Zamena - ugradnja zvučnika

prethodna tema - sledeća tema

miki-bgd


drzarkod

Ajd, poslusacu te pa javljam sta sam napravio..... :D

miki-bgd

Vazi  :too:
PS. Evo, godinu dana stoje bez problema.

trajce

#423
Evo kupih zvucnike Blaupunkt BGx 542.
Ubacio sam ih prvo u vrata ali mi se zvuk ne svidja jer sam ocekivao vise. Bas je slabiji nego fabricki zvucnici. Danas sam ih prebacio nazad i zvuk je bolji. Mozda ih i prodam na kraju. I ovo je potpuno tacno:
CitatZa konkretne zvucnike ne mogu da ti kazem nista konkretno, ali moj ti je savet da se ne osLanjas mnogo na to kako zvuce elipse jer su ipak elipse u pitanju. 13-tice iste serije su uvek (mnogo) slabije od elipsi po svim pitanjima, pa ti metod poredjenja nije bas najbolji.
Nik hvala na savetima.

Loganovac

Jeste, ali nisu sve trinaestice iz iste serije!  :hihi1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Ja imam 13-ce...i prezadovoljan sam nima...ali sam ja uzeo ove.. dva para i postavio napred i nazad..identicno ozvucenje.

http://www.pioneer.eu/eur/products/25/131/201/TS-E130Ci/page.html

trajce

Ja opet menjao zvucnike, izbacio one Blaupunkt 130mm i ubacio napred Pioneer 1703 a za nazad spremio Pioneer 1690. Izbacio sam Woofer i vratio ga bratu. Napred sam zvucnike fiksirao za tapacirung, nisu teski i cini mi se bice ok, a fabricka maska ce pokriti rupe ako ih nekad budem izbacivao napolje. Zvucnici su polovni ali rade bez smetnji cini mi se.Stajali su kod druga majstora i dobio sam ih za dzabe. Za sad je zvuk dobar iako vesanje nije bas sjajno, ako bude trebalo ici ce na popravku. I par slika...

Loganovac

Dobra fora, znači upasovale se sedamnaestice u otvore na vratima? Jel nije bilo problema sa montažom, koliko se sećam na mestu otvora plastika nije ravna nego isprofilisana tako da ona fabrička maska nalegne...
I ove SAL mrežice upasovaše se... Što je badava i Bogu je milo.  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

trajce

Kad se stave 17-ice legnu tacno na tapacirung i moze da se fiksira sa tri srafa. To deluje dosta cvrsto. E sad nemam onu plasticnu zastitu unutar vrata od vode ili vlage (ono plasticno zvono). Tu sam jos pokazao kako da se zvucnici spoje, a ne kvari fabricka uticnica. Mozda ce opet nekad nekom zatrebati. Kad postavim i zadnji par zvucnika bice jos slika, nadam se pre susreta.

Raja

Da li si razmišljao da uzmeš komad debljeg najlona od džaka, dimenzija 40x40 i sa time zaštitiš zvučnik od vode. Zalepiš ga sa naličja tapacirunga.

zac

 :to: odlicno..neka te dugo sluze....

Rajin predlog je dobar, uradi kao sto ti je rekao...da voda ne zezne zvucnike..  :wave:

trajce

Probacu da ih zastitim makar sa najlonom.  :too:

trajce

Evo i zadnjih zvucnika jos samo mrezica da se nabaci. Zvuk je mnogo dobar  :lux:.


vujanovgoran

Dizla je dizla
i opet dizla!!!