Sta vam se dopada, a sta ne na vasoj Daciji?

prethodna tema - sledeća tema

dzule

off topic:
Drago mi je sto jos uvek imas mogucnosti da sviras klupske svirke...
meni recimo ne stane fender u koferu u prtljaznik sandera, vec mora nazad....
uspevao sam da stane i vox, i roland cube 30 i pedal board, i rezervna gitara, ali fender u koferu vala jok.... :ne:

Loganovac

#631
Al' Sandero je lep...  :crazy:

Sledeći put ću da škljocnem.

P.S. Bass Cube je 120XL. Izuva.

P.S.2: Šta je to "rezervna gitara"? Pa jel sviraš Fendera or what? Bolje da vodiš rezervnu ženu :hihi:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Citat: Loganovac poslato 30.11.2015. - 15:41
Al' Sandero je lep...  :crazy:

:Smiley: :Smiley: :Smiley:


:respect: za klubske svirke.....da sam blize sigurno bih dolazio da te slusam...  :too:

dzule

za Loganovca
p.s.2 imam squeira telecastera kao rezervnu gitaru, ako mi zvekne zica, jer, dok sam svirao, nije bilo bas vremena da se menja ista ako pukne....a i lepse izgleda na bini, poredjam gitare, pa sednem u publiku pre svirke, uzmem pivo i divim se kao stefica cvek, boze kak je lijep.....( moze u mnozini, za obe gitare )....
znas, zbog rezervne gitare me zena ne bi nikada ubila na spavanju, sto ne bih smeo da tvrdim da imam rezervnu zenu.....
ako nekog zanima par linkova, dok sam svirao:
https://www.youtube.com/watch?v=XGq_D2XRCNI sa evom braun.....
https://www.youtube.com/watch?v=EIiSVQStQw0 kao i Loganovac- klupska svirka....
https://www.youtube.com/watch?v=LB7fxuS6jE4 zagreb kset....
https://www.youtube.com/watch?v=qZ8iAlExmY0 na beer festu  :ziveli:

Loganovac

Zanima, naravno! Jes' da se žanrovski razlikujemo, ali super zvučite (ste zvučali...) !  :too:

P.S. Nije off, to mi se na Dačiji najviše sviđa, što okuplja super likove!  :woo-hoo:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dzule

hvala puno,
i u sandera se sve sto je kockasto izuzetno lepo slaze, i stane.....
imao sam obicaj, da kada nije bilo kombi prevoza, ili nismo mogli da uspemo u dogovoru oko naplate istog da oborim jedan od naslona, stavimo dve velike klavijature, komplet gitare i bass, 2 pojacala, i neke delove bubnja, jedan ide sa mnom, ostali u druga kola i teraj....
najlepse mi je kada smo isli kombijem, milina, vozac vozi, mi mozemo i da se opustimo malo, posle dremka do kuce ili zezanje....
sad me na zalost zovu da sviram na nekim projektima iskljucivo kada su humanitarne aklcije, jer tada ne placaju nista, a i znaju da se uvek odazovem na iste i da sviram free...

Vladan P

Zajedno smo skupa !

Lazar@

dopada mi se
klirens
preglednost
izuzteno mala potrsosnja
"lakoca" voznje

ne dopada mi se
unutrasnje plastike
volan mi nije podesiv po visini
zadrzavanje obrtaja(bukvalno mi treba 5 sekundi da promijenim brzinu ako ne zelim da razbijem nosace motora ili da nagrdim kvacilo...pogotovo saltanje iz prve u drugu sa recimo 3000-3500 obrtaja)
menjac za moj ukus prelagan i fali sesta brzina

sve u svemu,kako vrijeme vise prolazi sve sam vise poceo da postujem daciju kao marku i renoov dci motor kao majku svih motora...trenutno sa 5eura prelazim 110km gradske voznje  :to: :to:

Keka

Ovih dana sam se podsetio koliko me nervira sto pri otvaranju vrata upada sneg pravo na sedista, kao i nedostatak plastificiranog materijala na odmoristu za vozacevu nogu, od ove bljuzge i prljave obuce, tepih je potpuno upropascen.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Da sneg upada - upada, ali to nije svojstveno Dačiji, nema danas auta gde to nije slučaj. A mogli su lepo da naprave onaj vanvremenski kockasti dizajn a la Zastava 101 sa sve olucima...  :whistling:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Ivan91

Meni menjac sve vise i vise smeta, kad sam preuzeo auto bio je ono ok, sada na 25 k km osetno je neprecizniji, a druga nekad zna da bude uzas. Jos kad sednem u neki drugi iole krsten auto vidim kolko je zapravo neprecizna rucica u loganu.

zac

@Ivan91 ... otpustila se poluga menjaca...poluga koja spaja rucicu menjaca sa biracem brzina...lezi ispod i pritegni dve navrtke na poluzi (cini mi se da je M8 zavrtanj u pitanju..ili M6 nisam siguran)...jedino treba izvrsiti podesavanje polozaja rucice u kabini kada je menjac u trecoj odnosno cetvrtoj brzini... i to pre stezanja zavrtnja.

Ivan91

Probacu cim se ovremeni malo pa javljam dal ima promena. Hvala!

hobbista

Samo nemoj da pretegneš, da ne bude posle "teško ide hebl"!
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

speedo

Ne mogu da shvatim o čemu pričate, na mom Sanderu mjenjač je veoma ugodan za rukovanje. Čak i neki ozbiljni proizvođači bi se mogli ugledati na Daciu tj. Reno u ovom pogledu.