I konacno je stigao Stepway

prethodna tema - sledeća tema

david

Nista lepse od skidanja najlona sa sedista. Cestitam i neka ti je sa srecom.

perke21

 :jea: :jea: :jea:
Kad gledam slike radujem se kao da je moj. Dakle i ja se pridružujem čestitkama i drago mi je da sam učestvovao u izboru.  :lazy:

Ponoviću da svetla u kaseti nema, ali ima ova fora sa led diodama što nije skupo da se samostalno ugradi (projekat osvetljenja je planiran za proleće). Ja sam natočio prvi put 55 litara. Može da stane kad se malo nabije.   :doh:

Čini mi se da zima i nije na izmaku. Danas sam od BGD do Mladenovca išao dva sata (autobusom). Sutra i stepway ide malo po snegu (ništa nije očišćeno kako treba). Zar nisi dobio dve zimske gume gratis? Tako ide reklama na http://www.dacia.rs/, za stepway 2 gume, a za sandero 4 (zimski paket).  :rtfm:

Još jednom sa srećom i da pređeš puno kilometara.  :friends:
  :ziveli:

bocca

e da, sta je sa tim zimskim gumama gratis?

Dadokg

#18
E da. Dobio sam te gume, mada sam morao bas da insistiram na njima i da stalno podsecam dilera. Mozda gresim, ali cini mi se da nisam trazio ne bih ni dobio, a oni bi imali 2 gume viska. Receno mi je da te gume ne mogu da dobijem kada i auto vec da ce gume stici za 7-10 dana. Iako sam video da je u salonu bilo 10 guma, sto za Sandera sto za Stepwaya. Da sam ih dobio odmah verovatno bi ih odmah i montirao i ne bih brinuo. Sada je problem sto se te dve gume ne uklapaju u koncepciju sa 15" celicnim felnama. Posle bih morao da ih prodajem i da kupujem cetiri 185/65 R15. Razmisljam se da pitam coveka iz salona da mi da 4 zimske za sandera, koje bih kasnije mogao da nabacim na celicne 15ice. Rekao mi je da 4 zimske gume za sandera cenovno izadju kao dve za stepwaya i da je zato i takva akcija, inace bi davali i 4 za Stepwaya. Racunam, ako je njima isto, i ako im ne remeti neku kalkulaciju, mogao bih da uzmem 4 za Sandera i da posle samo kupim felne kod Zeljka u Nisu. Pitacu, pa sta bude.
Da ne bude da kukam na dilera Dacie gde sam kupio Stepwaya, dok sam radio tehnicki, za probne tablice su stigli i jedan Duster i jedan Sandero, kupljeni u drugom auto salonu iz Nisa. Oni uz svoj auto nisu dobili ni privezak za poklon. Sve su platili, i to papreno skupo. Zato hvala mom auto dileru. Ne znam da li je dozvoljeno pominjanje imena firmi na forumu, da ne bude reklama. Ali ko je juznjak zna koja dva salona Dacie postoje u Nisu.

Edit: Sad se setih. Pitao sam i za FAP filter, onako naivno. Kako da ga odrzavam, i da li cu imati neko upozorenje na  tabli ako se taj filter zapusi ili tako nesto. Receno  mi je da ne brinem jer je to nov auto i treba dosta vremena da se te cestice nataloze. Nisam imao prilike da popricam sa majstorima u servisu. Ali opet hvala forumu i ucesnicima pa sam sa dobrim predznanjem odlucio da uzmem bas ovaj motor. Auto cu cesto voziti na otvorenom, sto do Nisa a sto do Kragujevca. Tako da ne brinem. Ali samo da napomenem koje sam informacije dobio.

Svarog

U zdravlje i sa srećom da se voziš!!!  :to:

Hvala što si me podsetio na lepotu "otpakivanja" novog automobila. Jedino što je bilo oko 20 stepeni kad sam ja preuzimao auto, iako je bio 6. februar.

