Curenje plina !!!

prethodna tema - sledeća tema

Logan Base

Danas sam otkrio da mi plin curi na šelni prije filtera plinske faze. Ima li netko sličnih iskustava? Znači li da je filtar toliko zaštopan da je plin popustio šelnu?

kiconix

Verovatno ne, samo je selna popustila.

Logan Base

Bio sam na servisu prije 15 ooo km. Trebao bi po servisnom intervalu preći još 5 tkm. Imam ugrađen OMVL sistem. Najbliži njihov servis mi je sad udaljen 50 km. Mislio sam otić tu u kvartu kod servisera što ugrađuje BRC da mi provjeri šelnu ili ugradi i novi filtar.

ronac

#3
Uzmes srafciger i zategnes selnu, a na sudjeru napravis penu i kada stegnes selnu namazes penu. Ako se pojavljuju novi baloncici jos dotegni selnu. Inace sa penom se proverava da li negde curi plin. To te ne kosta puno, samo 5 min. vremena.

Logan Base

#4
Ma napravio sam test s pjenom, ali šelna je ona bez šarafa - ne znam kako je skinuti ,a da ne napravim još veću štetu. Kopka me da li je taj filtar zaštopan,pa da zato nije došlo do puštanja. Počeo mi je u zadnjih mjesec dana više trošiti (valjda zbog curenja) i trzati dok se ne ugrije ili čak u potpunosti izgasiti. Il je tko zna što još zaštopano il možda mi prerano prebacuje na plin :ces:

ronac

najbolje slikaj pa da vidimo kako izgleda selna>

Andrix

moze se taj plin valjda zavrnuti na boci, pa lagano promeniti selnu, onu klasicnu.....pa sapunica...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Aleks

Ja bih skoknuo do najbližeg majstora.

Logan Base

#8
Evo slike,malo je sve skupa nepristupačno,pa sam se naručio u susjednom kvartu u petak u 11h na pregled. Rekao mi majstor da je vjerovatno samo šelna u pitanju,ali mislim da ću i taj filtar zamjeniti kad sam već tamo. Navodno nam je plin jako nečist,pa zlu ne trebalo. Pisalo se o tome puno kod nas prošle godine.

mrsp

Ma slobodno kupi novu šelnu i sam zameni (naravno pre toga zatvori plin na boci) :too:
Što da ti uzimaju pare za tako nešto  :whistling:

zac

Ta selna se skida pomocu cvikcangli, moj ti je savet, skini tu i stavi onu sa "srafom", i lepo stegni i resen problem.  :wave:

Logan Base

#11
Na slici se vidi šelna nakon filtera plina. Ova koja pušta je pritegnuta s kontra strane i nedostupna mi je  :ljut:
A ništa,poslušat ću vas,pa ću samo tražit izmjenu šelne,pa ako bude još kakvih cirkusa ću odvest auto kod servisera za OMVL sustav plina.  :ne:
Inače su mi ugradili na sve plinske vodove takve šelne,a na vodene one klasične na šaraf.

mrsp

Ako ti je nezgodno da priđeš ti zameni obe šelne.Prvo skini ovu što ti je pristupačna pa onda podigneš filter i skineš onu drugu.Nisu one skupe  :too:

zac


Logan Base

Ma imam loša iskustva s tim šelnama na šaraf još iz doba dok sam vozi Maruti 800. Nakon nekog vremena bi se opustile.
Vidjet ću još sutra dal ću sam to riješit il se odvest do majstora da mi to zamjeni. Kad dođem kući već je mrak,zima...

P.S.  Nakon Marutia vozit Logana bilo je kao da vozim Mercedes  :-)1