Elektricna vodena pumpa za zimu

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

... svojevremeno, dok su računi za struju bili reda desetak-dvadeset maraka. Tada niko nije razmišljao o ceni tih nekoliko stotina (najmanje) kWh mesečno.

I, da nastavim da budem dosadan, kako Rujkama sva ta skalamerija ne treba?  :c:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

staracstol

Ja sam jedno vreme živeo i radio na severu Rusije. Tamo postoje parkinzi gde ostaviš auto na leru celu noć a "posada" parkinga (koji debelo platiš) obilazi kola i brine o njima. Izgleda čudno kad vidiš žicom ograđen plac na kom stotine automobila stoje i štekću na leru. Benz je jeftiniji mnogo a i u tim dalekim gradićima postoje i oni državni bonovi pa ti određena količina goriva (nije zanemariva) dođe praktično džabe. Čak sam viđao kamione na benzin a za dizela je većina samo čula i sve što može da ide na benzin ide na njega a na dizel ide samo ono što nikako drugčije nemere. Na javnim parkinzima kola stoje zaključana i ugašena i ljudi ih pale ko i mi, samo je malko jebenije to uraditi na -30. Prodaju se i kojekakvi budževi za dogrevanje kola ali ako živiš u zgradi, ništa od toga. Dobar akumulator i šta ti bog da. Neretko se mogu videti ljudi kako lože vatru ispod kamiona da ih odmrznu, to naravno često dovodi do nesreća ali il nemaju kud il ih ne pogađa. Za ljude koriste votku naravno :ziveli: