Sta vam se dopada, a sta ne na vasoj Daciji?

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

#495
Dopada mi se sto smo ove godine na more ponovo putovali (svakako) maksimalno opterecenim autom i sto je pri voznji autoputem od 135 km/h po brzinomeru potrosio 5 l dizela/ 100 km. Dopada mi se sto smo u auto, kad je vec delovalo da je pun, dodali kutije medju putnike pozadi, lubenice, jabuke, kruske, tikvice, krompire, luk, paprike... Na drugoj fotografiji je samo deo stvari iz oba auta (Kiconixovog i mog), pri cemu se mora uzeti u obzir da pri povratku nismo imali lubenice i ostalo pobrojano voce i povrce, da je deo stvari vec bio u autu, a deo jos nije iznesen iz kuce, da su u autu bili vec motor za camac, rezervoar... i da smo imali i putnike, svako po troje, koje smo morali negde smestiti. Dacia rulez totalis!

P.S. Dodao bih da su nas komsije pitale da li smo sigurni da putujemo nazad u Srbiju ili idemo za Zanzibar.  :laugh1:

Ayrton

Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

LeNgenda

Cekaj, bre, da ja pitam jednu stvar...

Jel imas kuku? Imas.

Svaki put kad odem u Tempo kod Kvantasa vidim Zastavine poluprikolice za 500 evrica, kao lutke, da zakacis i da te boli uvo, a i registracija sigurno nije katastrofalna.

Mi smo kupili krovni kofer da bismo eliminisali stvari u kabini kad idemo na more. Tebe bi kofer tesko pokrpio, ali prikolica...
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

mladja73

Bitno je da je stala mala roze nosa, sve ostalo nije bitno...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Sir Oliver

Lebac ti raženi!!!  :doh:
A ja mislio da sam ja preterao sa nošenjem stvari na more... A ono jes, to je sve bilo samo za ženu i mene...  :c:
Krivo mi što ne slikah. Razgovaramo nas dvoje, gledajući zastrašujuću gomilčinu stvari u dnevnoj sobi, kako je super što imamo Logoša, jer smo Clia punili do vrha čas posla, a sad nećemo ništa ubaciti u kabinu. Elem, posle cirka 15 min sam jedva zatvarao zadnja vrata. Kad smo počeli da iznosimo stvari na moru, ljudi su mislili da ostajemo cirka mesec-mesec i po dana.
Šalu na stranu, Logan je stvarno čudovište što se tiče prostora, VEOMA malo zaostaje za karavanima.
Zbog toga sam i odlučio njega da uzmem, i nisam se zaj***!
I drink to make other people more interesting.

Veterinar

#500
Citat: LeNgenda poslato 19.08.2011. - 12:09
Jel imas kuku? Imas.

Kuka je tek montirana i sluzi da kratko vucem camac na Cresu. Nije prikopcana struja jos. Zbog putarina i katastrofalno skupog trajekta, ne bi se ni isplatilo da vucemo prikolicu, koju imam. Ne brini, kad nema mesta, stavi se i krovni kofer, ali - bilo je mesta i niko se nije guzvao.  :to:

Citat: mladja73 poslato 19.08.2011. - 12:10
Bitno je da je stala mala roze nosa, sve ostalo nije bitno...

  :ziveli:

david

Karavan je zakon tko cesto putuje ili mu treba za posao ali i moj Logy je bio pun. U povratku cemo biti laksi za neke namirnice i stvari koje ostavljamo ovde. Crna rupa je cudo.

kiconix


LeNgenda

Oktavia 1 ima rupu od 560l, ako se ja dobro secam...
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

kiconix


Loganovac

Nemojte preterano da se ložite, tačno je da Logan ima veliki gepek, ali on zbog svog oblika dolazi do punog izražaja tek sa gomilom sitnica. Ovo što vidite su moji koferi u kumovom i30. U Loganov gepek teško da bi mogli da stanu, ne uklapaju se dimenzije zbog oblika a ne zbog litraže - nema dovoljnu visinu.

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

I to je tacno, samo sto su u i30 stvari isle i iznad zadnje daske.
Mozda je resenje u manjim ili knap koferima.
U svakom slucaju ima povelikiiiiiiiiii gepek.

Loganovac

Ne mogu da stanu 4 gume 15" u gepek od 510 litara!  :agr:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Dexterslab

Slazem se sa konstatacijom za i30 ali ja ne mogu da podnesem da gubim srednji retroviyor, pogotovo sto preteyno u toku voynje koristim njega jer volim da ynam sta se desava iza. A uz malo pametnog planiranja, pasa i ja smo u mog logija *sa koferom iz Metro-a uspeli da upakujemo sledece> 2 najveca kofera *medju onim kineskim koferima, 2 platnena kofera, od prilike 20x40x30, dve rucne torbe, frizider za plazu, jednu vojnu krmacu jednu torbu za tenisku opremu, jedan ranac i mozda nesto zaboravih i to sve a da kbina ostane prazna!!!
Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)

Aleks