Sta vam se dopada, a sta ne na vasoj Daciji?

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Pa, nismo se udaljili. Svidja mi se sto motor dCi nije otvaran sa gotovo 450.000 km.

dizelas

A ja bih mogao da preimenujem temu u "Sta vam se dopada, a sta ne na tuđoj Daciji?", jer svoju nemam. Šta da radim, moram nešto piskarati, izgubiću članstvo ako budem neaktivan...

Zoran

 Ja sam vozio (imao )Mercedes 123 240 D 10 godina i ja sam na njemu štelovao ventile otprilike svake dvije godine ( svakih 60 000 km) Bio je !979 god. i kod mene je prešao oko 350 000 km. Slobodno reci svom majstoru neka i to zna.

                                                                    Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

"Majstore, Zoran je stelovao ventile na Mercedesu 123 240 D iz 1979 godine. Moze li mali servis?"  :wave: Odosmo mi od Dacija, definitivno.

taxista1974

Citat: Zoran poslato 15.10.2010. - 21:14
Ja sam vozio (imao )Mercedes 123 240 D 10 godina i ja sam na njemu štelovao ventile otprilike svake dvije godine ( svakih 60 000 km) Bio je !979 god. i kod mene je prešao oko 350 000 km. Slobodno reci svom majstoru neka i to zna.

                                                                    Zoran
Moja greska, nisam precizirao godinu, mislim da se radi o modelima sa pocetka osamdesetih, zadnjim serijama. I ajd da se vratimo na Dacije  :ziveli:

dzaga

"1) Mislim da na nasem trzistu trenutno ne postoji automobil koji ima bolji odnos cena kvalitet."

Mislim da ovo ne važi već godinu dana. Mnoge firme su drastično smanjile cenu kola (kroz popuste ili direktno) u zadnjih godinu dana tako da situacije nije ni približno ista na tržištu kao pre godinu/dve.

kiconix

To stoji, ali stoji i da je Dacia smanjila cene. Pogledaj cenovnik, mislim da ne mozes naci auto u klasi logana za 7777e sa tom opremom.

Veterinar


Mandrak

U odnosu cena/kvalitet treba uzeti u obzir i cene redovnih servisa, kao i rezervnih delova.

kiconix

I to je tacno, ali sta sam se sve naslusao o odrzavanju kod ovlascenih servisera drugih proizvodjaca, u ovl servise ne idem.

dzaga

#280
To stoji, ali stoji i da je Dacia smanjila cene. Pogledaj cenovnik, mislim da ne mozes naci auto u klasi logana za 7777e sa tom opremom.

Ja sam, pre kupovine Logana, čitao cenovnike, iskustva i još mnogo toga i odlučio se za Logana pre svega zbog odnosa kvalitet/cena. Sada nisam u toku sa detaljnim podacima ali znam da su pre tri godine slična kola (motor, 4 vrata, prostor u kabini i gepeku, dugotrjnost i sl.) bila skuplja i za 3.000 do 4.000EUR. Na primer Fabija klasik oko 14.000 EUR, Talija 12.500EUR, Korsa 13.500EUR. Možda zbog opšte krize i konkurencije sva ta kola su sada jeftinija i za 4.000EUR. Oprema je bolja nego što ja imam na Loganu preference. Kada bih sada tražio nov auto sigurno buh uzeo u obzir npr. Taliju 1.2 16V koja je nešto više od 8.000EUR. Od motora i opreme, pa nadalje odličan i savremen auto. Tako, bez ulaska u detalje za druge tipove kola, verovatno bi izbor bio na Taliji a ne na Loganu.

Veterinar

Bez ulaska u detalje, siguran izbor bi bio Logan dCi. Variraju misljenja izmedju razlicitih modela, ali se od Dacije ne udaljavam.

Zoran

I ja bih Daciu ponovo kupio a to ću i uraditi kada za to dođe vrijeme.

                                                                                   Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

wvojin

Citat: Mandrak poslato 18.10.2010. - 20:54
U odnosu cena/kvalitet treba uzeti u obzir i cene redovnih servisa, kao i rezervnih delova.
Bolje da vam ne pricam koliko kosta mali servis za Pola u ovlascenom servisu... Ja sam se sokirao.

Citat: Mandrak poslato 18.10.2010. - 20:54
U odnosu cena/kvalitet treba uzeti u obzir i cene redovnih servisa, kao i rezervnih delova.
Svakim novim modelom koji je izbacila, Dacia je napredovala. Svakako ce naredna kupovina da mi bude neki Dacijin model. Moji roditelji i ja po jednog Logana... Nikakvih problema nismo imali.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Dachos

Znam samo da je za Seat Cordobu 1.4 benzinca u martu ove godine u ovlascenom servisu prvi servis bio oko 18000, dok je za Sandera bio tri puta jeftiniji..