Zamena - ugradnja zvučnika

prethodna tema - sledeća tema

DarioGTI

po tom popisu, ja bih uzeo ili alpinu ili hertz. posto i sam imam hertz, isti model DSK130, uzeo bih te zvucnike. iako i magnati sasvim OK rade svoj poso.  :kava:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

sanderoman

Evo ja sam se prepoznao, mislim kao ekspert :Smiley:. Zlatno pravilo kod izbora zvucnika, moras da ih poslusas uporedis i oni koji ti se svide kupis. Ima onih koji na prvi slus sviraju odlicno a posle par sati nepodnosljivo. Ako kacis samo na plejer poslusaj Hertz dcx 130 i Magnat ultra s 132, ako ces da ubacujes pojacalo i ovi ostali mislim da su dobri mada ih nisam cuo. Znaci osnovno je slusanje, kod mene mozes da cujes Hertz i Pioneer recimo. Zavisi i koju muziku slusas, zvucnik koji svira sve dobro je mlogo skup :hall:!

Keka

Citat: Loganovac poslato 19.09.2010. - 17:12
Imam i ja šta da kažem, al' nisam stručnjak...  :kava:

Po savetu ovih nestrucnih, za slobodu je pao jedan par



Ugradnja u Draznju  :hihi1:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


montenegrino

Da ne otvaram novu temu,stize mi sledece nedelje Sandero,nisam htio fabricku muziku,nego cu sam uzeti player i zvucnike.Player sam odabrao,a oko zvucnika se dvoumim,zapravo ne znam sta da gledam sem osnovne dimenzije (13 cm),a da mi ne bude posle problema da ne mogu da ih ugrade u salonu.
Znaci,pitanje je sta da gledam prilikom kupovine a da taj model zvucnika pasuje bez greske na sandera (i za prednja i za zadnja vrata).
Uzeo bi neke pioneer ili alpina,neka srednja klasa,da nije preskupo,a opet da nije ni neki osnovni model

Keka

1. Koji si HU izabrao?
2. Koliko si $$$ spreman da das za zvucnike?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


montenegrino

izabrao sam ovaj
http://www.pioneer.eu/eur/products/25/121/61/DEH-3200UB/index.html (ako ga nadjem)
a za zvucnike,sta znam,nisam nesto gledao cijene,ali dao bi tu negdje do 25-30 za jedan par, s tim sto mozda ne bih odmah ugradjivao u zadnja vrata

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


montenegrino


nik

#83
Slabo, druže, slabo.
Samo 25W RMS.
Uz onakvu HU je malo  :bonk: stavljati ovakve zvučnike. Iole jače puštanje će da ima toliko veliko izobličenje i pad kvaliteta  zvuka da sigurno nećeš biti zadovoljan . Govorim ti iz ličnog iskustva jer imam HU Sony sa 45W peak izlazom (17,5W RMS), a zvučnike takođe Sony Explode (serija uparena sa Sony HU) 40W RMS (150W peak) i veruj da ne postoji nikakva mogućnost slušanja iznad 2/3 skale (kvalitet rapidno opada). Takodje, u datoj kombinaciji, ako se malo više "nagazi", postoji verovatnoća da probiju.
Moj ti je savet da razmotriš neki od Kekinih predloga, to bi bilo otprilike adekvatno za tvoju HU, pa polako, ne moraju odmah da idu i u zadnja vrata.
Jbg, kinta nam je svima problem, ali bi po meni veći promašaj napravio ako ne dodaš još malo i uzmeš nešto kvalitetnije.
Opet ti lično znaš šta preferiraš. U svakom slučaju prvo ih poslušaj kako zvuče u prodavnici (jače, slabije, menjaj ekvilajzer).

Svako dobro i puno sreće.  :to:

sanderoman

Citat: nik poslato 08.10.2010. - 13:34
Slabo, druže, slabo.

.... ne postoji nikakva mogućnost slušanja iznad 2/3 skale (kvalitet rapidno opada). Takodje, u datoj kombinaciji, ako se malo više "nagazi", postoji verovatnoća da probiju.
Sta li ovo znaci? :ces:
Bilo koje trinaestice u toj klaci cene da stavis i da ih stalno odvrces preko 2/3 nece se lepo provesti, ti zvucnici jednostavno nisu za to. Sa 4 rupe za 13-ce nema bas nekog "gazenja", za to se prave drugaciji sistemi. Najbolje je da stavis zucnike koje si kod nekoga cuo a da su ti se svideli kako sviraju. Sve ostalo je napamet.
Hertz dcx 130 sviraju izuzetno za pare koje kostaju. Jedina mana je sto bas nije bash dubok ali je zato zivahan kao i kompletan spektar. Pionir zvucnici mogu isto lepop da rade ali oni nude malo manje dinamican zvuk koji opet moze da bude veoma dobar za klasiku, dzez i stariji pop jer sviraju mekano i prijatno.


Loganovac

#85
 :banghead:

Nema smisla da razvijam neku teoriju, ali hoću samo da kažem kako mnogi uređaji punu snagu ne dostižu obavezno baš na punoj skali, već mnooogo ranije, najčešće baš na te 2/3. Kako bi inače mogao i sa nešto slabije snimljenim CD-ima (recimo 85dB peak level umesto uobičajenih 92-96) da dostigneš punu snagu? Ili sa slabije modulisanim FM stanicama? Svako "pojačavanje" preko toga de facto ne pojačava zvuk već samo generiše užasna izobličenja zvuka sa pretnjom da nešto uništi u sistemu, pojačalo ili zvučnik - šta pre rikne.
Bilo koji HU i zvučnike da imate, koristite uši da biste odredili dokle se stvar može pojačavati, skalu nikako!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

sanderoman

Ma normalno, pravih 2x20w na izlazu i zvucnik od 90db mogu zurku da naprave u 20kv a kamoli u kolima.

montenegrino

S obzirom da ne bih mogao odmah da isfinansiram i kvalitetne/skupe zvucnike i dobar player (koji sigurno uzimam),sta mislite o varijanti da privremeno koristim fabricke zvucnike (koji me inace sleduju,samo sto nisu ugradjeni) dok se ne skupi za nesto bolje? Koliko su oni losiji od,recimo,onog para pioneer-ovih zvucnika sto sam linkovao?
btw,nisam neki ljubitelj preglasne muzike u kolima,zapravo,smeta mi ako ne cujem informacije spolja,ne osjecam se opusteno u voznji.Tako da bi to sviralo maksimalno na pola jacine,mozda ni toliko.Mnogo mi je bitniji cist zvuk i kvalitet/opcije samog uredjaja.

sanderoman

Sto da ne, ima ovde ljudi koji imaju fabricke zv. pa ce ti reci. Pretpostavljam da nisu losi, jer one koje sam imao u Kliju bili su vrlo dobri.

Keka

Fabricke kartonjare imaju fini bas, ali ostalo je bzvz. Snaga je nepoznata, ali je verovatno prilagodjena fabrickom HU koji je 4x15W.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!