Doboši i Paknovi

prethodna tema - sledeća tema

dekiv68

Jel se može znati koji ovlašćeni servis je u pitanju :conf:

dragance

Citat: dekiv68 poslato 26.01.2020. - 10:41
Jel se može znati koji ovlašćeni servis je u pitanju :conf:
hit auto

dekiv68

Mislim da ti je (obzirom na prijavljenu lokaciju) bliži i bolji ovlašćeni servis na vršačkom putu

Bata83

Jedno pitanjce, logan prva gen. sila kocenja malo jaca nega na biciklu, burazer ne moze da se seti dali su menjani  dobosi kada i diskovi.
Stavio nove pakne i sajle, ni da ga dirne. Pakne su toliko rasirene da ne stoje u opste na cilindru nego ima lufte nekih 5mm.
Mene interesuje da li ima dobosa da su razlicite velicine(da ne kupim po uzorku pa opet veliki da budu) posto ovi nisu u opste ukopani niti imaju neka veca ostecenja ili da su jos fabricki i presli 200+ hiljada.

Loganovac

Citat: Bata83 poslato 12.01.2018. - 01:34
Ja kada  sam bio da kupim rekose mi u radnji da ima 4 vrste...

Malo se zaboravilo... Naravno da ima. Nije dovoljno prva gen. Ima razlike sa ili bez ABS-a etc. Prelistaj malo temu.
Nego da pitam, pre zamene paknova, da li su i stari paknovi zinuli 5mm? Ne radi se to tako napamet. A posle 200.000km nema šanse da nema tragova na dobošima. Treba izmeriti istrošenost, postoji granica.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Ako je zapekao peti cilindar (ako ga ima), nece se pakne ni pomeriti sa pocetnog polozaja pa nece raditi ni automatsko podesavanje zazora.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Mare

Moguće da je tu crko šteler.

A prelazak sa doboša na diskove? :ces:

hobbista

Skini doboše i proveri da li cilindri rade. Po opisu rekao bih da su malo zablokirali.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Bata83

Jedan cilindar je bio blokiran,njega sam sredio i razradio. Mene muci kada nastelujem rucno pakne da melo cese dobos kada stavljam ima puno lufta izmenju cilindra i same pakne a sto se cilindra vrati se kada pustim kocnicu i ostane taj razmak. Ako otpustim na steleru da ima vise mesta izmedju pakne i dobosa a onda sajlu od rucne zategnem do kraja znaci rucnu povucem do kraja i guram auto po dvoristu. Zbog toga mi je palo na pamet da je dobos stavljen veci, prosto mi je nekako ne moguce da se toliko potrosi a da nije ukopan nekoliko mm.

Keka

#84
Postoje dve velicine dobosa, 180x53mm (Bendix sistem, bez ABS) i 203x50mm (Lucas/TRW ili Bosch sistem, sa ABS).

Shodno tome postoje dve velicine pakni, 180x42mm i 203x38mm.

Postoje i dve velicine cilindara, sa razlicitim precnikom i razmakom klipova, 19.05x25mm i 17.46x31.7mm.

Sta je ko tu izmesao, a sta treba da ide...morace neko da pogleda u bazu podataka po broju sasije.

U svakom slucaju cilindri su zreli za zamenu. Nisu skupi i dzaba sav rad ako ce, a hoce, da procure.

https://web.tecalliance.net/ate/en/parts/cars/assigned?assemblyGroupId=100627&targetId=18389&typeNumber=18389&brands=3&page=0#@brc/brands:Car;targetType:cars/assem:DACIA%2520LOGAN%2520(LS_)%25201.4%2520(LSOA%252C%2520LSOC%252C%2520LSOE%252C%2520LSOG);targetType:cars;targetId:18389;typeNumber:18389/atree:Braking%2520System;targetType:cars;assemblyGroupId:100006;targetId:18389;typeNumber:18389;brands:/lnkparts:Drum%2520Brake;targetType:cars;assemblyGroupId:100627;targetId:18389;typeNumber:18389;brands:3;page:0
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Ja sam mijenjao cilindar. Ispalo je više priče nego posla.
Sam svoj gazda - vazda.

Bata83

Hvala na odgovorima,trebao sam danas da skinem pa u ponedeljak da kupim ali nesto me ukocilo (ne tamo gde treba) pa ne mogu levom rukom.

hobbista

Citat: Bata83 poslato 05.02.2022. - 21:53
Jedan cilindar je bio blokiran,njega sam sredio i razradio...
Ovo ne biva. To je kratkotrajno i loše rešenje. Zameni oba cilindra.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Citat: Bata83 poslato 06.02.2022. - 19:38
Hvala na odgovorima,trebao sam danas da skinem pa u ponedeljak da kupim

Ako budes kupovao po uzorku koji ne valja, opet ce da ne valja.

Citat: Keka poslato 06.02.2022. - 10:59
...morace neko da pogleda u bazu podataka po broju sasije.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Ja sam morao skinuti sa auta iako su u prodavnica imali kompjuter.
Sam svoj gazda - vazda.