I konacno je stigao Stepway

prethodna tema - sledeća tema

Dadokg




















Pozdrav svima jos jedanput, doslo je vreme i da se ja pohvalim. Konacno je stigao Stepway. I mogu reci bas u losem trenutku. Jedva smo ga dovezli do kuce jer je juce bila mecava u Nisu. Svaka cast ovim letnjim gumama, uspele su da nas izvuku na brdo iako je bilo 5cm snega na putu.
Mozda je rano za utiske jer sam presao tek 50ak kilometara ali mogu reci da sam prezadovoljan. Za sada me je sve odusevilo a jedino sto mi je cudno je sto auto ispusta neke zvuke, tipa, vrata vozaca skripe pri otvaranju i zatvaranju i ponekada se cuje jos neko skripanje. Doduse na -15 sve skripi. Da ne govorim od brisacima koji prave ogromnu buku. Interesuje me, ako mogu vlasnici stepwaya da mi kazu, da li u kaseti ispod air baga za suvozaca imaju svetlo? Meni tamo stoji samo rupa gde bi trebalo da bude svetlo kao ono u gepeku.
Da predjemo na ono sto mi se svidja. Svetla su odlicna i maglenke para vrede. Grejanje je super. Sediste kada se podesi solidno je udobno. Dosta je visok, jer danas kada sam skidao sneg sa krova jedva sam dohvatio (a visok sam 1.80), a visoka je i pozicija vozaca. Plastika i nije toliko losa koliko sam zapamtio kada sam se prvi put vozio. Kozni volan je super ali na ove hladne dane je bas leden! Iznenadilo me sto sam dobio i komande za Mp3 player na volanu, ne znam da li to imaju ovi stariji modeli? Patosnice su original za njega i dobijene su gratis, ali mi nesto ne pasuju kako valja. Sto se tice performansi u voznji to i nisam mogao nesto da testiram jer sam vozio max 60km/h i to na auto putu!
Toliko od mene za sada. Javljam se kada prodje ovo nevreme i kada auto bude mogao da se vozi!

Edit: Sad se setih. Auto je dosao sa 5l e dizela. Na pumpi smo natocili 51l i otac mi rece da je bilo jos mesta, da je moglo jos da stane da smo hteli da cekamo da povuce vazduh i da se pena spusti. A rezervoar prima otprilike 50l. Procitao sam u uputstvu koje sam dobio uz auto. Doslovno pise otplrilike 50l!

DarioGTI

Fina kola, nisu još ni otpakirana do kraja!  :aplause:

A vidim i novi dizajn poklopca motora!  :cul:

Nek je sa srećom i puno sretnih kilometara!
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Vladan

Zelim ti puno srecnih kilometara :)
:)

bind

#3
Nek je sa srećom.

U kaseti ispod air baga za suvozaca nema  svetlo .
Uglavnom na sva pitanja imas vec odgovore na forumu(tandrkanje brisaca) http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=255.0 .
Malo citaj, svasta nesto ces da nadjes.
Kada budes stavio zimske gume auto ide kao da i nema snega ....Leda se cuvaj a za sneg se nesekiraj...
I taj auto sa tim motorom moras malo cesce da stiskas ,gazis zbog Fap filtera ,sto ti nece pasti tesko.
Uzivaj ...

Veterinar

Mislim da je to prvi dci od 90 ks na forumu. Bezbriznu voznju zelim!  :ziveli:


mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Jovunalola

Da ga sa uživnjem voziš! I baš lepo izgleda, naročito na snegu...
There is always an exception to the rule: I before E except after C... so we come to the "seize", like in SEIZE THE DAY!  :)

Dragan.vi

Uvek mi srce zadrhti kad vidim nov auto i setim se tog uzbudjenja. Neka te lepo služi i uživaj u njemu  :too: :welcome:

kiconix


bocca

super za komande muzike na volanu. to pre nije bilo. proveri samo pritisak u gumama ako neces kupovati zimske ove zime. zna da bude cesto ostavljen na "transportnu" varijantu tj, da gume budu malo prepumpane. po zimi to moze bas da zasmeta ali vidim da tebi svakako idu dobro. uzivaj u novom autu  :ziveli:

zac

Jedan od lepsih osecaja, skidanje najlona sa novog auta. 
Zelim ti mnogo bezbriznih kilometara.
:welcome: :ziveli:

shole

Super autić! :to: Nek' je sa srećom i mnogo bezbrižnih kilometara da napraviš! :ziveli: Ponovo su ubacili vazdušni jastuk za suvozača.

Jelenko


Dadokg

Hvala svima na lepim zeljama. Stvarno hvala najlepse. Ovaj forum posecujem redovno vec duze vreme. I stvarno ima dosta korisnih informacija. Vi ste najvecim delom zasluzni zasto sam se opredelio za Daciu i za Stepwaya.   :respect:
Da odgovorim na par postova.

@bind, hvala Ti za info o osvetljenju kasete, to zaista nisam nasao na forumu a procesljao sam ga uzduz i popreko.

@bocca, komande za muziku jesu lepa stvar, korisna ako nemas suvozaca. Ali i vrlo nezgodna, jer se veoma tesko prilazi kljucu, odnosno bravi. Pritisak na gumama proveren , i da, napumpane su vise, rekose mi da tako auto manje skace na sleperu.

@shole,Air bag je dosao uz simbolicnu doplatu, cini mi se 230e.

Hvala puno "perke21", uz njegovu sugestiju prelazim na 15" celicne felne, i naravno jeftinije zimske gume. Tako da cu imati dva seta guma. Ali taj plan sprovodim tek za sledecu zimu, za sada ce letnje morati da zavrse posao. Nadam se da je zima na izmaku.

Ako budem stigao ovih dana uradicu jos par fotki i naravno ostaviti jos utisaka o autoobilu. Mogu samo da dodam da su svi u porodici presrecni!

bind

Citat: Dadokg poslato 03.02.2012. - 19:46
@bind, hvala Ti za info o osvetljenju kasete, to zaista nisam nasao na forumu a procesljao sam ga uzduz i popreko.

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=2802.0