I konacno je stigao Stepway

prethodna tema - sledeća tema

Lazar@

hehe  :laugh1:  jao jel bjese prvo da ne smijes da ides preko 2500 rmp pa onda malo posle mozes do 3000rpm itd...   :hihi:

Dadokg

Ja ga vozim do 2500 obrtaja, mada uglavnom nikada ne dodjem do tih 2500. E sad u uputstvu ne pise koliko kilometara treba tako da se vozi. O tome sam citao na forumu, neki su pisali da tako treba voziti i do 2500km. Nigde ne zurim i sto je do mene odradicu kako treba sto se tice razrade motora. Kako si ti razradjivao svoj?

peras

Najpre da cestitam, a sto se tice razradjivanja trebali su ti ovi iz salona to reci priliom preuzimanja , bar su meni rekli. Prvih 3000 km ne preko 2500 o/min.
Proveri i nivo ulja.

svrle

Citat: Dadokg poslato 15.02.2012. - 09:27
...E sad u uputstvu ne pise koliko kilometara treba tako da se vozi...

U mom uputstvu pise...

Dadokg

#34
Pretekao si me,bas sam hteo da napisem da sam nasao u uputstvu.
Verovatno sam i prvi put procitao ali sam smetnuo sa uma.
Nego ljudi jel neko kupovao krovne nosace? Koji odgovaraju? Gledao sam u metrou ali sam nailazio na nosace sa onim sapama, za automobile koji nemaju uzduzne nosace,kao Stepway. U ovlascenim servisima su papreno skupi....

lovac

Citat: Dadokg poslato 14.02.2012. - 21:57
Hvala ljudi na savetima i cestitkama.   :ziveli:
Za sada ne menjam gume, ta akcija ostaje za 1. Novembar. Zbog loseg vremena kasne gume koje se dobijaju na poklon.
Kod mene je sneg ogroman, ja sam na brdu, tako da je auto u garazi. Dok putevi ne budu suvi nigde ne mrdam.
Interesuje me druga stvar,mozda je neko upoznat,na jednom parkingu u Nisu sam video Stepwaya sa zatamnjenim staklima. Bio je nov, tek je ispod cekica izasao. Moj nije dosao sa zatamnjenim staklima. Da li se za to dodatno placa, nigde nisam video tu opciju, ili je stariji model imao fabricka tonirana stakla?

Kod mene su tonirana stakla - mislim da to spada u standardnu opremu stepwaya.
Osim, ako nisu počeli nešto da zabušavaju .....

Dadokg

Verovatno ovi novi modeli sa euro 5 motorima nemaju tonirana stakla. Jbg.

Keka

Fabricki tonirano je jedva primetna nijansa zelene.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dadokg

Onaj koji sam ja video na jednom parkingu je imao bas tamna stakla. Kao kada na fotogrey naocarima potamne stakla na jakom suncu. Auto je bio ganz nov, ne verujem da su stavljene folije. Koliko znam to je sada protivno zakonu o bezbednosti u saobracaju. A pored toga vozila ga je mladja gospodja koju verujem ne interesuju tuning i styling. Meni to nije ni palo na pamet, nego se otac pre neki dan setio toga. Kaze to je jedini minus na Stepwayu, cini mi se da se razocarao.

Keka

Tako crna stakla fabricki ima samo Duster u look paketu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

ja imam stepway i imam obicna stakla nisu tonirana...A sad mi objasnite kako sam vidio metalik plavog stepwaya?  :ha:    Bio je parkiran...strane table al izgleda ekstra   :wink:

Dadokg

#41
Pa mogao si i ti da biras boju koju si hteo ali bi morao da cekas auto. Kod nas su u ponudi bez doplate samo tri metalik boje,mis tamno siva, metalik siva i bordo. Mozda gresim, cini mi se da je doplata bila 250e za druge boje.
Edit: Sad videh da je doplata za metalik boje za Sandera 331e.