Sta vam se dopada, a sta ne na vasoj Daciji?

prethodna tema - sledeća tema

david

To je bilo kao dobro je do yaya pa fora...

LeNgenda

#151
Jel moze jedna bas reklama za sve one koji kao gosti dolaze na ovaj forum i traze podrsku za kupovinu Dacije?

Najvise mi se dopada sto je nova. Imala je 7 km na cajgeru kad smo je preuzeli u salonu i mirisala je na tek napravljeno. Gume iz oktobra, auto kupljen u novembru. Kostala je 8310 evra na akciji, sad ih ima i za 7777 evra + 310 evra za metalik boju.

Poslednjih dana sam sa drugarom malo svrljao po placevima polovnjaka, malo svrljao po internetu, raspitivao se, znate ono, Fiat Stilo, oko 2003-2004., do 6000 evra.

Unapred svima kazem da je to nemoguca i obavezno neuspesna misija. Ako neko ima 6000 evra na gomili, neka pozajmi od kuma jos 1777 i neka mu vrati za godinu dana, verujte, nista ne moze da zameni spokoj i sigurnost kad sednete u auto sa 7 km na cajgeru.

Cak i lopovski ovlasceni servisi ne mogu da pomute taj spokoj, ko ih `ebe, neka im 70-80 evra jednom godisnje, garantujem da ce sve uraditi po propisu ako ja tako hocu, kad izadje iz garancije ugradicu plin i voziti se jeftinije i dovidjenja.

Ljudi, ako imate novca za polovnjak, koje god marke bio, imate novca i za nov auto.
Ako je auto ono sto vam treba, onda vama sve ovo i pisem. Kome treba nesto drugo, sta da radim...

Isto tako, fino je kada imas osecaj da si za male (manje) pare kupio nesto osvedoceno kvalitetno. Takav osecaj te obuzme cim prvi put podignes haubu prilikom preuzimanja auta, a na plasticnom poklopcu motora pise Renault injection. Ako pogledas levo ispod, na poluosovini opet pise Renault. Cak i na zadnjoj dasci odozdo pise Renault.

Niko ovde se nije pokajao sto je uzeo novu Daciju, a niko je nije platio manje od 7000 evra, neki cak i na kredit.

Naprotiv, svima nam se smejulji brk kad sednemo, upalimo motor i ubacimo u prvu. Od tog trenutka, mi nismo vise u Daciji, mi smo u Renou, ma sta ko pricao, cinjenice su cinjenice.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

dukati

Dopada mi se što je Logan siguran auto i nigde me  :hall: :too:neće ostaviti, jer je nov. Samo se plitkoumni naslađuju na naziv Dacia, auto je fenomenalan, ne bi ga dao ni za šta. :baeh:

david

Lengenda je sve rekao, novo je novo. Kakav je to osecaj sesti u nova kola i krenuti sa njima iz salona sa 9km pa do prve pumpe. Za taj dan sam organizaovao sam sebe ranije da odem u Jajince po patosnice i kadicu za gepek, krovni nosac namontirao u povratku kupivsi ga u salonu i otisao u TC Piramida kod Vajsa i momci mi na parkingu namontiraju presvlake koje sam ranije namontirao i nazad kuci. Kad sam stao na cupriju u odnosu na keca bio je kao djip. Lep osecaj udobnosti i prostranosti...

Terza666

Voleo bih da mi neko od onih koji podastavaju daciju objasne sta dobijaju u polovnjaku za iste pare sem 3 puta vece troskove odrzavanja i upravo onu nesigurnost i nespokoj izbora polovnjaka...

potpuno podrzavam gore navedeno....  :too: :too: :too:

mladja73

U pocetku bese dilema...

Vise je nema...

Kada su pitali engleza koji je najbolji auto on je odgovorio: NOVI AUTO !!!
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Dragan.vi

LeNgenda svaka ti je zlatna, samo sa jednom ispravkom sto sam je platio 6.990 jevreja :to:

kiconix

@ Mladja
Nije to rekao englez nego amer i to Ford licno.

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

kiconix

Apsolutno se slazem sa tobom, ali je tezina sama po sebi sto je to rekao licno Ford.

VeDuS

Eh, ... tad jos nije valjda bilo sluzbenih auta !  :lau:

Loganovac

Jeste, definitivno je službeni auto najbolji. Jel to beše onaj što se vozi 120 po kaldrmi?  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dsit

Ne znam da li je vec bilo reci o tome al nervira me sto kad povucem rucicu brisaca i naspricam staklo ne krene automatsko brisanje vec onda moram naknadno da palim bricase. Jbt to je bilo automatizovano na golfu 1 iz '78...

Veterinar

Sa druge strane, desavalo mi se da staklo na Citroenu Saxo bude strasno prljavo (made by vrane i sl.), da bi mi odgovaralo da sam mogao dobro naprskati staklo, sacekati da se prljavstina natopi, pa onda ukljuciti i brisace, kao sto mogu na Logushu. Nije strasno.