All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

VaskezNS

To onda može biti posledica sastava materijala.

Gledao sam malo, i prema mom kriterijumu, a bez da razmatram sastav gume, izbor bi pao na ove dve:

https://www.autogume.rs/gume/Falken-brend/Euro-All-Season-AS200-R-364768

https://www.autogume.rs/gume/Vredestein-brend/Quatrac-5-R-280933

Blagu prednost dajem prvoj, što je mislio i onaj koji im je odredio cenu (doduše i index brzine joj je veći) :D
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Andrix

Nesto mi sitne sare po sredini kod obe.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

VaskezNS

Slažem se. No meni lično mnogo više znači da me guma sledeći put ne baci u akvaplaning, nego da me ostavi na nekoj planini u snegu od pola metra. Prvi slučaj mi ima mnogo veću verovatnoću dešavanja od drugog. Em što nemam preke potrebe da vozim po snegu, em što podneblje u kojem živim i nema baš nekih planina zbog kojih bi puno strahovao od drugog slučaja. Lance svakako imam, dal za ravnicu ili planinu, tu još nisu napravili razliku..mada kada bolje razmislim, ne znači da neće, samo da bi neki uzeli pare  :ces:

Zaključak - svakome izbor - prema njegovim potrebama  :whistling:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

LeNgenda

Ako si spreman da das 9000 dinara po komadu, ondak samo CrossClimate+, sve sam uvereniji da je najbolji izbor medju AllSeason gumama.

https://www.kemoimpex.com/185-65-r15-crossclimate-plus/gume-za-sva-godisnja-doba/all-season-gume-beograd
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

saša61beograd

Gledao sam neki promotivni filmčić za Michelin CC.Po onome što sam video njena naizgled jednostavna šara uopšte nije tako jednostavna.Naročito zanimljivo je što se trošenjem menja površina koja naleže na podlogu čime se kompenzuje trošenje gume,odnosno,guma ostaje sigurna i upotrebljiva skoro do zadnjeg milimetra.A sastav smeše je verovatno najveći mogući high tech,što se i može očekivati od Mishelina i ovakve cene.
U inat ovome je bih ipak kupio GoodYear Vector 4 season.Razlog je što su oni mnogo pre Michelina počeli sa all season gumama.
A vama koji jezdite internetom u potrazi za najboljim rešenjem,želim puno sreće jer od svega zanimljivog što se može tamo videti,presudno je šta se zaista može kupiti kod nas,u potrebnoj dimenziji i sa DOT-om koji nije previše bajat,a što se često dešava kad se gume naručuju a da se pre kupovine ne pogledaju.

Andrix

Citat: VaskezNS poslato 25.11.2018. - 11:30


To sam jednom iskusio na auto-putu pri oko 100 km/h kada sam u traci za preticanje naglo kočio jer se ispred mene iznenada ubacio šleper. Imao sam osećaj da se auto podiže od asfalta i počinje da "lebdi", uz početak "vrckanja" zadnjeg dela auta. Sreća pa sam imao dovoljno prostora do šlepera, odmah pustio kočnicu i auto se "vratio na zemlju". Ovo iskustvo ne bih voleo da ikada više ponovim..osim ako ne budem vozio nešto što može i da leti  :)

Sastav materijala će između ostalog odovoriti na izazov koliko će guma biti krta/meka u suprotstavljanju temperaturnim promenama, ali mislim da to nema ključne veze sa akvaplaningom.

Po meni, šara je ta koja je presudna za all-season jer letnja koja ima puno uzdužnih kanala da prihvati višak vode koji se stvara u ovakvim situacijama, ne prolazi dobro na ispitima snega. A ona koja ima kompleksnu šaru sposobnu da se lako izbori sa snegom - nema mesta za uzdužne kanale.

All-season koja ima dobar kompromis ove dve karakteristike, za mene bi bio dobar izbor. Konkretno - all-season sa bar tri uzdužna kanala.  :ne:
Koliko se secam, a negde sam davno procitao da ni jedna guma ne naleze 100% ako se ide preko ~~84 km/h po mokrom. A naravno zavisi i od konstrukcije sare, kvaliteta, sirine gume, konstrukcije vozila, tezine vozila...
A za novu Win allseason, mislim i da nece biti toliko losija od Miselina, jer i to je njihov brend, kroz koji uzimaju pare...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

acasim75

uzeo BF Goodrich G-Grip All Season 2 i skroz zadovoljan

Andrix

 svidja mi se sara, cena profil ??
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

acasim75


szs

#429
2018 TEST
Jako lepo ordadjeno i prilično detaljno
2018 Auto Bild All Season Tyre Test
2018 27 All Season Tyre Shootout
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Andrix

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

mali.alen

Starfire AS 2000 danas imale krštenje po snijegu i bljuzgavici. Nisam bas nesto odusevljen. Abs se pali na samo blagi stisak kočnice. Vrijedi ono kolko para tolko muzike

acalisse

Moje Fulda MultiControl  i ako stare 2 godine, po ovom vremnu bez problema,
Iskopale me iz snega, uzbrdo i nizbrdo bez proklizavanja.  :woo-hoo:

Loganovac

 :too: Sad mi je lakše (mislim na ženin Punto). Em su nove.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

szs

Vikend samo za poželeti.....DECI
Nama vozačima muka. Čišćenje snega, spor saobraćaj....
Micheline CC su se ODLIČNO pokazale sa pune 2god i oko 24K km. :lux:
Naravno da u mojoj ulici 274734583884884 prioriteta vozim  sporo i pažljivo jer se led zadržava dok napolju ne bude +10 ali ... sve pohvale!
Da sada kupujem uzeo bih ponovo ili možda zbog MCC naduvane cene bi razmotrio Goodyear Vector 4 Seasons Gen 2
Nadam se da će ovim tempom trošenja (jako mali) zadržati i kvalitet gripa
Suma-sumarum
Nikada više ako ne moram ne bih se vraćao na gume zima-leto
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella