Sta vam se dopada, a sta ne na vasoj Daciji?

prethodna tema - sledeća tema

LeNgenda

Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

VeDuS

Ma.... ima njih verovatno jos, samo kazem da to kod sedana nije uobicajeno.Ima razloga , a to nije razlog da MiloshNBG to shvati kao veliki nedostatak.

Keka

I C5 ima zadnji brisac, samo sto Laguna i C5 nikad nisu bili sedani  :whistling:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


LeNgenda

Jel to bese ona fora, Logan je sedan, a Solenza je fastback, kao 101, lici na sedan, ali gepek i zadnje staklo cine celinu, pa se izjedna i otvaraju? Ne secam se da sam ikad video Lagunu sa otvorenim gepekom.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

rokiml

Kad ste već kod brisača,bilo je komentara da silaze nisko i da znaju da "kače".....Ja sam primetio da moji (prednji i zadnji) rade, savršeno :zloca:......iako me je šestog dana od kako je moj novi stepa na parkingu,jedan K*eten "kljicnuo" vratima i to tačno po onoj dužnoj izbočini na mojim prednjim vratima  :ranting:,vidi se blago ulubljenje,malo skinut lak.....a i napuklo mi je staklo levog svetla za maglu  :banghead:........ali hajde de....da se završi na tome  :badmood:

MiloshNBG

Citat: VeDuS poslato 31.03.2011. - 23:29
Ma.... ima njih verovatno jos, samo kazem da to kod sedana nije uobicajeno.Ima razloga , a to nije razlog da MiloshNBG to shvati kao veliki nedostatak.
Bas sam zagledao automobile. Svaki koji "drzi do sebe" nema prisac na zadnjem staklu :D  Salu na stranu, meni je zadnji brisac bitan, a ako ga nema, a vi kazete da ne smeta sto ga nema, ne bi trebalo da ima problema pri voznji po kisovitom vremenu :D

dovla

"Sedan" vozila zbog aerodinamike gepeka (du.eta) nemaju potrebe za zadnjim brisačem.
"Hatchback" vozila imaju nedostatka du.eta, pa imaju potrebe za zadnjim brisačem,
zbog stvaranja negativnog vazdušnog pritiska na zadnjem delu vozila i skupljanje prljavštine na zadnjem staklu
kada pada kiša i sl.
Neka vozila po izgledu između "sedan-a" i "hatchback-a" imaju zadnji brisač, a to su po pravilu vozila
sa 3 ili 5 vrata.

Ako je na loganu zadnje staklo jako prljavo onda je ceo auto stvarno prljav i treba da se ceo opere!

Zoran960

Sve u svemu ja sam zadovoljan jedino mi se nesvidja sto je zvucna izolacija nije bolja.

dzony4

#413
Jedina stvar koja mi se ne dopada na Loganu je ta što na instrument tablu neće da se zalepi nalepnica "Zabranjeno pušenje" jer je plastika od koje je tabla napravljena isuviše "masna". A u svemu ostalom ne mogu da mu nađem manu. Moj ćale ima Logana 2007., moj je inače 2010., i čovek je prosto zaljubljen u mog Logana, jer je moj estetski i mehanički dosta dosta poboljšan u odnosu na starija izdanja Logana, u šta mogu i sam da se uverim kad sednem u njegov. Na ovoj mojoj "facelift" verziji, kako su je rumuni nazvali, menjač je mnoooogo bolji, mekši, precizniji, kočnice odlične (inače ova Preference verzija ima ABS koji se ove zime extra pokazao), mnogo bolje "upija" rupe, enterijer je moderniji. Možda su trebali i na zadnja vrata da stave iste tapacirunge kao i na prednjim, ali dobro, na novom modelu će verovatno i to da isprave. Sviđa mi se što su stavili šire retrovizore kao što su imali karavani od početka, kao i Sandero što ima sad. Sviđa mi se što su mu stavili dugme za otvaranje gepeka, što na starijim verzijama ne može bez ključa. ..... I sad razmišljam... stvarno ne mogu manu da mu nađem. :too:

Svarog

Zanimljivo je ovo što dzony4 kaže za kočnice. Moj brat ima starijeg Logana i vozio sam ga par puta. Primetio sam da novi Logani PhII imaju "prijatniju" kočnicu s kojom može nekako finije da se odmeri sila kočenja.

Zoran

Često zakoči jače nego mi treba i jače nego sam želio. Malo više vremena mi je trebalo da izvježbam lagano saći sa trotoara i sl.
Sam svoj gazda - vazda.

boban66

Nemam klimu i leti je vruće,teško se hladi kabina. Zimi greje ko lud kao da je za sibir pravljen.
Gepek mi se otvara samo s ključem  i moram da gasim motor kad god nešto vadim iz njega :ranting:.
Ali staje  :fiju:. Kabina je odlična,vrata se široko  otvaraju  :lux: kad vozim osećam se   :jea:
Da nema tih sitnica bilo bi dosadno, zar ne?
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

dzony4


VeDuS

Ranije nisam primecivao, a i nisam puno vozio pod dugackim svetlima.Bio sam zadovoljan i sa oborenim a mrzilo me da stalno prebacujem sa jednih na druga pogotovo kad je gusci saobracaj.
Ali... nesto mi bila prljavi farovi i ja prebacim na dugacka.... ufffff. Posle duzeg vremena skapiram sta mi smeta i kvari uzitak u voznji: ona plava sijalicentina ne da sija , nego busi roznjacu.Zaista me ubi posle duze voznje.Mogla bi biti za moj pojam slabija ii da sve ima regulaciju....
Eto,.. pa nadam se da cu opet imati neku zamerku za ovu rubriku ka o do sad - posle jedno godinu dana...

Pozdrav

Zoran

To sam riješio odmah u prvoj sedmici - zalijepio sam komad papira veličine dugmeta da je ne vidim direktno i sve je ok.
Sam svoj gazda - vazda.