Veterinar

Sto se FAP-a tice, jos su svezi majstori jer nisu imali model sa takvim filterom do sada. Ne ocekuje se od tebe da auto vozis na obrtajima benzinca, ali povremene ture na visim obrtajima, a pogotovo nesto brza voznja autoputem mogu pomoci u sagorevanju cestica cadji. Poznanica je imala na Pezou 307 "anti pollution alert", koji se pojavljivao iz dana u dan, dok nije napravila duzu turu autoputem na 3000 obrtaja, menjajuci brzine na 4000 o/min pri svakom startu. Proslo je od tada dva meseca, a upozorenje se nije pojavljivalo u medjuvremenu. Pustimo sad to, otvoricemo temu o FAP-u i aditivima kad budes imao nekoliko stotina hiljada predjenih kilometara. Uzivaj u voznji.  :ziveli:

arhitekt

Čestitka na novom Stepwayu i da te služi duuuuuugo godina.. Kad vidim ove tvoje fotke sjetim se kad sam ja prije nekih 8-9 mjeseci raspakivao svog novog Stepwaya. To je nezaboravan doživljaj...  :to:

Aleks

Pa nek' ti je sa srecom!  :to: Zelim ti puno bezbednih kilometara!  :too:

lovac

Čestitam za novo auto!
Nemoj se razmišljati da pređeš na 15'' zimske gume. Samo ćeš naružiti novo i lepo auto.

Kupi zimske gume 205/55 - 16, tek ćeš videti kako stepway lepo izgleda sa tim gumama! Ja sam ih pazario ove zime i sasvim sam zadovoljan - i izgledom i ponašanjem na snegu.
Odlučio da sledeći komplet letnjih guma takođe bude u tim dimenzijma!

Lazar@

e ja pljujem po ovim ljetnjim kontinentalkama za ljeto su savrsene ali zimi mozes da pogines sa njima,ja se nebi zezao to je nov auto,a zima je-snijeg je ti imas ljetnje gume(kao i ja) zamisli negdje proklizas i udaris auto!?Ja sam u aktivnoj potrazi za gume nasao sam tigrove za oko 74-5e komad jer sam auto kupio u ljeto i tad nije bila akcija sa zimskim gumama,idem sjitra ili preksjutra da ih montiram. E da,kloni se leda snijega i ne moras toliko ali na ledu klizis nekontrolisano,ove gume uopste nemaju gripa na ledu dzabe ti kocnica i abs... :cekicem:

Raja


Lazar@

#26
 :hihi: :ziveli:
stigo sam da popljujem gume al nisam stigo da ti cestitam auto...neka je sa srecom i dugo da ga vozis i da mu kupis zimske gume...  :hihi:

Dadokg

#27
Hvala ljudi na savetima i cestitkama.   :ziveli:
Za sada ne menjam gume, ta akcija ostaje za 1. Novembar. Zbog loseg vremena kasne gume koje se dobijaju na poklon.
Kod mene je sneg ogroman, ja sam na brdu, tako da je auto u garazi. Dok putevi ne budu suvi nigde ne mrdam.
Interesuje me druga stvar,mozda je neko upoznat,na jednom parkingu u Nisu sam video Stepwaya sa zatamnjenim staklima. Bio je nov, tek je ispod cekica izasao. Moj nije dosao sa zatamnjenim staklima. Da li se za to dodatno placa, nigde nisam video tu opciju, ili je stariji model imao fabricka tonirana stakla?

Lazar@

a inace kako ide dci od 90 konja?  :cool:

Dadokg

He he. Sta da ti kazem. Presao sam tek 130km. I pazim da ga vozim lagano prvih 1500-2000km dok se motor ne razradi. Vodim racuna o obrtajima. U uputstvu za upotrebu kaze da ce prave performanse pruziti tek na 6000km. Tako da cemo videti za jedno godinu dana kako ide dCi od 90 konja.  :c: