Mio Moov 200E kao car PC

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Postovane kolege, kao sto neki znaju, imam Mio Moov 200E navigaciju sa mapama istocne Evropa.

Gledajuci po internetu, slucajno sam naisao na jedan sajt koji se bavi "otkljucavanjem" navedenih uredjaja. Ukratko, uredjaji u sebi poseduju operativni sistem Windows CE 5.0 i moguce je uz prigodan softver omoguciti i druge opcije.

Skinuo sam sa interneta instalaciju, program se zove MioPocket 2.0 (moze da radi i na drugim slicnim uredjajima, detalji na http://www.gpspassion.com/FORUMSEN/topic.asp?TOPIC_ID=109690, i prebacio ga na memorijsku karticu od 4GB (postoji opcija da se instalira i u flash memoriju uredjaja ali nije preporucljivo). Kad je kartica ubacena u navigaciju, dize sistem sa kartice, a kad nije, radi klasicno. Naravno, pod MioPocketom ostaje u funkciji i program navigacije. Jedino sto sam posebno morao da nabavim je stylus pen posto ima mnogo ikonica, pa je nezgodno cevapom od prsta upravljati uredjajem.

U prilogu fotke kako to sve izgleda, videcete po ikonama sta sve ima (naravno pusta filmove, stavio sam na karticu trilogiju LOTR i jos neke filmice za odrasle  :bonk:).






















Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Boga mi, lepo si ti to pronašao. Cool!  :to: Bacio si me u razmišljanje, taman sam urakljio Prestigio 450, sad opet moram da širim izbor... A stvar je fenomenalna. Mislim da tek dolazi do izražaja sa ve?im displejem. BTW, jel to stvarno izgleda tako muljavo na displeju ili zeza taj tvoj mobilni?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Nije muljavo nego mob lose slika.

Ako doticni prestigio ima Win CE onda moze da se nabudzi da radi  ina njemu, poseti gore navedeni sajt pa procackaj po forumu, mozda ima reci i o tom uredjaju.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

Pretpostavljam da slecna prica moze vaziti i za MOOV300?

Peja

Keka

Apsolutno identicna, razlika je eventualno u nazivu foldera iz kojeg dize sistem  :cool:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Poneces ti to sokocalo na zbor, zivo me interesuje kako to radi.

Keka

Razumem i nije mi tesko!  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


batazvezda

i ja imam mio moov 200 ali me nemam iskustva sa instaliranjem tog tipa. Jel možeš da mi objasniš korak po korak kako da ubacim  u moj gps.Strah me je da nešto ne zabrljam a lova je 100 E. Zašto mora od 4 gb. Gde mogu i kako da ubacim neku bolju mapu jel ova original mi nije baš ok.

Keka

Procedura instalacije je objasnjena na sajtu koji je gore dat. Napominjem da je skinut program potrebno otpakovati sa WinRar, a ne WinZip-om. Druga napomena je da karticu sa kopiranim podacima treba ubaciti u uredjaj tek kad uhvati signal satelita.
Kartica ne mora od 4 GB, moze i manje (a mozda i vise), ali gde onda mislis da stavis filmove?  :ces:
Sta fali fabrickim mapama? Ako ti nije OK, uzmi Garmin, ali je on malo vise od 100 evra  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


batazvezda

ja imam mio moov 200 već 1 god. međutim nešto mi ne ide od ruke instalacija.skinuos sam instalaciju,copy na karticu,upalio gps,pronašao signal,ubacio karticu, i ništa.

Keka

Onda nesto nisi dobro uradio
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Miodragz

Cela postavka uredjaja se ne svodi na otkljucavanje vec samo na zaobilazenje automatskog izvrsavanja MioMap aplikacije, te upotreba operativnog sistema za druge namene. Ovo takodje isto moze da se odradi i na Symbian modelima, ali najlepsa stvar u celoj prici oko modinga samog GPS uredjaja je instalacija Garmin softvera koji ima znatno bolje mape...

http://forum.ppcwarez.org/viewforum.php?f=378

Navedeni link sadrzi sve o softveru i GPS uredjajima za Windows Mobile. Napominjem da je to WAREZ forum na kome se mogu naci linkovi za ilegalni softver. Navodim ga cisto kao preview kako su se korisnici razlicitih GPS uredjaja snasli sa razlicitim softverskim resenjima, pa buduci korisnik moze videti na tudjem primeru da li to sljaka OK. Garmin za MioMap uredjaje je moguce kupiti na officijalnom Garmin sajtu.

wvojin

MioPocket 3.0

Na adresi http://gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=126303 se nalazi nova verzija Mio Pocket-a. Uskoro ce biti isprobana pa javljam utiske :)
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Keka

Ja probao, zakucava se, vratio staru verziju 2,x
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


wvojin

#14
Dobro si mi rekao...  :too:
Sad cu da nadjem negde da skinem, jer su blokirali download stare verzije, nego salju na novu da se skine

Na koliko MB ti staje program? Da znam otprilike sta da trazim
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi