All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Sajt je "kopija" nemackog sajta reifen.de i izbacuje slicne rezultate sa nebuloznim cenama.

Ne znam cemu sluzi, a usput i ne funkcionise.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Citat: Raja poslato 25.11.2020. - 21:09
Na sajtu autogume.rs cena 9424,71 din iliti oko 80 evritja. Dimenzija 175-70-14.
Kad stvari dođu na svoje,novi Adapto će biti oko 45-50 evra u dimenziji 185/65 15.Ozbiljne kompanije kao što je Goodyear vrlo tačno pozicioniraju svoje podbrendove,tačno se zna kakva će biti ta guma i kome je namenjena.I gde je u odnosu na konkurenciju i kakva je platežna moć ciljne grupe kupaca kojoj je namenjena.
Off.Tako će i Dačija doterati svoje cene kad krenu signali od strane kupaca.Malo će da ispipavaju i luduju ispočetka,a onda će da se urazume.Tome će i Covid malo da pripomogne,kao što je 2008-9. godine ekonomska kriza doterala cene Dačija i ostalih,ako se sećate.

Andrix

Sad sam se nesto zauzeo, a sto je nigde drugde nema da se vidi, pa ni na Savinom sajtu....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

szs

Na Savinom sajtu za 185/65R15 88 nude samo staru Adapto
Biće da još nisu krenuli sa našom dimenzijom  :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Lazar@

Kao kod Tigra kad je izbacio nove modele...
Potpuno nova guma, trenutno samo u 205-55-16 dimenziji

Vjerujem da su u finalnoj fazi testiranja, pa ce tokom godine izaci i ostale dimenzije  :ne:


saša61beograd

Nova Sava All Weather je počela da se pojavljuje u maloprodaji,tu i tamo.U odnosu na Adapto je neznatno skuplja.
Čekam je,nju ili Tigar/Riken.Koja se prva pojavi u dimenziji 185/70 14,tu kupujem.

ajgor bejzik

Citat: Loganovac poslato 29.10.2020. - 13:26
.... kad već staviš lance svejedno ti je da li je guma zimska ili letnja....

Nisam nikada stavljao lance, a pogotovo ne na letnje gume! Jel stvarno svejedno da li je zimska ili letnja, ako imaš lance? Vozim već 28 godina, a nikada nisam koristio lance  :whistling:
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

Zoran

Kada staviš lance svejedno je
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

"Adam vulkanizer" u BG ima na stanju novu Sava All Weather gumu,185/65 15 za 5.500 dinara (novi model koji menja Adapto).Za orjentaciju,kod istog je Riken/Taurus 4.900 din a Michelin CC 8.300.
Sava gume,zlatna sredina (više sredina nego zlatna).

Andrix

Za Savu....sara vec vidjena, samo kako su je umesili... meni pored Klebera, kao neki preliminarni izbor-dolazi u obzir.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Aleks

"na oko" mi više uliva poverenja od Tigra. Šara na Savi više liči na gumu koja se bolje ponaša zimi. Tigar nekako više za period bez leda i snega... Što ne mora da znači. :ne:

Andrix

#701
U mojim razmisljanjima i zeljama - a zbog potreba, vise bi mi odgovarala tvrdja-letnja smesa, je vise i vozim leti, a za zimu -vise da je zimska sara. Za to bi idealna bila Miselin CC, ali naravno zbog budzeta idem na jeftinije. Moja voznja i logika je - da se leti brze vozi i da ne ocekujem da mi auto prokliza na suvom, sto znaci da po kisi i zimi - po snegu, se vozi laganije i da se nijada nisam iznanadio ako je auto proklizao - malo - jer sam ga tada iskontrolisao.
Zna li neko takvu kombinaciju, da je smesa vise letnja-tvrdja, ali jeftinija varijanta ?
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

LeNgenda

Ako je Sašin info tačan, 5.500 dinara je odlična i konkurentna cena za budžet Good Year all season.

Quadraxer 2 gubi oko milimetar na 10.000 km na prednjim točkovima u pretežno gradskoj vožnji praznog auta od 1000 kilograma. U redovnu rotaciju napred-nazad realno je da se pređe oko 40.000 km do zimskog minimuma i da se pred zimu kupi komplet novih za do 200 evra.

Još nisam razjasnio da li su se pokrivile od rupa za 15.000 km, sutra rotiramo prednje-zadnje, pa ću da potvrdim. Ako jesu, ozbiljan minus za izdržljivost i sa druge strane, tema za razmišljanje postaju XL gume.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

saša61beograd

Meni je tema za razmišljanje kada će neko da krene da krpi beogradske ulice koje su gore nego ikad.Za ovo trebaju XL kola i XL živci.

Keka

#704
Citat: saša61beograd poslato 15.02.2021. - 21:54
Meni je tema za razmišljanje kada će neko da krene da krpi beogradske ulice koje su gore nego ikad.Za ovo trebaju XL kola i XL živci.

Ako su isti intelektualci nadlezni kao i u Indjiji i Pazovi, bolje da ne krpe. Izmedju Pazove i Indjije male rupe i pukotine su zakrpili tako sto su napravili izbocenja od asfalta, pa je sad 5x gore.

Citat: Andrix poslato 15.02.2021. - 20:43
Zna li neko takvu kombinaciju, da je smesa vise letnja-tvrdja, ali jeftinija varijanta ?

Nije to vekna 'leba pa da se procenjuju na ovaj nacin-pipanjem.

Citat: Aleks poslato 14.02.2021. - 23:12
"na oko" mi više uliva poverenja od Tigra. Šara na Savi više liči na gumu koja se bolje ponaša zimi. Tigar nekako više za period bez leda i snega... Što ne mora da znači. :ne:

Sara je manje bitan element gume, mnogo je vaznija smesa, a tu se stedi kod jeftinih guma. Da podsetim, Trayal T-100 je imao prekopiranu saru Michelin MXT, a nije mogao da sluzi ni za drzac za suncobran.

Po do sada objavljenim testovima, koliko para toliko i muzike, samo sto se svaki decibel razlike neproporcionalno mnogo doplacuje. Placa se i ime, Kleber i BF Goodrich ista guma, ali je kleber 1000 din jeftiniji.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!