Kasko-problem

prethodna tema - sledeća tema

ljubapo

Obijen mi je novi sandero, ostecenje obe prednje brave i lim oko istih i ukraden pionir radio-cd sa usb konekcijim.Auto potpuno kasko osiguran(i za slucaj kradje) kod Dunav-osiguranja.Procenitelj iz Dunav osiguranja kaze da nemam pravo za naknadu stete za radio jer nije deo originalne opreme bez obzira sto mu je pokazan racun o kupovini istog i ugradnji u auto kuci gde je auto i kupljen.Sta da radim....da li da odustanem ili imate neku bolju ideju.... :help:








Loganovac

Ne bih da ti stajem na muku, ali mislim da je što se tiče radija čovek u pravu. Ja sam pri ugovaranju potpunog kasko osiguranja eksplicitno zahtevao da sva dodatna oprema (recimo uređaj za pogon na TNG, auto alarm i sl.) uveća vrednost vozila i bude navedena u polisi, jer bi u suprotnom isplatili samo štetu na osnovu kataloške vrednosti...  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ljubapo

Danas sam bio u Dunavu i konacno saznao neke  detalje mog "potpunog kasko" osiguranja a to je da priznaju u potpunosti prve dve stete a posle sledi ucesce od najmanje 30%, da ni novi radio ako kupim nece biti osiguran niti moze da se doplati ta usluga.Na moje pitanje kako me o tome nisu obavestili ranije, tutnuli su mi neki ekstremno  sitno stampani  materijal pun nebuloza i detalja za doktore pravnih nauka.......Klasicna prevara potrosaca i nikom nista...Da li su svi osiguravaci ovakvi ili ipak neko od vas ima preporuku za neko posteno osiguravajuce drustvo.... :mad6:

Daniel

e, a ja kad kazem NE Dunav, onda mi svi govore da ih ja mrzim. Mrzim ih n aravno zbog ovakvih smicalica koje klijentima priredjuju!!!  :gun:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

ljubapo

I gde osigurati auto :banghead:.....Interesantno kako prodavci osiguranja ne citaju ove postove...

kiconix

Verujte ljudi svi su isti, ako ih ne pitas sve u detalje nece ti nista reci niti ces nesto saznati od njih.

Daniel

Citat: ljubapo poslato 08.07.2009. - 23:22
I gde osigurati auto :banghead:.....Interesantno kako prodavci osiguranja ne citaju ove postove...

Ja nisam imao problema sa obijanjem, vec cukanjem od strane jednog poznanika. I tada sam hteo da ga resim muka da aktiviram kasko, na sta je cika i Dunava rekao da samo ja njega jurim, pa ovo ono, onih 30% itd, itd. Da ne govorim koliko je trajalo da mi isplati stetu to njegovo osiguranje. Nesto jace od 3 meseca!!! DDOR je u pitanju.
I tada sam im rekao dovidjenja, tj nakon toga su sledece godine hteli da me za*bu sa premijom debelo. Pa su  :pop: sto se mene tice.
I od tada Generali. I vec dve stete bez problema naplacene, bez ucesca, za*bancija, cimanja. Za 2 nedelje reseno sve. A to mi je i limar rekao, da sto se tice isplata steta, sa njima ima najmanjih problema tj da su najazurniji i sa kasko-om i autoodgovornoscu.
A sto se tice dodatne opreme, to stvarno moras da navedes. Sa tim nema zezanja... :(
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

ljubapo

U Dunav osiguranju kazu da novi radio ako ugradim nece moci da se dodatno osigura....znaci kod Dunava samo gluvi i mutavi treba da osiguraju kola....neverovatno a ja se cudim sto nestaju muzicke skole u srbiji...

ljubapo

#8
Juce, 17.08.2009 je konacno zavrsena popravka i preuzet auto iz servisa.Ugradjene nove obe prednje brave,ispravljen lim oko istih i ofarbana oba vrata....sve za 38 i nesto hiljada dinara odnosno 400 eurica.Dunav pokrio stetu ali bez naknade za radio(100 eurica).Srecom kasko istice za koji mesec pa menjam Dunav za nekoga ko hoce da osigura radio a dotada pevam u kolima.Kako sam se nadao farbanje i popravka "preko" HIT auta proslo solidno, ima samo nekoliko flekica, nesto ogrebotina  po kolima, neki cudan lepak na nepopravljanim vratima, odvaljena kadica na oblozi vozackih vrata i to je to....srafciger u ruke,polir pasta i sistem uradi sam.....ozbiljno razmisljam da ga zalivadim i da mirno spavam,da kupim neki jeftin dres pa kao nekada kada sam imao jugica...samo prosle godine 17puta obijen a ja ladan ko led.Sada... :hall:

ljubapo

#9
Ne sekirajte se,necu da prodajem ljubimca,kakav je takav je...slusa....sutra ugradjujem kobricu pa da spavam mirno. :too:

brankovs

#10
Mislim da alarm neće puno pomoći ako neko hoće da obije auto(ko se još osvrće na alarm  :whistling:),još ako staviš nalepnicu koji si alarm ugradio samo ćeš dotičnom olakšati posao,bitno je da ga ne ukradu,što nebi trebalo da se desi jer ima kodiran ključ,bolje je samo dodati zeder ako već hoćeš da zaštitiš auto.Zato imaš kasko,zar ne?

SlobaSrbija

Ma kakav kod ključ, to provale za 15-30 sekundi uz pomoć Laptopa. A mogu i da ti "ukradu" kod kada pritisneš dugme za daljinsko otključavanje/zaključavanje uz pomoć nekog prijemnika tih radiotalasa (ne zman tačno).

ljubapo

Imam Zeder a posle julske kradje mora da se ugradi i dobar alarm.Kao sto znate ili neznate automobili iz grupe reno postaju hit kod beogradskih lopova a megan je recimo apsolutni hit.....skupi delovi,male plate a srbin nije nemac pa da prijavi otpade gde ima lepo sortiranih a kao novih delova za njegovog ljubimca.Zato zeder+alarm+ :hall:.

Loganovac

Nemojte da mešamo kod ključ sa daljinskom centralnom bravom i alarmom. Ovo drugo može da se provali snimanjem koda daljinski, a kod ključ ima tako mali domet (desetak centimetara i još se pobuđuje poljem boš-brave, klasičan RFID transponder) da od daljinskog provaljivanja nema ništa. A što se laptopa tiče, njime se upada i u Pentagon, pa što ne bi u Daciu. Kradu mečke i Audije sa najsavremenijim sistemima zaštite, ukrašće i Daciu kad im bude zanimljiva odnosno dovoljno isplativa - ipak ovo rade žešći profesionalci...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.