Zamena originalnog km sata na Loganu

prethodna tema - sledeća tema

Dachaa

E sad stari km sat da ga tako nazovem odnosno ovo   mi je nekako dosadio zato sam oblepio foliju i sad je naravno mnogo lepsi ali ipak je onaj iz Logana Prestige-a i Sandera ili cak iz Dustera mnogo lepsi,posto sam skidao kod mene sve ono da bi lepio foliju nije komplikovano za skidanje samo ne znam gde bih mogao da nadjem ovako nesto.

ili ovako

Predpostavljam da su oni konektori pozadi isti i za Sandera Logana i Dustera ne znam,provericu kad krenem da tragam za ovim.
Da li bi mogao to da nadjem na nekim otpadima,od Dastera verovatno necu naci jer je relativno nov ne znam da l' ga ima po otpadima,ne verujem  :ne: Logana znam da ima i Sandera sam vidjao samo je pitanje dal cu da nabasam bas na nekog Prestige-a ili na nekog Sandera da skinem ovu podlogu gde su brojevi kako se to zove ne znam i ovo plasticno sto sam ja lepio folijom..I koliko li ce da mi traze za tako nesto... :)
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Keka

Celu tablu mozda nadjes kod Martina na otpadu. Na svojoj tabli mozes promeniti pozadinu instrumenata da bude bela, proguglaj, sigurno ima negde da se naruci, a mozes i ovo da odstampas.

Jedina caka je sto crveno podrucje za obrtaje nije u adekvatnom rasponu. Kod benzinaca je blokada na 6000.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dachaa

Kako bi bilo da se ovo odstampa ?
Sigurno ne moze od obicnog papira i ko li to radi dal po nekim boljim knjizarama ili stamparijama nekim..?
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DarioGTI

Nisam to još probao, ali sam se malo raspitivao - trebalo bi odštampati sa laserskim pisačem na nekakav sjajni fotografski papir.

Zna li netko još nešto?  :ne:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

kiconix

#5
Nik je napravio
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=596.0.
Ako moze ovo da se izvede moze i druga tapeta.

PS. Evo resenja
http://www.4tuning.ro/magazin/marci-auto/dacia-70/ceasuri-plasma-71/

Dachaa

Nik je menjao samo ove diode da mu bude plavo,ne vidi da je dirao ovo o cemu pricamo mi ovde  :ne:

A sa ovog rumunskog sajta kako bi to moglo da dodje do mene ?
Jedino mi se svidja ovo http://www.4tuning.ro/magazin/ceasuri-plasma-71/ceas-plasma-dacia-logan-id-21576.html ali preracunao sam isapda 4700din + postarina ako uopste mogu da narucim..to je malo mnogo mislim da cu po otpadima da nadjem povoljnije od Logana Prestige ili Sandera.
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

kiconix

Mislis da ces naci polovan km sat za manje od 50e, tesko.

Dachaa

Ne znam ali meni ne treba ceo km sat nego
ovo http://s12.postimage.org/nktpukhq3/cadrane_150_1.png
i ono plasticno sto sam ja lepio folijom ne treba mi nista vise sad dal ce neko hteti da mi proda samo tako ne znam koliko ce to kostati videcu trebalo bi 20og da idem za Cacak pa cu usput da vidim po onim otpadima jer ima nesto..
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

kiconix

Znam ja to, samo izgleda da nisi skoro radio sa otpadima.
99% sam siguran da nece rasturiti sat samo zbog toga sto tebe interesuje (1% ostavljam, ali ce te kostati kao i ceo sat).
Kome ce prodati ono sto ostane?
Nadji gotovo resenje.

Dachaa

Pa nisam,zato i kazem ne znam dal ce mi prodati samo ono.
Ako moram da uzmem ceo sat a kazes da nije ispod 50e razmislicu.Ali opet ono sa rumunskog sajta ce da me izadje 50e samo ona bela podloga,tako da necu ono uzimati sigurno.
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

kiconix

Pa to ti i pricam.
Rasturati sat nece niko, mozes ga pazariti samo celog.
Sa druge strane, mozda ako izguglas prodjes i jeftinije sa onom podlogom.
Plus, bices svakako unikatniji.

Dachaa

Iskreno nisu lose one podloge ima neke koje mi se svidjaju ali ipak mi nesto lepse ovo iz Logana Prestige ili Sandera  :)
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

DrJekyll

Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Keka

Povoljno....ali ako se menja cela tabla, postavlja se pitanja kilometraze. I naravno porekla i ispravnosti za te novce.

One stampane podloge sa Rumunskog sajta su neoriginalne, tako da ostaje ili kupindo ili da radturis svoju tablu, izvadis podlogu, odes u neku stampariju i pitas da li mogu da odstampaju belu sa one slike koju sam okacio.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!