima kao iz Sanderea ne znam dal je i u Prestige-u ovako.
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

nik

Da krenemo od lakseg.

Ako vec neces da nabavis masku, skini postojecu (rasklopi instrumente) i sam ofarbaj prstenove. Ako ti se to svidja, mozes da koristis i hrom boju u spreju. Ako se pazljivo uradi, s obzirom da je povrsina mala i da se radi o uskoj traci, moze da izgleda kao da je hromirana. Obavezno koristi i prajmer za plastiku da se ne oljusti boja.

Malo tezi deo:

Za izradu bele pozadine instrumenata naizgled najjednostavnije je da na samolepljivu foliju stampas izgled instrumenata sa slike koju je postovao Keka i istu nalepis preko postojece pozadine. Medjutim, kod ovog metoda se namecu sledeci problemi:
1. Potrebno je stampanje visokog kvaliteta, kvalitetnom belom bojom dovoljne debljine  (zaboravi laserski stampac) da ti na kraju ne svetli i prostor oko brojeva i oznaka (svetlost po izlasku iz originalne pozadine se rasipa kroz novopostavljenu foliju i osvetljava i okolinu oko oznake, tako da, ako novi povrsinski sloj nije kvalitetan i dovoljno debeo oznake deluju nejasno, odnosno, nemaju jasnu ivicu).
2. Nova pozadina mora biti istog izgleda kao i originalna zbog poklapanja i osvetljavanja novih oznaka.
3. Kako postici idealno poklapanje sa postojecom podlogom? Jednostavnim stampanjem sa slike neces postici potrebnu tacnost jer je slika deformisana (zavisi od odaljenosti sa koje je slikano) tako da na kraju, ukoliko se dobro ne podesi doci ce do "mimoilazenja" posebno tanjih linija na obodu. Ukratko, potrebno je vise pokusaja sto u kombinaciji sa razlogom pod 1 moze da izazove, a s obzirom da se radi u samo jednom primerku, neprihvatljive troskove.

Nesto jednostavniji, ali verovatno beznacajno jeftiniji (mozda i skuplji) metod bi bio da pristupis izradi kompletne podloge tako sto ces na beloj plastici debljine 0,5 mm na CNC masini izrezati potrebne oznake, sa zadnje strane ofarbati u debelom sloju u crno, u otvore naliti transparentnu plastiku, sa prednje strane vodenom smirglom (sto sitnijom >1000) izravnati i posle ispolirati povrsinu i na izravnatu povrsinu stampati okvire oznaka.
Ovom metodom izbegavas potrebu za podesavanjem pozicija oznaka (istu "mustru" koristis i za podlogu i kasnije stampanje oznaka tako da dobijas idealno poklapanje) i izgled zavisi samo od tvoje maste. Moras da pazis samo da se poklope pozicije signala na instrumentima i centri obrtomera i brzinomera, kao i da ne napravis suvise veliki precnik instrumenata tako da ih posle pokriva maska.

Po istom principu mozes nesto jeftinije da prodjes ako bez secenja na CNC masini samo na transparentnoj plastici belom bojom stampas izgled oznaka, ali onda moras da racunas na malo slabiji kvalitet i gore pominjanu zamucenost oko oznaka.

Svi ovi metodi zahtevaju posetu stampariji i, ako nemas nekog da ti uradi za dz, visoke troskove koji prevazilaze troskove kupovine gotovog originalnog dela ili neceg sto vec postoji na trzistu.

Lazar@


Dachaa

Aaaaaa Lazare pa gde si ga samo nasao,jaooo kako je dobrooo covece   :too:
Ocem i jaaaa  :crazy:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

DrJekyll

I tata bih sine :to: samo mislim da je ovo samo koncept za neku 2013.u ili 2015.u godinu :bonk:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Dachaa

Sta god da je stvarno je opasno dobro. :to:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

Videcu ako mogu da ti nabavim neku polovnu foliju.

Sebi sam nabavio od 1.6 16V ali nikako da je stavim. Cekam trenutak kada ugradjujem dodatne funkcije za BC.

Dachaa

Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

ppejic

#29
To je taj