Novi Renault za 2.500e?

prethodna tema - sledeća tema

staracstol


bind

#1
Francuski Renault spreman je da se angažuje na projektu izrade ultra jeftinog automobila koji će koštati svega 2 500 evra.


Kako saznaje francuski dnevnik La Tribune, kompanija Renault-Nissan planira da od 1. januara 2012. počne da razvija jeftine modele automobila za tržišta u usponu. Ova vozila kasnije bi mogla da se nađu i na evropskom tržištu.

Najeftiniji od novih automobila koštao bi samo trećinu cene modela Dacia Logan, trenutno najjeftinijeg automobila iz Renault-Nissan grupacije.

Projekat izrade jefrinih vozila nadgledaće Žerar Deturbe, šef Renault odeljenja za izradu ekonomičnih vozila, piše francuski list pozivajući se na izvore iz kompanije.

Renault je potvrdio agenciji AFP da će se Deturbe priključiti timu za izradu manjih automobila početkom 2012. godine. Međutim, kompanija se nije izjašnjavala da li će vozilo od 2 500 evra biti u fokusu tog tima.

Najjefnitini automobil na tržištu trenutno je model Nano indijskog proizvođača Tata, čija cena iznosi oko 2 500 dolara (oko 1850 evra).


Izvor: Tanjug  sreda 23.11.2011

DACIA ???

Zoran

Takav auto će svakako imati puno kupaca. Svaki ozbiljan klinac moći će ga imati za 18. rođendan. Malo zaradi. malo uštedi, malo mama i tata, malo starija seka ... :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

nenad28


abc123

U svakom slucaju ce biti bolje resenje od nekog skutera sa kojim ces se vrzmati po gradu i otici na pijacu. Onaj Smart me je oduvek nervirao bezobrazno visokom cenom. Ovo ce biti vec nesto razumno a bogami i prakticno.

zac

Slazem se u potpunosti, praktican pijacni autic za realnu cenu.

Keka

Ako se pojavi i ako bude 2500e.

I Logan je najavljen za 5000e kad ono medjutim  :ranting:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd

Ovo mu dođe kao onaj zatvoreni skuter.Zanimljivo ali izgleda da će moći samo leti da  se vozi..osim ako ne naprave verziju sa vratima... :ces:

Loganovac

Čekaj bre, Tata Nano ima 4 sedišta?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.