Kontrola pritiska u pneumaticima

prethodna tema - sledeća tema

staracstol

Postoje razni aftermarket sistemi ali ovo morate pogledati. Sistem je za nissan, pobratimsku kuću.

1. http://www.inawise.com/nissan/nissan-live-images/nissan-tpms-installation-manual.pdf

2. http://www.inawise.com/nissan/nissan-tpms.html
Meni ekran mnogo sliči na dimenzije loganovih prekidača ali i da nisam u pravu ali ima i maska za montažu na ravnu površinu.

Loganovac

Super stvar, svaka čast!  :to:

Pitam se samo da li se isplati odrobijati nekog našeg vulkanizera kad ti sjebe senzor  :agr:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


staracstol

Nisam našao cenu, slučajno sam naleteo, video da je za nissan.a neodoljivo me podseća na prekidač sa centralne konzole logana. Iskopaće njega Bili.

Keka

Vrlo je interesantan, a svidja mi se i nijansa osvetljenja. Mogao bi da cucne izmedju kontrola klimatizacije kabine i prozora, ako je cena prihvatljiva.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Ja kakav sam nabavio bi 5 komada i ugradio jedan u rezervni točak, jer prije svakog dužeg puta i njega pipam...
Sam svoj gazda - vazda.

staracstol

To sam i ja pomislio ali ima 4 prijemnika tako da ništa od te ljubavi.

ppejic

Laguna ima senzore u ventilima. Problem jeste kada se menjaju pneumatici (zima/leto) da se ne ostete.

Loganovac

Ti što menjaju gume na istim felnama obično ne ugrađuju ovakve spravice - dakle nema problema  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

petarkarma

Malo starija tema ali eto moje iskustvo... Na sandero 2 sam dobio "gratis" senzore za pritisak na tockovima... Naravno drugi dan kad sam uzeo auto menjao sam zimske gume i na jedan tocak pokrskali mi ventil pa sam ga narycivao od ebay 11 dolara (samo ventil sa senzor je oko 60) iskreno zasada mi se uopste nesvidza kako radi, mozda po evropi radi lepo gde nema rupe a ovde udari u rupu odma pojavi da nije u redu pritisak pa mora preko kompjutera da ides set tp da resetiras... Sta ja znam da su dali jos 200 eur popust mesto te senzore bio ni srecnij :)))