Ugradnja putnog racunara - prepravka BC

prethodna tema - sledeća tema

zac

Stigla tabla sa BC od prijatelja Peje  :woo-hoo: , uz tablu sam dobio novi zaslon za cajgere i kazaljke...  :too:
  :dance:




Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Ne muvam, na tabli je namestena kilometraza mog auta, to jest malo veca, taman do proleca..kada je budem montirao.... nisam hteo da menjam kilometrazu, pa mi je Peja namestio moju...

zac

Iz opravdanih razloga sam odlozio zamenu cajgera i ugradnju bord kompjutera.
Posto sam kilometrazom sustigao kilometar sat koji mi je Peja sredjivao (ugradio cip sa bordom) danas sam najzad izmenjao plocu, foliju i skazaljice. Sama aktivacija kompa ce da pricaka jos koji dan dok ne nabavim adekvatni taster ili celu rucicu brisaca...videcu.
Evo par slika kako sad izgleda cajger od mog Logise..

david


Turbo


Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

DarioGTI

Jel ima još negdje takvih "Prestige look" podloga za satove? Eventualno u kompletu sa crvenim kazaljkama?  :jea:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

nik

 :aplause: :aplause: :aplause:

PS:
Molim da se držimo teme, izgled instrument table i kazaljki je druga tema. Ovde isključivo DIY u vezi BC.

Ivan


Dragan.vi

Oduvek sam tvrdio da nisam nikad video nekog da sa toliko ljubavi i strasti radi nesto sto mu je u stvari sada hobi.
Bravo, majstore  :too: :friends: :ziveli:

ppejic

Tabla kod Žaca je bila pokusni kunić, experiment je uspeo sa 7001 i 7101 vezijama tabli. Za 8x0x verzije nemam rešenje a izgubio sam i potrebu jer sam se zadovoljio konverzijom 7101 --> 7102 

Pacijent preživeo.

zac

#87
Hvala prijatelju Peji..bez njega ne bih imao bord!  :wave: :friends:

E ovako, nemam original rucicu sa tasterom, a na zalost ni neki kvalitetni taster koji bi ugradio u svoju, pa sam privremeno nasao neki taster koji sam izvukao pod tablu...cisto da funkcionise.
Pratio sam Pejina upustva za povezivanje tastera sa tablom i povezivanje table sa  ECU-om.

Koristio sam metalne kontakte cetvrtastog preseka koji ulaze u originalni konektor na BC-u i ECU. Kontakte sam dobio od Peje, ali mislim da se isti ili slicni nalaze u konektorima napajanja za komp..

Prvo sam odradio ozicenje tastera.Jedan kraj tastera sam ubacio ma mesto 23 u crnom konektoru BC-a a drugi kablic pod navrtku mase koja se nalazi na nosacu stuba volana....


miki-bgd


zac

Zatim sam provukao kablic za signal sa ECU-a. Konektor ECU se nalazi u relejnoj kutiji sa leve strane, uz samo levo podkrilo..ili desno od akumulatora (kada se gleda spreda). Releje sa svojim nosacima sam izvadio iz svojih lezista zbog lakseg pristupa snopu kablova i samom konektoru ECU-a.
Kablic sam provukao uz sam snop fabrickih kablova i povezao ga sa barandzastim kablom na poziciji oznacenom crvenom strelicom. Drugi kraj kabla se povezuje sa sivim konektorom BC-a na poziciju 19.