Zamena - ugradnja zvučnika

prethodna tema - sledeća tema

ivan-bgd

Ako imaš euro džek fabrički moraš da ubaciš pinove i žice da bi dobio izlaz za zadnje zvučnike.Nemoj da vezuješ i zadnje na isti izlaz.Pinove ubaciš na krajnje prazne rupe na eurokonektoru.Tu su ti zadnji izlazi.

Keka

Svaki iole ozbiljan radio ima izlaz za 4 zvucnika.

Svaki zvucnik ima svoju + i - zicu.

Treba pogledati na radio koji izlaz (i zica) je za koji zvucnik, pa tako povezati. U prilogu je slika sa rasporedom konektora.

Vezivanje dva (standardna) zvucnika na isti kanal nije dobro, remeti se predvidjeni otpor u strujnom kolu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd

#377
Koliko razumem umesto original muzike je ugrađen X-WAVE na original instalaciju koja nema izlaze za zadnje zvučnike i tu je potrebno ubaciti pinove i žice da bi oživeli zadnji zvučnici na posebnim izlazima.Kako god na šemi je sve lepo nacrtano i objašnjeno.

air7

#378
aha znaci samo da uzmem onaj "mali aluminijumski" dzek povezem sa zicom, i gurnem u odgovarajucu rupu? Ili moram jos neke kerefeke da radim? E sada u koje rupe da ubacim? Posto na semi ima top mini iso i middle iso

ivan-bgd

Ako nemaš na zvučničkom konektrou 8 žica nego samo 4 onda moraju pinovi i žice  da bi povezao zadnje zvučnike.

air7

#380
Nisam siguran ali mislim da imam 8. Mada ja sam uzeo sandero base verziju. Koju su ojadili sa opremom, kao da su lopovi krali. Nemam svetlo u gepeku. Kada se otvore vrata nije se palila sijalica u kabini.......E sada da li ako imam sve utaknute mogu isto da izgulim zicu pa na nju da privezem ili mogu jednostavno da izvucem trenutni konektor i utaknem kablove od zvucnika?

staracstol

Iscitaj upravo ovu temu, imas sve objasnjeno. Mani se "guljenja" zica. Cak sam i slike stavio sto je za mene retkost.

air7

Hvala ti, pokazacu drugaru on ce to znati. E sada jos jedno pitanje, posto imam vec zice koje sam izgulio pa na njih vezao zvucnike. Da li je moguce njih da izvadim, stavim konektor i direktno utaknem, ili te vec postojece necemu sluze? Da li preko toga dolazi napajanje za zvucnike ili je to samo veza zvucnbik/radio.

nik

Koje žice? Gde su vezane?
Gde da utakneš?

Druže, ništa mi nije jasno šta hoćeš da izvedeš.

Keka ti je postavio šemu svih konektora.
Šemu samo eurodžeka imaš na http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=362.msg23459#msg23459

Svaki zvučnik ima svoj izlaz na radiju (HU) za + i -
RR- zadnji desni
RF- prednji desni
LF- prednji levi
LR- zadnji levi

Sa svakog od ovih moraš da vučeš dupli provodnik (+ i -) na zvučnik.



air7

Ono sto me zanima ,da li zvucici dobijaju napajanje iz radija ili ide iz auta?

nik

Iz radija (HU) sa prikazanih pinova.
Pretpostavljam da pod ovim "iz auta" podrazumevaš električnu instalaciju automobila.

air7

Da mislio sam to iz auta. Moram sada da sidjem i vidim pa tek onda da napisem, posto nisam siguran fabricki koliko imam zica.

nik

#387
Nije mi jasno o kojim žicama ti uopšte pričaš.  :ne:
Ne znam kod Sandera, ali Logan u Base verziji je dolazio bez ikakvih žica za radio. Priprema za radio (antena, antenski vod sa priključkom, konektor i razvučeni vodovi za prednje zvučnike) je dolazila tek sa sledećim višim nivoom opreme.

Citat: staracstol poslato 08.04.2013. - 19:30
Iscitaj upravo ovu temu, imas sve objasnjeno. Mani se "guljenja" zica.

Druže, bez uvrede, ali mislim da ti je ovo najbolji savet. Daj to nekom ko se razume da ti poveže da ne pre***eš nešto.

glavonja3

Citat: nik poslato 08.04.2013. - 20:44
Ne znam kod Sandera, ali Logan u Base verziji je dolazio bez ikakvih žica za radio. Priprema za radio (antena, antenski vod sa priključkom, konektor i razvučeni vodovi za prednje zvučnike) je dolazila tek sa sledećim višim nivoom opreme.

Moj Logan Base ima priprema za radio sa svim navedenim osim zica za zvucnike.

Zoran

Moj bazni Sandero ima antenu, za ostalo neznam. U rupi za radio držim digitron...
Sam svoj gazda - vazda.