All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Čestitam.
Šara na mojoj Apollo zimskoj je prekopirana sa ove.
Nekada su gumari propagirali odležavanje gume par mjeseci prije montaže  :ne: ?
Sam svoj gazda - vazda.

szs

Odlična guma Loganovac  :aplause:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

MitarMrgulic

Odlične gume, odlična cijena :)

Ja također na Meganu, planiram ovo proljeće rashodovati zimske gume (7 god. stare, oko 45000 km), a ne jesen i ljetne, koje su došle kao "prva ugradnja", mislim da su baš Goodyear i uzeti za ženin auto 4x allseason gume, da ima za slijedećih 5 godina ili cca 50 000 km.

Inače, meni bi super bila opcija kada bi se prilikom kupovine novog auta, mogle naručiti all season gume.... Ovako, dva auta su mi došla na ljetnim gumama, moraš kupit zimske, pa onda kad imaš već dva seta, hajde mijenjaj i stalno peglanje oko guma.

Na Loganu sam stavio ljetne, evo za Megana, ne mogu da nahvatam vremena, pored 3 klinaca i svakodnevnih obaveza...

Naša vožnja uglavnom je gradska i na asfaltu, tako da nemam potrebu za nekim ultra zimskim gumama i mislim da bi ove kao kod Loganovca baš dobro radile posao :)

Loganovac

Montirane danas na alu felne. Zamena točkova i guma, novi ventili i balasiranje 2.000 dinara. Odrađeno prvoklasno, kod najboljeg vulkanizera u gradu. Odmah sam ga razvukao da proverim balans, sve je OK. I trapadžija se iskazao, u svoje vreme - prošle godine (da pomognem, onaj što više ne radi na Vidikovcu  :crazy: )
Prvi utisci o gumama: naravno da je rano da se bilo šta zaključuje, ali za početak odmah na volanu razlika, lakše se okreće. Tihe su zaista. Subjektivno nešto tvrđe od letnjih Mišelinki i od zimskih KM3, prelaženje preko neravnina i ležećih policajaca se donekle razlikuje, ali rumunski Francuz ne daje pet para za to. Kočenje po suvom daleeeko bolje od Energy Saver-a, a tek držanje u krivinama! Probano na istom onom skveru u centru grada gde sam sa Mišelinkama vrlo brzo imao podupravljanje, sa GY drži kao zakovano na šinama, kao što znam da su neke starije Mišelinke vožene na Zastavama radile, odličan grip i najava pre proklizavanja. Znači kad je isforsiraš prvo jasno osetiš da se "podaje", "bori" da ostane na putanji, pa tek onda (možda, ako nastaviš bezobzirno da je i dalje gaziš) počinje da proklizava. Mišelinke u istoj situaciji bez ikakve najave voze 'de one 'oćedu, u kiosk - u kiosk! Ej, letnje gume, ej Mišelinke, s*rem se u njih, nikad više na bilo koji auto za koji ja kupujem gume!  :rtfm:
Sve u svemu, veoma sam zadovoljan za sada. Vulkanizer ih je podobro zagledao, pa me je na kraju pitao gde sam ih kupio i pošto.
Ostaje da se proba po mokrom, ali tek tu očekujem raspamećivanje, jer su testovi pokazali da im je to najjača strana, da su u tim uslovima bolje od svih All Season a i dobrog dela letnjih guma.
Šaru nisam merio, ali je stvarno duboka, kao kod svake dobre zimske gume, pa očekujem da će i potrajati, videćemo Bože zdravlja.
Sad vraćam film u vezi prošlogodišnjeg pazara Fulde Multicontrol za Punta - možda je bila subjektivno tvrđa od GY zato što Punto nije Dačija, i zato što je letnji Vredestein na kome sam se odvezao do vulkanizera (a vratio sa Fuldom) izuzetna guma i meka ko duša pa je time i razlika bila uočljivija.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

speedo

Sa srećom ih potrošio :dobro:

Zoran

Puno sretnih kilometara ti želim.
Sam svoj gazda - vazda.

nik


Loganovac

#487
Hvala momci!

P.S. Mali dodatak - izmerio sam dubinu šare. Na 80% širine gazećeg dela je 8.5mm, ali na samoj ivici, tamo gde mere panduri  :ranting: , je 6.5mm.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Loganovac

Kiša oprala asvalt, svuda baruštine. Vožnja je pravo uživanje, odlično koči a još bolje menja pravac, severni jelen na 80km/h sledio mi je krv, mislio sam da ću prevrnuti auto, da klizne ne biva. Kao da bolje idu po mokrom nego po suvom...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jasho

https://passenger-car.tigar-tyres.com/products/tigar-as/ Gledao uživo juče ove nove Tigrove All season gume i nisam vizuelno nešto oduševljen :ne:, paralelno sa njima bile Lassa Multiways na oko mnogo bolje izgledaju, deluju mi sigurnije za zimu.

Aleks

Ništa dok se ne proveri u praksi...

LeNgenda

Od ovog posta niko nece imati vajde, ali cu da napisem.

Bio nekim levim poslom u Kemoimpexu na Trosarini, u radnji svasta nesto od guma izlozeno da se pipne.

Novi Tigar/Riken AllSeason, pa Adapto, Multiways, Multicontrol, AS2000, CrossClimate... Nikad vise univerzalnih guma na jednom mestu.

Cene za 185 65 15 od 4200 za AS2000 do skoro 8000 dinara za CC.

Pipkao sam.
Tigar nekako cudan, neobican, CC plastican, Adapto nekako kao AT guma, retki kramponi.

Starfire sara mi se svidja i rekao bih da je najdublja.

Lassa deluje sasvim solidno.

Multicontrol deluje kao sa ima najvecu povrsinu gume u kontaktu sa asfaltom, najtanji su kanali i deluje mi najpedantnije izradjena.

Multicontrol oko 6800 u ovoj dimenziji, sa montazom oko 30000 dinara, tj. 250 evra.
Rekao bih najbolji odnos cene i kvaliteta od onog sto sam pipkao.

I tako... Padala je kisa dok sam bio, pa sam se zadrzao u pipkanju.  :badmood:  :Smiley:
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

lovac

Ti u istu kategoriju strpao i najjeftinije i najskuplje  :Smiley: Sve po pipanju.

Ne može to tako  :conf:

Koliko para toliko muzike - to važi i za gume!   :whistling:

Andrix

Citat: jasho poslato 17.05.2019. - 09:45
https://passenger-car.tigar-tyres.com/products/tigar-as/ Gledao uživo juče ove nove Tigrove All season gume i nisam vizuelno nešto oduševljen :ne:, paralelno sa njima bile Lassa Multiways na oko mnogo bolje izgledaju, deluju mi sigurnije za zimu.
The new fish-bone tread gives a unique look to the tire
Tread is created by European designer - to im je prva stavka, izgled sara i ko je dizajnirao...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

szs

#494
Juče na tehničkom mi izmeriše šaru na gumama
Posle 30.000 km
Prednje 5.3
Zadnje 6.2

Pre mora ću da ih izrotiram ali samo napred-pozadi a ne i unakrst jer neću da ih premontiravam na felne a to bi moralo zbog smera rotacije.

Edit
Naravno MIcheline CC je u pitanju
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella