Pitanje u vezi zamene fabrickog radia

prethodna tema - sledeća tema

joker

Pozdrav svima, mislim se da zamenim fabrickog radio kasetofona (tip PN2) koji je ugradjen u Logan Laureate 1.4 2005 godiste. Molio bih, ako je neko ko je menjao, slikao kako tacno izgledaju konektori na samom uredjaju i dali vec ima neki adapter koji se trenutno koristi da se poveze ovaj fabricki radio uredjaj, da spodeli da vidim tacno koji je tip i da znam sta da trazim. Ovo pitam jer nemam kluc za vadjenje radia... inace bih i sam video. A proverio sam jedan adapter kosta oko 10 eura, pa sam mislio da biram novog uredjaja spored tipa vec postojuceg konektora. Jer sto cu da dajem 10 eura samo za adapter dacu vise para za bolji uredjaj sa odgovarajuceg konektora. Hvala svima!

Trazio sam po netu i nasao sam ovu sliku radio CD-a, dali je isti konektor i kod radio kasetofona:

ivan-bgd

Svaki ovaj radio tj fabrički ima euro džek.Bila je i tema oko toga ne sećam se tačno isto je neko pitao ,tako da koji god da kupiš ako nema euro džek kupićeš prelaz sa euro na originalni i to ti je to

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Slatibarfast

Kupio sam "Duster" sa fabričkim radiJom i komandama pored upravljača. Radio je prilično jadan, ali mi to ne smeta. Plaši me mogućnost da mi neka narkomančina razvali staklo u pokušaju da ga mazne, jer mu se ne skida pločica. Kako mi se to već jednom dogodilo sa "Fordom" koji sam nekada imao, nije mi baš svejedno.   :ha:  Sa druge strane, komanda pored upravljača uopšte nije loša stvar, pa bih voleo da je iskombinujem sa kakvim "Pioneer-om" ili "Sony-jem" kojima se skida pločica.

Zato moje pitanje glasi: da li je nekome poznato može li se napravi kombinacija sa drugom muzikom, da se poveže tako da te komande funkcionišu?

ivan-bgd

Koliko ja znam ta kombinacija ne može,ali možeš da pitaš nekog elektroničara za tu varijantu...

nik

U uputstvu koje sam dobio uz moj HU Sony GT-300 (2006. god), koji ima mogucnost povezivanja na Sony rucicu koja se montira kod volana, je pisalo da isti podrzava i fabricku instalaciju za daljinsko upravljanje na/kod volana kod vecine proizvodjaca (izmedju ostalih stajao je i Reno). Jedino nije pisalo da li je u pitanju standardizovan prikljucak (kao  npr eueodzek) pa da se samo utakne ili je potreban adapter (jbg bacio sam uputstvo cim mi je istekla garancija). U svakom slucaju bi trebalo da moze da se poveze (sa ili bez intervencije na konektoru) ako sama HU nudi opciju daljinsko upravljanja (mislim na komande na/pri upravljacu, a ne na daljinac koji danas ima maltene svaki HU).

staracstol

Alpine nudi uz svoje radije neki "prilagodni" element zavisno od marke automobila koji "konvertuje" signale sa te rucice u nesto sto je radiju razumljivo. Jedini problem je sto im je zastupnik slepac pa drzi za Mecu, Audi i Focu a ostale nema. Slepac. Ja sam sve nabavio u SLO a posto moj auto nije imo tu rucicu, uzeo sam taj "element za IR daljinski.

Slatibarfast

Tačno sam imao loš predosećaj u vezi tog  :bullshit: radija. Neki majmun mi je izvadio levu bravu i ukrao rezervni točak i radio, pa ću hteo - ne hteo morati da jurim Sony ili Alpine. Hvala na savetima.

Slatibarfast

Tražio, tražio, pa sam našao. Skoro svaki "Kenvud" ima podršku za Dustera, kao i za većinu evropskih proizvođača.

http://www.kenwood.eu/support/swrc/

Uros Cuore Sportivo

Evo da se nadovezem na temu o zameni kasetofona u Loganu sa nekim "aftermarket" plejerom, u ovom slucaju KENWOOD KDC-161URY. Model je bio po preporuci prodavca i nakon pola sata mog neckanja je kupljen a i ovaj model ima crveno osvetljenje pa mi je to bio kompromis uz fabricko narandzasto na instrument tabli. Juce sam kupio pomenuti uredjaj u TC Novi Merkator na Novom Beogradu i ostatak veceri provodio na internetu trazeci neko uputstvo za "uradi sam" zamenu uredjaja, posto sam apsolutni laik za ove stvari. Nasao sam par stranih klipova na YOUTUBE-u ali mi je najveci strah bio da necu uspeti da nabavim alat za vadjenje fabrickog kasetofona. I tako ja dodjoh danas s posla, pun optimizma i krenuh u pomenutu avanturu. Prvo sto sam nabavio bili su instrumenti za vadjenje radija a ja sam uspeo da se snadjem sa 4 eksera adekvatne debljine koje sam kupio u obliznjoj radnji za 10 din skupa. Setih se prvo da skinem sa akumulatora minus kabl, da ne bi doslo do nekog kratkog spoja, jel' te.. Vratih se u kabinu i gurnuh eksere u rupe, osetio da se dogadja neka "zakulisna radnja" i olaksanje nekih opruga i onda, posle par sekundi,ispade radio, bez ikakvih problema. Sledeci korak je bio vadjenje antene i ovog drugog dzeka, verujem da ga zovu "eurodzek". S njim sam se malo namucio, trebalo mi je 5 minuta da ga sicupam sigurno, pritiskajuci neke osigurace na boku. I taman kad pomislih da je posao nikad brze gotov, primetih da je ulaz za antenu drugaciji od fabrickog.  :banghead: :banghead: :banghead:
I sta cu, onako ko seka luda sa brdo alata i delova u kolima krenuh da lutam po NBG. Na kraju se setim da odem u onaj isti TC Merkator i da nadjem prodavca koji mi je rekao da je ugradnja nikad laksa. Tamo videh brdo nekih dzekova i chinchera na policama i pomislih da ce moj problem biti gotov dok se ne smrkne. Ma jok ,dodje taj isti lik i rece mi da to nemaju nego da odem u neki servis u Zemunu. Polaka pada mrak, kako meni na oci tako i napolju. Onako "pokis'o" na parkingu montirah stari radio nazad i porazen se vratih kuci. I evo sad pisem svoje iskustvao. Nista strasno u principu, ali sam se bas ponadao da cu danas obaviti taj posao, svoj prvi te vrste oko auta i eto...baksuz. I sad moram da trazim taj atipican deo negde... Bice bolje!
Pozdrav svima!  :ziveli:

miki-bgd

#10
Mnogo los osecaj kad imas posao od sat vremena, i znas da moze za sat vremena, a ono se iz raznih razloga produzi na vise dana. Ali nema brige, samo polako i srecno!  :ziveli:

PS. Ali da dodam, trebao si da pogledas temu na forumu oko radija, ne bi bilo toliko muke  :zloca:

Jelenko

Ja se nebi zezao sa tim zbog 1000 dinara koliko kosta da ti zamijeni elektricar...

Uros Cuore Sportivo

Moj jedini problem je sto ne znam koji mi adapter treba, tj. gde da nadjem isti. Moram zapravo pravim ljudima da postavim pravo pitanje. Ja sam to resio da sredim sa slikom prikljucka antene na kolima i na novom audio uredjaju pa cu tako da idem okolo sa telefonom i da pokazujem.  :) Generalno je instalacija nikad jednostavnija, pod uslovom da imate prethoddno pomenuti deo. Nekad covek vise nauci kroz greske nego kroz oklevanje i odlaganje.  :)
I da, cena ugradnje u servisu je oko 1400 din, trenutno je akcija na ovim brojnim sajtovima-popustima za 750 din ali je meni bilo draze da nesto sam pokusam. i jos da za te pere uzmem USB stick (by the way, odlicni Kingstonov Data traveler od 16 gb, koji je toliko mali da jedva viri iz uredjaja  pa automatski ne bode oci. Kupljen za 1000din).

Keka

Ako se sve zice gadjaju kako treba, iluzorno je davati pare elektricaru. I sladje je uraditi sam. Posao od 5 minuta.

Okaci slike konektora za antenu iz auta (na kablu), ulaz za antenu na fabrickom radiu i novom radiu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Stavi sliku konektora na novom radiju...ovaj prikljucak na kablu antene mi deluje standardan...kako li je na tom kenvudu?
:ces: